En Uygun Araç Sigortası Hangisi?

Araç sigortası yaptırmak düşünme ve araştırma süreci ister!
Her geçen gün artan benzin fiyatları, vergileri ve farklı giderleri düşünürsek çok doğal değil mi?

Araç sigortası yaptırmaya karar vermeden hatta sigorta fiyatları araştırmasına başlamadan önce; ilk yapmanız gereken sizin ve aracınızın ihtiyaçlarını belirlemek, ''Araç Sigortası Seçenekleri'' hakkında bilgi sahibi olmak, olacaktır.

Her şeyden önce sizin ihtiyaçlarınız sigortanızın belirleyicisi olacaktır. En uygun araç sigortası ve kolay sigorta için ilk doğru adım da budur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

En Uygun Araç Sigortası Şartları Neler?

Araç sahiplerinin sigorta kapsamına alacakları riskler değişebilir. Zorunlu trafik sigortası ile karşı tarafın risklerini, kasko sigortası ile ise kendi risklerinizi en aza indirebilirsiniz.

Yani kasko sigortası da zorunlu trafik sigortası da risk kontrolü için gereklidir. Kasko sigortası kapsamında yer alan temel şartlar şunlardır; Kaza anında çarpma, çarpılma, araç yanması ve çalınma.

Temel şartlar dışında, aracınızda oluşabilecek hasarları baz alıp, ek teminatlarla bunları poliçenize eklettirebilirsiniz.

Ek Teminatlar;

 • Deprem, sel gibi doğal afetler,
   
 • Terör saldırıları,
   
 • Araç içindekilerin zarara uğraması,
   
 • Kilit sistemi hasarları,

Benzeri riskler ‘’ek teminatlar’’adı altında kasko sigortası kapsamındadır. Poliçenizde yer alacak ek teminatlar ile ilgili bilgi alabilmek için Sigortam.net destek uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

En Uygun Sigorta Acentesini Nasıl Bulursunuz?

Aracınıza yaptıracağınız sigorta kadar, sizi en uygun ve en kolay sigorta sahibi yapacak sigorta temsilcisi bulmak da önemlidir. Ne mutlu ki artık alacağınız sigorta için tek başınıza araştırma yapmak, farklı farklı acentalarla iletişime geçmek zorunda değilsiniz.

 • Sigortam.net sayesinde araç sigortası sorgulaması ile ihtiyacınıza en uygun sigorta poliçesini seçebilir, sigorta uzmanları desteği ile onlarca seçenek arasında değerlendirme yapabilirsiniz.
 • Siz sadece aracınızın özelliklerini belirtiirsiniz, Sigortam.net araç sigortası konusunda sizi yönlendirir.
   
 • Sigortam.net ile poliçenizi kolayca satın alır, poliçe yenileme tarihinde hiç zorluk çekmezssiniz.
   
 • ​Dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız’dan 7/24 hizmet alırsınız.

Sigortam.net’in tüm bu avantajlarından yararlanmak için sigorta sorgulama yapın. Zorunlu trafik sigortası yaptırarak karşı tarafı, kasko sigortası yaptırarak kendinizi koruyun.

Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta Kasko – Kasko
 
Anadolu Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
 
1 Nisan...2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız...için aşağıdakileri mutlaka okuyun.
 

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan...Teminat ve Uygulamalar

 

A)Araç Bedeli

 
Rayiç değer belirleme...yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın...rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.
 

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

 
Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta...uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam edecek.
 

C)...Enflasyondan Korunma Klozu

 
Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın...değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri...zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.
 

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu...Üründe Olmayan Teminatlar

 
Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
 
-Yurtdışı (Seçimli)
 
-0 km araçlarda yenisi...ile değiştirme (Şartlı)
 

3- Ek Teminatlar

 
Yeni Kasko Sistemi’nde Ek...Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek...teminatlar:
 
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
 
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
 
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu...çalınma,
 
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
 
*Kemirgen ve...diğer hayvanların aracın motor, elektrik ve mekanik aksamına, sıkışma, kemirme vb. yollarla vereceği zararlar teminat...kapsamındadır. Evcil hayvanların araç içerisine vereceği zararlar ile kuşların doğrudan veya dolaylı olarak...araç boya ve kaportasına vereceği zararlar teminat kapsamı...dışındadır.
 

4-Ürüne Özel Uygulamalar

 

A) Yedek...Parça Uygulaması 

 
Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı...tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri...taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.
 

B) Cam Hasar Uygulaması 

 
Anlaşmalı cam...servislerinin haricinde gerçekleştirilen cam değişimlerinde %25 muafiyet...uygulanır.
 

C) Servis Uygulaması 

 
Onarım sigortacının...anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir....Anlaşmasız servislerde
 
Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar...ödenmez.
 

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması 

 
Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet...sitelerinden en az 3 adet fiyatın ortalaması... alınır.
 
 
 
 
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik...yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları...mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta...danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.