Yaz Aylarında Aracınızın Masraflarını Azaltma Yolları

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte sıcak havadan bunalan insanlar tatil planlarını gerçekleşmeye başladı. Planların içinde arabayla yolculuk büyük yer tutuyor. Yapılan bu yolculuklar son derece keyifli olsa da uzun yolculuklardan dolayı fazla maliyetin çıkması keyfinizi bozabiliyor.

Az para ödeyerek eğlenebileceğiniz bir tatil geçirmeyi elbette ki istersiniz. Belki de bunun araştırmalarına çoktan başladınız. İşte biz de bunu düşünerek sizi çok fazla uğraştırmamak ve vaktinizi boşa harcamamak adına öneriler hazırladık.

Dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalarla keyfinizin bozulmaması aslında elinizde. Sizin için araç masraflarınızı azaltıcı önerileri derledik, siz de bu önerileri uygulayarak huzurlu, rahat ve ekonomik bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Yolculuklarda Araç Masraflarınızı Azaltan 6 Öneri

1. Araç Bakımını Yaptırın

Yola çıkmadan önce mutlaka aracınızı kontrol etmeli gerekli bakımları yaptırmalısınız. Böylece hem fazla masrafı önlerken hem de hayatınızı da güvence altına almış olursunuz. Aracın lastik basıncı, hava filtresi ve motor yağı kontrol edilmelidir. Gerekli miktarda yağ eklenmelidir. Aracınıza uygun motor yağını kullanmanız da bu noktada büyük önem taşır. Araç bakımıyla ilgili detaylı bilgiye "Arabanıza İyi Bakıyor musunuz?" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

2. Yavaş Olun

Hız limitlerine mutlaka uyun. Fazla hız yakıtınızı çabuk tüketeceği için daha fazla yakıt satın almanıza neden olurken yollarda sizi zor durumda da bırakabilir. Bu nedenle yolculuklarda hızınızı kontrol etmeli ve sabit bir hızda devam etmelisiniz. Böylece %33 oranınına varan yakıt tasarrufu da sağlarken, hızın sebep olabileceği risklere karşı da korunuyor olursunuz. Yakıt tasarrufuyla ilgili "Yakıtta Tasarrufun Püf Noktaları" yazımızı okuyabilirsiniz.

3. Klimayı Kapalı Tutun

Sürekli klimayı çalışır durumda bırakarak araç kullanmak yakıt tüketimini arttırır. Bunun için mümkün olan koşullarda ve aşırı sıcakların yaşanmadığı zamanlar klimayı açmamaya özen gösterin. Eğer mümkünse sabah saatlerinde ya da akşam saatlerinde yani güneşin etkisinin fazla olmadığı zamanlarda yola çıkın.

4. Aracızınızı Gereksiz Yüklerden Kurtarın

Aracınızdan gereksiz ağırlıkları atın. Yolda ve gideceğiniz yerde gerçekten ihtiyaç duyacağınız eşyaları yanınıza alın. Ekstra yüklenen ağırlıklar yakıtınızdan %25’lik bir oran çalar. Örneğin kriko, stepne, yangın söndürücü, ilk yardım çantası gibi ekipmanlar lüzumsuz yük değildir. Bunları sakın yanınızdan ayırmayın.

5. Aracınızı Rölantide Çalıştırmayın

Aracınızı asla 30 saniyenin üzerinde rölantide çalıştımayın. Bu durum çok fazla yakıtınızın tükenmesine neden olur. Mümkünse doğru hız limitleriyle aracınızı ısıtmaya çalışın.

6. Kasko Sigortası Yaptırın

Kaskosuz yola çıkmak yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Küçük primler ödemek istemeyenler yolda karşılaşacağı bir risk durumunda büyük masraflara katlanmak zorunda kalabilirler. Bu nedenle mutlaka aracınızı sigortalatın.

Kaskonuzla ilgili her konuda destek almak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan bize ulaşarak, yola çıkmadan önce kasko ile işlemlerinizi tamamlayın.

Benzer İçerikler

Bursa Plaka Kasko FiyatlarıBursa Plaka Araç Kaskosu için En Uygun Fiyatlar...Sigortam.net'te!
Kasko fiyatları illere göre değişiklik...gösterir. Yaşadığınız yerdeki araç sayısı ve kaza sıklığı araç kasko fiyatını etkiler. 16 plaka araç kasko için en...uygun fiyatlar Sigortam.net’te! Sigortam.net’ten araç kasko hesaplama yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta şirketlerinin...tekliflerini görün, teminatları karşılaştırın. Bursa’da;
  • 2013 Mart itibarıyle 610 bin araç bulunuyor, bunların...315 bini otomobil.
  • Her beş kişiden biri araç sahibi.
  • Sadece il ve ilçe merkezlerinde her yıl 12 binin üzerinde...kaza meydana geliyor.
Türkiye’de bir yılda trafik kazalarında meydana gelen maddi hasar 1 milyar 200 milyon TL....Bütçenize en uygun kasko ile kendinizi ve aracınızı maddi zarardan...koruyun.  

Plakaya Göre Kasko Fiyatları

  Antalya Plaka...KaskoGaziantep Plaka...Kasko
İzmir Plaka KaskoAnkara Plaka Kasko
Kocaeli Plaka Kasko
Konya Plaka KaskoAdana Plaka Kasko
Kayseri Plaka...KaskoMersin Plaka Kasko
Eskişehir Plaka Kasko
Samsun Plaka Kaskoİstanbul Plaka...Kasko

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL