Güneş Sigorta Gün Geçtikçe Büyüyor

29 Nisan 2014

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, 2014’ün ilk çeyreğinde 10 milyon 53 bin TL kar elde ettiklerini açıkladı. Prim üretiminin ise aynı dönemde %40 oranında yükselerek 337 milyon TL’ye ulaştığını ifade etti.

Başarının Sırrı Doğru Ekip ile Doğru İşbirliği

Çetin, başarılı olmalarında doğru ekip ve doğru işbirliklerinin etkili olduğuna dikkat çekti. Bu iki önemli kavramın kendilerinde bulunduğunu söyleyen Çetin, ana hissedarları olan VakıfBank ile birbirine değer katan işbirliklerinin bulunduğunu vurguluyor. Yönetim kurulunun desteğiyle de başarıya ulaştıklarını dile getiriyor.

Özellikle hedef branşlarına odaklandıklarının altını çizen Çetin, bünyelerine zarar verecek aşırı fiyat rekatbetlerinden uzak durduklarını belirtti. 2014 yılında da aynı istikrarla hedefledikleri branşlarda sigortalılarının ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerini ifade ediyor.

 

 

 

Gün Geçtikçe Büyüyor

Yeni ürünlerine yönelik kampanyalar ve çalışmaları 2014’te de devam ettirecek olan Çetin, Güneş Sigorta’nın branş bazında ne kadar büyüme yaşadığından bahsetti. Çetin: “Güneş Sigorta, yangın branşında 2014’ün ilk çeyreğinde 2013’e kıyasla %63 artış yaşadı ve 61,5 milyona yakın prim üretti. Aynı dönemde genel kaza branşında %54, ferdi kazada %36, tarımda %74, nakliyat branşında %12, sağlıkta %9, DASK’ta %10 ve kaskoda ise %24 oranında yükseliş gösterdi.”

Güneş Sigorta’nın 2013’ten bu yana bölge müdürlükleri ile satış kaynaklarının sayısını da yükselttiğini ekleyen Çetin, 10 bölge müdürlüğü, 6 finansal bölge müdürlüğü, 3 temsilcilik ve 2.800’den fazla dağıtım kanalıyla hizmet verdiğini söyledi.

Sigortam.net üzerinden Güneş Sigorta'nın en uygun kasko ve özel sağlık sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.