444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Eylemler Esnasında Oluşan Hasar Sigorta Kapsamında mı?

07 Haziran 2013
Eylem, grev, kargaşa gibi hareketlerde araçlarında hasar meydana gelen araç sahipleri trafik sigortası veya kasko sigortası vasıtası ile hasarlarını tazmin edebilirler.
 

Polis Müdahalesi Sebebiyle Zarar Gören Araç

 
Eylemler sırasında polis müdahalesi sebebiyle zarar gören araçlar, eğer çarpma veya çarpışma gibi bir durum söz konusu ise hasarlarını trafik sigortası yolu ile tazmin edebilecekler.
 
Kamu binalarında ve araçlarında çoğunlukla sigorta bulunmazken, polis araçlarına zorunlu trafik sigortası yaptırılır. Eğer polis aracı eyleme müdahale esnasında yol açmak, geri çekilmek veya başka bir amaçla diğer araçlara çarpmış ve hasar vermişse, diğer trafik kazalarında olduğu gibi hasar, zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanır.
 

Eylem Esnasında Zarar Gören Araçlar

 
Araç eğer eylem esnasında atılan cisimler sebebi ile hasar görmüşse hasar tazmini kasko sigortası yolu ile yapılır.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko sigortası genel şartlarında ek sözleşme maddeleri arasında yer alan “Grev, Iokavt, kargaşalık ile halk hareketleri ve bunları önlemek ve etkileri azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar” teminat altına alınmışsa meydana gelen hasar “halk hareketi” sayılacağı için kasko kapsamında olur ve bu maddeye istinaden sigorta şirketi tarafından ödeme yapılır. Yeni Kasko Sistemi sonrası dar kasko ve kasko ürünleri bu zararları karşılamazken, geniş kasko ve tam kasko ürünlerinde bu teminatlar seçilebilmektedir.

 

 
Kasko hesaplama yaparak bütçenize en uygun kasko fiyatları ve ihtiyaçlarınıza en uygun kasko teminatları seçeneklerine tek bir form ile 3 dakikada ulaşabilirsiniz. Tüm anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerine ulaşmak için Sigortam.net üzerinden kasko sigorta sorgulama yapın, %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı ve www.sigortam.net internet adresinden 7/24 destek alın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Sigortalılarımızın en çok üzerinde durduğu konulardan birisi olan hasarsızlık indirimi, kasko poliçenizin primini % 65'e varan oranlarda azaltan önemli bir indirimdir.

Hasar Ödemeleri

13 Şubat 2012 Pazartesi
Kasko sigortası, herhangi bir kaza anında sadece sizin aracınızdaki, yani sigortalı olan araçtaki hasarı karşılamaktadır. 

Hasar İhbarı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

25 Eylül 2012 Salı
Gerektiğinde kullanılmak üzere yaptırdığımız sigortamızın önemini en çok anlayacağımız zamanlar, hasar yaşadığımız anlardır.