444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sigortaları Devri Hakkında Merak Edilenler

29 Mayıs 2014

Araç sigortası içerisinde yer alan kasko ve trafik sigortası kapsamları ve güvenceleri farklı olsa da sigorta çeşitleri arasında önem verilmesi ve ciddiye alınması gereken sigortalardandır. 

‘’Türkiye’deki Trafik Kazaları ve Nedenleri’’ yazımıza bir göz attığımızda da her sürücünün mutlaka yaptırması gereken zorunlu trafik sigortası ve isteğe bağlı da olsa kişilere büyük oranda güven sağlayacak kaskonun ne kadar önemli olduğunu göreceğiz. 

Ülkemizde yaşanan trafik kazaları oranları dikkate alındığında hem kendimizi hem karşımızdaki insanı korumamızı sağlayacak şey araç sigortalarıdır. Sigorta sistemine dair öğrenmemiz, farkında olmamız gereken birçok şey var elbette. Bu konulardan biri de; kasko  ve trafik sigortasının devri ile ilgili olan işlemler ve soru işaretleridir.

Aracınızı sattınız ve yeni bir araç almayı mı düşünüyorsunuz? Ancak kasko sigorta poliçesi hala devam etmekte. Üzülmeyin!  Mevcut kaskonuzu yeni aracınıza taşımanız ve kaskonuzu devam ettirmeniz mümkün.

Tabii sigorta şirketine yeni aracınızda kaskonun devamı için de bir fark ödemeniz söz konusu olabilir. Noter belgesi ile aracınızın yasal sahibi olduğunuzu kanıtlayabilir, kaskonuzu tekrar yaptırabilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortaları devri kasko sigortasına göre farklı işler. Zorunlu trafik sigortası devri mümkün olmamakla birlikte aracın mevcut  zorunlu trafik sigortası araç satışından 10 gün sonra kullanılabilir.

Bu 10 günü kapsayan süre içinde kendi adınıza kayıtlı bir zorunlu trafik sigortası poliçesi sahibi olmanız gerekir aksi halde trafiğe çıkmanız riskli olacak ve başınız ağrıyacaktır. 

Kasko ve zorunlu trafik sigortasına uygun araba sigorta fiyatları avantajıyla sahip olmak için sigorta sorgulamanızı Sigortam.net ile yapın. Dilerseniz 7/24 hizmet sunan  444 24 00 Sigorta Destek Hattımız ile kolayca sigortalanın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.