Eylemler Esnasında Oluşan Hasar Sigorta Kapsamında mı?

Eylem, grev, kargaşa gibi hareketlerde araçlarında hasar meydana gelen araç sahipleri trafik sigortası veya kasko sigortası vasıtası ile hasarlarını tazmin edebilirler.

Polis Müdahalesi Sebebiyle Zarar Gören Araç

Eylemler sırasında polis müdahalesi sebebiyle zarar gören araçlar, eğer çarpma veya çarpışma gibi bir durum söz konusu ise hasarlarını trafik sigortası yolu ile tazmin edebilecekler.
Kamu binalarında ve araçlarında çoğunlukla sigorta bulunmazken, polis araçlarına zorunlu trafik sigortası yaptırılır. Eğer polis aracı eyleme müdahale esnasında yol açmak, geri çekilmek veya başka bir amaçla diğer araçlara çarpmış ve hasar vermişse, diğer trafik kazalarında olduğu gibi hasar, zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanır.

Eylem Esnasında Zarar Gören Araçlar

Araç eğer eylem esnasında atılan cisimler sebebi ile hasar görmüşse hasar tazmini kasko sigortası yolu ile yapılır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Kasko sigortası genel şartlarında ek sözleşme maddeleri arasında yer alan “Grev, Iokavt, kargaşalıkile halk hareketleri ve bunları önlemek ve etkileri azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar” teminat altına alınmışsa meydana gelen hasar “halk hareketi” sayılacağı için kasko kapsamında olur ve bu maddeye istinaden sigorta şirketi tarafından ödeme yapılır. Yeni Kasko Sistemi sonrası dar kasko ve kasko ürünleri bu zararları karşılamazken, geniş kasko ve tam kasko ürünlerinde bu teminatlar seçilebilmektedir.

 

Kasko hesaplama yaparak bütçenize en uygun kasko fiyatları ve ihtiyaçlarınıza en uygun kasko teminatları seçeneklerine tek bir form ile 3 dakikada ulaşabilirsiniz. Tüm anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerine ulaşmak için Sigortam.net üzerinden kasko sigorta sorgulama yapın, %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigortaile ilgili her türlü soru ve sorununuz için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı ve www.sigortam.net internet adresinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL