Araç Sigortası Sorgulamasının 5 Önemli Faydası

Araç sigortası, zorunlu olan trafik sigortasını ve isteğe bağlı yaptırılan kasko sigortasını kapsar. Her iki sigorta çeşidinin de kapsadığı riskler farklıdır. Araç sahibini maddi anlamda koruyan bu sigortaların yaptırılması ve yenileme sürelerini geçirmemeye dikkat edilmelidir. Özellikle trafik sigortası yenilemesi yapılmadan trafiğe çıkılması cezaya neden olur.

Trafik sigortası, zorunlu olduğu için yaptırılmadığı durumda aracın trafikten men edilmesine kadar ağır cezaları vardır. Zorunlu trafik sigortası araç hasarlarını teminat altına almaz fakat kaza durumunda suçlu olan taraf sizseniz eğer karşı tarafta ve 3. kişilerde meydana gelen hasarları sizin yerinize sigortanız karşılar. Kasko sigortası ise, aracınızda sizin ya da başkalarının neden olduğu hasarları poliçenizdeki teminatlara bağlı olarak teminat altına alır. Her iki sigortada da cebinizi zorlayacak ödemeleri yapmak durumunda kalmazsınız. Büyük masraflar kurtulmuş olursunuz.

Sigorta yaptırmak kolay bir süreç değildir. Mutlaka üzerine düşünülmeli ve acele karar verilmemesi gereken bir konudur. Fiyat araştırması yapmadan, teminat ve limitlerine bakmadan ilk gördüğünüz sigortayı yaptırmak cebinizden fazla para çıkmasına neden olur.

Sigorta sorgulama işlemini yapmak ise, ilk gördüğünüz sigortayı satın almanızı önler. Yani sizi büyük bir yanlıştan kurtarır. Sorgulama işlemi sizi en doğru sigortaya ulaştırır. Yüksek fiyatlarla sigorta poliçenizi almak yerine sorgulama yaparak en uygun araç sigorta fiyatlarına ulaşırsınız. Dolayısıyla araç sigorta sorgulama işlemini yapmak son derece önemlidir. Ayrıca bu işlem 3 dakika gibi çok az bir vaktinizi alır ve oturduğunuz yerden sigorta yaptırmanın keyfini yaşarsınız. Araç trafik sigortası sorgulaması ile ilgili “Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araç Sigortası Sorgulaması Yaparak:

  • Çok daha fazla şirketin, birçok trafik ve kasko tekliflerini görürsünüz.
  • Poliçelerin teminatlarını detaylı bir şekilde incelersiniz.
  • Poliçeler arasında fiyat karşılaşması yaparsınız.
  • Aradığınız poliçenin hangi şirkette daha uygun olduğunu görürsünüz. Avantajlı teklifi seçersiniz.
  • Kolay ve hızlı bir şekilde poliçenizi satın alırsınız.
  • Poliçeniz e-posta ile gönderilir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç sigortası satın almak bu kadar kolayken değerlendirmeli, risk durumunda maddi manevi olarak yıpranmamak için önlem almalı ve güvence sağlamalısınız. Zaman kaybetmedenaraç sigortası sorgulamasıyapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattını arayın, en uygun fiyatlarla araç sigortanızı yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL