444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bayramda Güvenli Bir Sürüş İçin En İyi Öneriler

06 Temmuz 2015

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte her yıl olduğu gibi milyonlarca kişi ülke genelinde bayram tatilini geçirmek için yolculuğa çıkacak. Özellikle bayram öncesi gidiş ve bayram sonrası dönüş olmak üzere, uzun yol trafiğinin hiç olmadığı kadar yoğun olduğu bayram tatili seyahatleri, maalesef birçok kaza haberini de beraberinde getiriyor.

Bayram tatili seyahatlerinde en büyük görev ise yine sürücülere düşüyor. Sürücülerin uzun yolculuklar öncesi alacakları önlemler ve yolculuk sırasında uygulayacakları bazı öneriler, karşılarına çıkabilecek kaza riskini en az orana indirgiyor.

Bayram Yolculuğunda Güvenliğiniz İçin Bu Kurallara Uyun

Bayram tatili için uzun yola çıkacak araç sahiplerine, daha güvenli ve rahat bir sürüş için bazı öneriler hazırladık. Yolculuk öncesinde aracınız için alacağınız diğer önlemleri ise “Tatil Öncesi Araç Bakımı” başlıklı yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

- Uzun yola çıkacak bir sürücünün mutlaka dinlenmiş ve uykusunu tam anlamıyla almış olması gerekir.

- Ağır yemeklerden kaçının.

- Araçta mutlaka bir navigasyon cihazı ve her ihtimale karşı güncel bir karayolları haritası bulundurun.

- Araçta hem sürücü, hem de diğer yolcular kesinlikle emniyet kemerini takmalıdır. Unutulmamalı ki emniyet kemeri, yolculuk sırasında olası bir kazada hayatınızın en önemli koruyucusu olacaktır.

- Asla aşırı hız yapmayın, trafik kurallarının belirlediği hız sınırlarının dışına çıkmayın.  

- Gideceğiniz noktaya daha hızlı ulaşmak gibi bir çaba içerisinde bulunmayın. Unutulmamalı ki önemli olan yolculuğunuzu hızlı bir şekilde değil, güvenli bir şekilde bitirmektir.

- Yangın tüpünü araçta kısa sürede ulaşabileceğiniz bir noktada bulundurun.

- Cep telefonu ile konuşmayın, sürüş sırasında dikkatini dağıtacak aktivitelerden uzak durun.

- Rampa ve tepe üstü gibi yerlerde hızınızı azaltın ve karşı şeritten hatalı sollama yapmış bir aracın gelme ihtimalini sürekli göz önünde bulundurun.

- Aracınızın yakıt göstergesini düzenli olarak kontrol edin ve yakıtınız ¼ oranına düşmeden yakıt takviyesi yapın. Uzun süre benzin istasyonu ile karşılaşmama ihtimalini unutmayın.

- Yolculuk sırasınca bol vol sıvı alın, özellikle yaz mevsiminde bulunduğumuz şu günlerde vücudunuzun su ihtiyacı olduğunu unutmayın.

- Minumum iki saatte bir mola verin, eğer uykunuz geliyorsa, kesinlikle ısrarcı olmayın ve uygun bir alanda istirahat edin.

- Sürüş sırasınca yol levha ve uyarılarına mutlaka uyun.

- Yoldaki diğer sürücülerle kesinlikle polemiğe girmeyin.

Güzel ve eğlenceli bir tatil için, yol güvenliğinizi ihmal etmeyin. Yolculuk sırasında karşılaşabileceğiniz kaza veya arıza risklerine karşı ise mutlaka araç kasko sigortası ile aracınızı ve bütçenizi güvence altına alın. Online kasko teklifi için hemen Sigortam.net’i ziyaret edin ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.


Okumaya Devam Edin

Ramazandan Bayrama Geçerken Dikkat!

23 Ağustos 2011 Salı
Ramazandan Bayrama Geçerken Dikkat! Beslenme alışkanlığındaki bu ani değişiklik, sağlığınızı etkileyebilir.

Bayram için Alternatif Rotalar

13 Ağustos 2012 Pazartesi
Yaz mevsiminin son dönemecine girdiğimiz şu günlerde uzun zamandır beklediğimiz bayram tatili de nihayet geldi çattı.  

Dünden Bugüne Değişmeyen Bayram Alışkanlıklarımız

13 Ağustos 2012 Pazartesi
Bu yıl da nasıl geçtiğini anlamadan Ramazan ayının sonuna geldik.  Ramazan Bayramı, diğer adıyla Şeker Bayramı artık kapımızda.