444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko

25 Haziran 2012

Kasko Sigortası Araç Sahipleri için Neden Gerekli?

 
Kasko, karayollarında seyir halinde ya da dururken, araç sürücüsünün başına gelebilecek pek çok riski telafi etmeye yönelik, isteğe bağlı mal sigortalarından biridir. Başlıca teminatları çarpma, çarpılma, yanma, çalınma, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve devrilmedir. Özel bir madde ile belirtilmediği takdirde kasko sadece Türkiye sınırları içinde geçerlidir.
 

Kasko sigortası sadece araçları değil, içinde bulunan sürücü ve yolcuları da korumasına alır. Sürücünün başına gelen bir trafik kazası sonucu bir insanın hayatını kaybetmesi, yaralanması ya da vücudunda kalıcı sakatlık oluşması hallerinde de, tedavi masrafları ya da vefat eden kişinin ailesince açılan davalarda da yine araç sigortasından faydalanılabilir. Yaşanan kazada kişi kusurlu olsa da, kötü niyetli ve alkollü değilse kasko sürücünün ve aracın masraflarını karşılar. Bu yönüyle kasko sizin, yanınızda bulunan diğer kişilerin ve aracınızın koruma kalkanı niteliğindedir. Kasko poliçelerinden olay anında doğru ve tam olarak faydalanabilmek için içeriği, teminatları, başlama ve bitme süresi, prim ödeme dönemleri hakkında bilgili ve hassas olmak önemlidir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Kasko Sigortası Neleri Yapsar? yazımızı okuyabilirsiniz.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko poliçesi ödemenin yapıldığı gün başlar ve teminatlar 1 yıllıktır. 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren kasko poliçelerinde araç bedeli yazmaz, araç bedelini belirlemek için hangi kaynağın referans alınacağı yazar. Bunlardan biri de içinde bulunduğunuz ay yayınlanan  "Kasko Değer Listesi"olarak belirlenmiştir. Prim miktarı da buna ve başka diğer etkenlere göre değişkenlik gösterir.
 

Kasko Sigortasından Faydalanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

 
Hasar meydana geldiği anda sigorta şirketine 5 iş günü içinde bildirmek, 15 gün içinde de gerekli evrakları toplayarak teslim etmek gereklidir.
 
Bütün bunların yanı sıra prim ödemelerinizin düzenli ve zamanında olması sizi büyük masraflardan kurtaracaktır. Aracınızda eğer sonradan ilave edilmiş herhangi bir aksesuar varsa poliçede mutlaka belirtilmesi gereklidir. Belirtilmeyen ilaveler teminat kapsamının dışında kalır. Bu da hem kasko yaptırıp, hem de fazladan para ödemeniz anlamına gelir.
 
Kasko poliçelerinde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de anahtar çalınması, deprem, sel gibi önemli ve ağır zararlara sebebiyet verecek teminatların olup olmamasıdır. Bu nedenle kasko sigortası teminatları iyi araştırılması gereken bir konudur.
 
Bu teminatlar ödeyeceğiniz poliçe tutarını başlangıçta yükseltmekle beraber, hasar gerçekleştiği anda cebinizin ve içinizin rahat etmesini sağlayacak çok önemli hasarların sigorta şirketince karşılanması demektir. Dolayısıyla poliçenizi yaptırırken karar vermenizi sağlayan etken fiyatı değil, teminatlarının neler olduğu olmalıdır.
 

Kasko Poliçesi İle Birlikte Alabileceğim Ek Hizmetler Nelerdir?

 
Aracınızın kaskosu varsa pek çok şirket tarafından yol yardımı veya asistans gibi adlarla anılan hizmetlerden de kasko poliçesiyle birlikte yararlanmaya başlarsınız. 
 
Sigortalılar, motor arızası gibi kasko teminatlarına girmeyen nedenlerle bile olsa, araçlarının yol kenarında hareketsiz kalması halinde bir çağrı merkezini arayarak bulundukları yere çekici getirilmesi, aracın en yakın tamirciye çekilmesi, taksi çağırılması, ambülans gönderilmesi gibi zengin hizmet paketlerinden yararlanma imkanına kavuşmaktadırlar. Bu konular hakkında detaylı bilgiyi Sigortam.net sigorta uzmanları size verecektir.
 
 
Kendiniz için en uygun kasko poliçesini yaptırmak için Sigortam.net uzmanlarından ister online olarak isterseniz telefonla kasko sigorta sorgulama yaparak  araç kasko sigortası alabilirsiniz.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.