Eyvah Arabada Çocuk Var!

Çocuklarla beraber seyahat etmek zordur. Özellikle toplu taşıma araçları onların sağlığı ve rahatı açısından çeşitli sorunlar doğurabilir.

Dolayısıyla onlarla yolculuk ederken imkanlar doğrultusunda özel araç kullanmak isabetli bir karardır. Bu durum araç kullanırken dikkat seviyesinin çok daha üst düzeye çıkarılmasını gerektirir.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Çünkü küçük bir ihmal veya dikkatsizlik geri dönülemez ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu açıdan araba kullanırken dikkat etmenin yanısıra onların güvenliği ve rahatı için yapmanız gerekenleri her yolculuğunuzdan önce mutlaka gözden geçirmeli ve buna göre hazırlık yapmalısınız.

Bunlara Dikkat Edin

1-Öncelikle rahat bir yolculuk için çocuğunuzun uyku saatlerini tercih edin. Böylece çocuğunuzun ne yaptığını ekstra kontrol etmenize gerek kalmayacak.

2-Küçük çocuğunuzu aracın arka koltuğunda onlara göre tasarlanan koltuklara yerleştirin.Trafik yönetmeliğinde de bulunan maddeye göre 36 kilodan az çocuklar için çocuk koltukları yasal olarak zorunlu.

3-Çocuğunuzu yerleştireceğiniz koltukları onların kilosuna ve boyuna göre seçin. Onların gelişimine göre farklı boyutlarda çocuk koltukları bulunmakta. Araç koltuğunu seçerken;

  • Piyasada çok çeşitli koltuk markaları var. Güvenlik testinden geçmiş koltukları tercih edin. Bunun için alacağınız koltuğun ECE sertifikası almış olmasına dikkat edin. Bu sertifika koltuğun Avrupa standartlarında olduğunu gösterir.
  • En yüksek güvenlikli koltuk için emniyet kemerinin 5 noktalı olmasına dikkat edin.
  • Baş boyun desteği için ekstra dikkat edin.

4-Koltuğa yerleştirdiğiniz çocuğunuzun koltukta rahat olduğunu kontrol edin ve vücudunu rahatsız etmeyecek bir şekilde emniyet kemerini bağlayın.

5-Onları arabada kesinlikle tek başına bırakmayın

6-Yolculuk sırasında aracınızın camlarını kapatmayı ve kapılarını kilitlemeyi ihmal etmeyin. Uyanıklarsa ve oyun oynuyorlarsa buna daha fazla dikkat edin.

7-Arabanın sıcaklığına dikkat edin ve 22 derecenin altına ve üstüne gelmeyecek şekilde klimanızı ayarlamaya çalışın. Böylece klimadan kaynaklanabilecek sorunların önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda klimanın havayı doğrudan yüzüne üflemesine engel olun. 

8-Çocuğunuzun arabada rahatını sağlayabilmek için araba sıcaklığına uygun giysiler giydirin. Özellikle en çok yapılan hatalardan biri de çocukların arabaya montla oturtulmasıdır. Çocuğunuzu koltuğa oturturken montunu çıkarmayı ihmal etmeyin.

9-Uzun yolculuklarda sık sık mola verilmesi çocuğunuzun sıkılmasının önüne geçecek, araba kullanırken sizi rahat ettirecek.

10-Yolculuk sırasında onları oyalamak için birlikte şarkı söyleyebilir, ona hikaye anlatabilir veya onunla sohbet edebilirsiniz. Böylece çocuğunuz keyifli bir yolculuk yaparken aynı zamanda siz de rahatça arabanızı kullanabilirsiniz.

11-Oluşabilecek her türlü durum karşısında tedbirli olmak için arabanızdaki ilkyardım çantasını mutlaka kontrol edin.

Kasko Sizin ve Çocuğunuzun Güvencesidir

Çocuklarınızla beraber güvenli yolculuk etmek için her ayrıntıyı düşünmeniz ve bunun için tedbir almanız gerekiyor. Bunun için sadece araç içinde güvenlik tedbirleri almanız yetmez. Aynı zamanda sizi trafikte güvende tutacak kasko sigortasını da yaptırmanız gerekir. Kasko sadece aracınızın değil sizin ve çocuğunuzun da güvenliği demek.

Aracınız ve bütçeniz için en uygun kaskoya en iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajıyla Sigortam.net’ten sahip olmak için hemen kasko teklifi alın veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın. 

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Kasko – Klasik Oto
Groupama Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve...Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır....Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen hayvanlar tarafından...verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar...gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça...orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın...yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam...servislerine gidilmesi durumunda muafiyet uygulanmaz.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı...olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde...Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Hasar tarihi itibariyle TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı...araç değeri referans olarak kabul edilir. TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı araç değerinin hasar...tarihindeki piyasa rayiç değerine göre 10% ve üzerinde olması halinde eksper tarafından piyasan alınacak...en az üç adet teklifin ortalaması alınacaktır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL