Eyvah Arabada Çocuk Var!

Çocuklarla beraber seyahat etmek zordur. Özellikle toplu taşıma araçları onların sağlığı ve rahatı açısından çeşitli sorunlar doğurabilir.

Dolayısıyla onlarla yolculuk ederken imkanlar doğrultusunda özel araç kullanmak isabetli bir karardır. Bu durum araç kullanırken dikkat seviyesinin çok daha üst düzeye çıkarılmasını gerektirir.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Çünkü küçük bir ihmal veya dikkatsizlik geri dönülemez ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu açıdan araba kullanırken dikkat etmenin yanısıra onların güvenliği ve rahatı için yapmanız gerekenleri her yolculuğunuzdan önce mutlaka gözden geçirmeli ve buna göre hazırlık yapmalısınız.

Bunlara Dikkat Edin

1-Öncelikle rahat bir yolculuk için çocuğunuzun uyku saatlerini tercih edin. Böylece çocuğunuzun ne yaptığını ekstra kontrol etmenize gerek kalmayacak.

2-Küçük çocuğunuzu aracın arka koltuğunda onlara göre tasarlanan koltuklara yerleştirin.Trafik yönetmeliğinde de bulunan maddeye göre 36 kilodan az çocuklar için çocuk koltukları yasal olarak zorunlu.

3-Çocuğunuzu yerleştireceğiniz koltukları onların kilosuna ve boyuna göre seçin. Onların gelişimine göre farklı boyutlarda çocuk koltukları bulunmakta. Araç koltuğunu seçerken;

  • Piyasada çok çeşitli koltuk markaları var. Güvenlik testinden geçmiş koltukları tercih edin. Bunun için alacağınız koltuğun ECE sertifikası almış olmasına dikkat edin. Bu sertifika koltuğun Avrupa standartlarında olduğunu gösterir.
  • En yüksek güvenlikli koltuk için emniyet kemerinin 5 noktalı olmasına dikkat edin.
  • Baş boyun desteği için ekstra dikkat edin.

4-Koltuğa yerleştirdiğiniz çocuğunuzun koltukta rahat olduğunu kontrol edin ve vücudunu rahatsız etmeyecek bir şekilde emniyet kemerini bağlayın.

5-Onları arabada kesinlikle tek başına bırakmayın

6-Yolculuk sırasında aracınızın camlarını kapatmayı ve kapılarını kilitlemeyi ihmal etmeyin. Uyanıklarsa ve oyun oynuyorlarsa buna daha fazla dikkat edin.

7-Arabanın sıcaklığına dikkat edin ve 22 derecenin altına ve üstüne gelmeyecek şekilde klimanızı ayarlamaya çalışın. Böylece klimadan kaynaklanabilecek sorunların önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda klimanın havayı doğrudan yüzüne üflemesine engel olun. 

8-Çocuğunuzun arabada rahatını sağlayabilmek için araba sıcaklığına uygun giysiler giydirin. Özellikle en çok yapılan hatalardan biri de çocukların arabaya montla oturtulmasıdır. Çocuğunuzu koltuğa oturturken montunu çıkarmayı ihmal etmeyin.

9-Uzun yolculuklarda sık sık mola verilmesi çocuğunuzun sıkılmasının önüne geçecek, araba kullanırken sizi rahat ettirecek.

10-Yolculuk sırasında onları oyalamak için birlikte şarkı söyleyebilir, ona hikaye anlatabilir veya onunla sohbet edebilirsiniz. Böylece çocuğunuz keyifli bir yolculuk yaparken aynı zamanda siz de rahatça arabanızı kullanabilirsiniz.

11-Oluşabilecek her türlü durum karşısında tedbirli olmak için arabanızdaki ilkyardım çantasını mutlaka kontrol edin.

Kasko Sizin ve Çocuğunuzun Güvencesidir

Çocuklarınızla beraber güvenli yolculuk etmek için her ayrıntıyı düşünmeniz ve bunun için tedbir almanız gerekiyor. Bunun için sadece araç içinde güvenlik tedbirleri almanız yetmez. Aynı zamanda sizi trafikte güvende tutacak kasko sigortasını da yaptırmanız gerekir. Kasko sadece aracınızın değil sizin ve çocuğunuzun da güvenliği demek.

Aracınız ve bütçeniz için en uygun kaskoya en iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajıyla Sigortam.net’ten sahip olmak için hemen kasko teklifi alın veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL