En Çok Sevilen Araba Markaları Belli Oldu

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) satış ve iletişim alanlarında başarılı olan araba markalarını ve çalışmalarını ödüllendirmek amacı ile "ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2014 Gladyatörleri" törenini 4. kez düzenledi.

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, törende açıklama yaptı. 2014’te otomobil ve hafif ticari araç pazarının 2013’e göre %10,04 oranında küçüldüğünü belirten Bayraktar, 767 bin 681 adet otomobil satışının yapıldığını söyledi. Bu satışların 180 bin 350 adedi hafif ticari araçlara aitken, 587 bin 331 adedi ise otomobillere aittir.

Törende Otomobil Markalarına Verilen Ödüller:

Verilen ödüllere bakıldığında En çok satılan otomobil ve hafif ticari araç markasının Volkswagen, en çok satılan otomobil markasının ise Renault olduğu görülüyor.

 • En hızlı büyüyen hafif ticari araç markası Kia oldu. Kia marka aracınız için en uygun kasko fiyatına Kia kasko sigortası sayfamızdan ulaşın.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
 • En çok satılan hafif ticari araç modeli olarak Fiat Doblo seçildi. Fiat Doblo model aracınız için en uygun kasko fiyatına Fiat Doblo kasko sigortası sayfamızdan ulaşın.
   
 • En çok satılan hafif ticari araç markası Fiat oldu. Fiat marka aracınız için en uygun kasko fiyatına Fiat kasko sigortası sayfamızdan ulaşın.
   
 • En hızlı büyüyen otomobil markası olarak Maserati seçildi. 
   
 • En çok satılan otomobil modeli Renault Fluence oldu. Renault Fluence model aracınız için en uygun kasko fiyatına Renault Fluence kasko sigortası sayfamızdan ulaşın
   
 • En çok satılan otomobil markası olarak Renault seçildi. Renault marka aracınız için en uygun kasko fiyatına Renault kasko sigortası sayfamızdan ulaşın.
   
 • En çok satılan otomobil ve hafif ticari araç markası Volkswagen oldu. Volkswagen marka aracınız için en uygun kasko fiyatına Volkswagen kasko sigortası sayfamızdan ulaşın.
   

Otomobil Markalarına Verilen İletişim Ödülleri
 

 • Yılın Televizyon Uygulaması: Fiat / Yeni Fiat Ducato "Pişmanlar Korosu"
 • Yılın Gazete Uygulaması: Jeep / "23 Nisan – 4×4 ꞊ Jeep"
 • Yılın Radyo Uygulaması: Doğuş Otomotiv / "Trafik Hayattır"
 • Yılın Dergi Uygulaması: Audi / "Audi A4"
 • Yılın PR/Etkinlik Uygulaması: Ford / "Courierball"
 • Yılın Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması: Renault / "Bırak R-Link Cevaplasın"
 • Yılın Outdoor Uygulaması: Opel / "Yeni Insignia"
 • Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Renault / "Sizin Fikriniz Sizin Projeniz!"
 • Yılın Entegre İletişim Kampanyası: Mercedes-Benz / Yeni GLA
 • Yılın Basın Lansmanı: Renault Twizy Lansmanı
 • Yılın Jüri Özel Ödülü: Ford / "Yeni Tourneo Courier''
 • Yılın Turkcell Teknoloji Ödülü: Subaru

Yukarı markalar ve daha birçok otomobil markası için en uygun kasko fiyatlarına Sigortam.net’ten online kasko teklifi alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Kasko – Klasik Oto
Groupama Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve...Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır....Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen hayvanlar tarafından...verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar...gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça...orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın...yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam...servislerine gidilmesi durumunda muafiyet uygulanmaz.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı...olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde...Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Hasar tarihi itibariyle TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı...araç değeri referans olarak kabul edilir. TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı araç değerinin hasar...tarihindeki piyasa rayiç değerine göre 10% ve üzerinde olması halinde eksper tarafından piyasan alınacak...en az üç adet teklifin ortalaması alınacaktır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.