En Uygun Araç Sigortası Hangisi?

15 Mayıs 2014
Araç sigortası yaptırmak düşünme ve araştırma süreci ister!

Her geçen gün artan benzin fiyatları, vergileri ve farklı giderleri düşünürsek çok doğal değil mi?

Araç sigortası yaptırmaya karar vermeden hatta sigorta fiyatları araştırmasına başlamadan önce; ilk yapmanız gereken sizin ve aracınızın ihtiyaçlarını belirlemek, ''Araç Sigortası Seçenekleri'' hakkında bilgi sahibi olmak, olacaktır.

Her şeyden önce sizin ihtiyaçlarınız sigortanızın belirleyicisi olacaktır. En uygun araç sigortası ve kolay sigorta için ilk doğru adım da budur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

En Uygun Araç Sigortası Şartları Neler?

Araç sahiplerinin sigorta kapsamına alacakları riskler değişebilir. Zorunlu trafik sigortası ile karşı tarafın risklerini, kasko sigortası ile ise kendi risklerinizi en aza indirebilirsiniz.

Yani kasko sigortası da zorunlu trafik sigortası da risk kontrolü için gereklidir. Kasko sigortası kapsamında yer alan temel şartlar şunlardır; Kaza anında çarpma, çarpılma, araç yanması ve çalınma.

Temel şartlar dışında, aracınızda oluşabilecek hasarları baz alıp, ek teminatlarla bunları poliçenize eklettirebilirsiniz.

Ek Teminatlar;

 • Deprem, sel gibi doğal afetler,
   
 • Terör saldırıları,
   
 • Araç içindekilerin zarara uğraması,
   
 • Kilit sistemi hasarları,

Benzeri riskler ‘’ek teminatlar’’adı altında kasko sigortası kapsamındadır. Poliçenizde yer alacak ek teminatlar ile ilgili bilgi alabilmek için Sigortam.net destek uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

En Uygun Sigorta Acentesini Nasıl Bulursunuz?

Aracınıza yaptıracağınız sigorta kadar, sizi en uygun ve en kolay sigorta sahibi yapacak sigorta temsilcisi bulmak da önemlidir. Ne mutlu ki artık alacağınız sigorta için tek başınıza araştırma yapmak, farklı farklı acentalarla iletişime geçmek zorunda değilsiniz.

 • Sigortam.net sayesinde araç sigortası sorgulaması ile ihtiyacınıza en uygun sigorta poliçesini seçebilir, sigorta uzmanları desteği ile onlarca seçenek arasında değerlendirme yapabilirsiniz.
 • Siz sadece aracınızın özelliklerini belirtiirsiniz, Sigortam.net araç sigortası konusunda sizi yönlendirir.
   
 • Sigortam.net ile poliçenizi kolayca satın alır, poliçe yenileme tarihinde hiç zorluk çekmezssiniz.
   
 • ​Dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız’dan 7/24 hizmet alırsınız.

Sigortam.net’in tüm bu avantajlarından yararlanmak için sigorta sorgulama yapın. Zorunlu trafik sigortası yaptırarak karşı tarafı, kasko sigortası yaptırarak kendinizi koruyun.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Kapsamı Dışında Kalan Haller Nelerdir?

Kasko sigortalarında da diğer tüm sigortalarda olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller özel ve genel şartlar ile belirtilmiştir.