Doğru Sigorta Poliçesinin Özellikleri

Her an ve her yerde başınıza gelmesinden korktuğunuz risklere karşı aldığınız sigortanın beklentilerinizi karşılaması, gerekli durumlarda destek vermesi ve en önemli sizi güvende hissettirmesi için sigorta poliçenizi iyi tanımalı, poliçenize dair her ayrıntıyı bilmelisiniz. Bilinçli bir şekilde alınan sigorta poliçeleriyle hem ihtiyacınız olan güvenceyi elde edebilir, hem de bütçenizin boşa gitmesinin önüne geçebilirsiniz.

Doğru bir sigorta poliçesi, verdiği teminatlar ve hizmetlerle orantılıdır. Sigorta teminatlarını ve hizmetleri belirleyecek olan ise sigortalının kendisidir.Bu yüzden sigortalanma aşamasında en büyük sorumluluk kişilere düşmektedir. Sektörün en iyi sigorta şirketlerinden, detaylı bir risk analizi ile sigorta ürünü alan kişiler;

Sadece poliçesini alırken değil, poliçe süresi boyunca da gerekli hizmetleri alabilir,
Karşısında daima bir muhattap bulabilir,
Sigorta yenileme zamanın düşünmek zorunda kalmaz. 

Bütün bu avantajlar için detaylı bir analiz şarttır. Sigortam.net müşterileri ise bu analizleri tek başına yapmak zorunda kalmaz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Peki, doğru bir sigorta poliçesi için neler yapılmalı ve nelere dikkat etmeli?

Doğru Sigorta Poliçesi için Yapılması Gerekenler

Doğru bir sigorta poliçesinin ilk kuralı; poliçenizi almadan önce detaylı bir araştırmaya girişmektir. Bu noktada forumlardan ve şirketlerin müşteri yorumları sayfasından yardım alabilirsiniz. Böylece sigorta şirketleriyle ilgili pek çok detayı nesnel bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İncelemeye karar verdiğiniz sigorta şirketlerinden sonra yapmanız gereken şey; poliçenizin kapsamıyla ilgili tüm detaylar hakkında bilgi sahip olmaktır. Özellikle sigorta poliçesindeki genel ve özel şartlar muhakkak incelenmelidir. Satın alınacak poliçenin neleri kapsadığı, neleri kapsamadığını, her iki tarafın yükümlülükleri, ek teminatlar, anlaşmazlık durumunda yapılması gerekenler okunmalıdır ki ileride yaşanabilecek yanlış anlaşılmaların önüne geçilebilsin.

Sigortanızın içinde genel şartlar dışında sizin de belirleyebileceğiniz güvenceler vardır. Bu nedenle almak istediğiniz teminatların hangi güvenceleri içereceğinin veya içermesi gerektiğinin analizini yapmalısınız. Poliçenizi Sigortam.net'ten alacaksanız, sigorta danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Sigorta poliçenizde anlamadığınız detayları mutlaka sigorta uzmanınıza danışmalısınız. Aksi durumda eksik veya gereksiz teminatlı bir sigorta poliçesi alabilirsiniz. Her 2 durumda da zarar görebilirsiniz. Eksik poliçe eksik güvence verirken, gereksiz teminatlarla doldurduğunuz poliçe ekstra masrafa neden olur.

Teminatları belirledikten sonra sigorta ödemeleriyle ilgili bilgileri sorabilirsiniz. Ödeme seçeneklerini de değerlendirerek gider planlamanızı yapabilirsiniz.

Sigorta alımlarında atılan her adım çok önemlidir. Bu yüzden muhakkak sigortada uzman olan şirketlerle çalışmalısınız. ''Uzman sigorta şirketini nereden bulacağım?'' sorularıyla zaman kaybetmek yerine Sigortam.net'e gelerek sigorta sorgulama yapın, en uygun sigorta fiyatları ile sigortalanın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL