Buzlu Yolda Araba Sürme | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Gizli Buzlanma Kabusuna Son

Havaların soğuması ve yağışların artmasıyla birlikte trafikteki tehlikeler çoğaldı, araç sahipleri güvenli yolculuklarını tamamlamak için çetin bir mücadele vermeye başladı.

Her yıl yollardaki buzlanma ve buzlanmaya bağlı kaymalarla araç sahipleri direksiyon hakimiyetini kaybederek trafik kazalarına karışıyor. Özellikle algılaması güç olan gizli buzlanma, zincirli kazalara dahi neden olabiliyor.

Gizli buzlanma ve buzlu yolların nasıl anlaşılabileceği ile ilgili bilgilere; ''Gizli Buzlanma Nedir?'' başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ulaşımdaki aksamaların maksimuma ulaştığı bu dönemlerde, sürücülerin çok daha fazla çaba göstermesi gerekiyor. İşte uzmanlarında desteklediği buzlu yollarda güvenli sürüşün teknikleri!

  

Buzlu Havalarda Güvenli Bir Yolculuk için Öneriler

Gaz Tepkilerini Yumuşatın

Karlı ve buzlu yollara güvenli sürüşün ilk ve önemli şartı otomobil kullanımını yumuşak bir biçimde yapmaktır. Aracın pek çok aksamında olduğu gibi gaz tepkilerini de ufak değişimlerle yapmaya çalışmalısınız. Patinaj düşüklüğüne neden olabilecek yerlerde 2. Veya 3.viteslerde kalkışlar yapın. Patinaj tutunmaya çalışmak aracınızın ve lastiklerinden ömründen çalar. 

Takip Mesafesine Dikkat!

Buzlu ve kaygan zeminlerde yol alırken, takip mesafenize dikkat edin. Yavaşlamalar için motor frenini kullanın ve mümkün olduğunca vites küçültmelerine gidin. Doğru takip mesafesini yakalayabilmek için, ''Güvenli Sürüş için Takip Mesafenizi Koruyun!'' yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kış Lastiği Şart

Mevsime uygun lastik kullanımının çok önemli olduğuna araç bakımına dair pek çok yazımızda yer veriyoruz. Kış aylarının getirdiği tehlikelere karşı güvence için muhakkak kış lastiği kullanılmalıdır ki zaten ‘’Zorunlu Kış Lastiği Uygulamasına Geçiliyor’’ yazımızda kış lastiği kullanımından kaçış olmadığına değinmiştik. 

Zincileri Unutmayın!

Kış lastiği buzlu yollardaki kazalara engel olmak için yeterli değildir, lastiklerin zemine sağlam basması için kar zinciri kullanılmalıdır. Buzlu havalarda tekerlekler sürekli patinaj yapacağı için kar zincirini kullanmak kritiktir. Kış zinciri lastiğin tamamını saracağı için hem önden hem de yandan kayma durumlarına karşı güvence sağlar.

Sizin sorumluluğunuzu aşan durumlarla başa çıkabilmek için kasko sigortanızı ertelemeyin. Sigortam.net’in araç kasko sigortası tekliflerine ulaşın, her an her yerde araç sigortanızın güvencesini hissedin. 

Sigortanızda telefon desteğine ihtiyaç duyarsanız, 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!


Benzer İçerikler

Arkadaşlarını Sigortam.net’e Getirenler Kazanıyor!

%45’e varan fiyat avantajı ve en iyi fiyat garantisi ile kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası poliçelerinde uygun fiyata poliçe alma imkanı sağlayan Türkiye’deki online sigortacılık sektörünün lideri Sigortam.net, bir taraftan da müşterilerine fırsatlar sunmaya devam ediyor.  Sigortam.net’ten kasko, zorunlu trafik veya sağlık sigortası poliçesi sahibi olanlar, aynı branşlardan herhangi birine ihtiyacı olduğunu düşündüğü bir tanıdığını, Sigortam.net’e tavsiye ederek, tanıdıklarının aldıkları sigorta poliçesinin %5'i oranında indirim kazanabiliyor. Kampanyanın adımları ve detayları ise şöyle; Nasıl Ödül Kazanılır? Sigortam.net üzerinden yürürlükte olan […]

Devamını Oku

Allianz Sigorta’dan Avantajlı İndirimli Genişletilmiş Kasko

Kasko fiyatları ve seçenekleri arasında bir tercih yapamadıysanız, Allianz Sigorta’nın avantajlı genişletilmiş kasko sigortasını inceleyin!

Devamını Oku

2015 Araç Muayene Gecikme Cezaları

Araç muayeneleri her araca göre çeşitli zaman dilimlerini kapsar, araç muayenesini geciktiren sürücüler bir takım yaptırımlarla cezalandırılır. 

Devamını Oku