444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko ve Trafik Sigortası Primleri Düşüyor!

19 Mart 2014

Kasko sigortası ve trafik sigortası primlerinin son dönemde yükseltilmesi sigortalıların şikayetlerine neden oldu. Bu nedenle, Hazine Müsteşarlığı ile Rekabet Kurumu, kasko ve zorunlu trafik sigortasını incelemeye aldı. İncelemede sigorta şirketlerinin, hem teminat hem de hasarların artmasını gerekçe göstererek primleri yükselttiği görüldü. Bu kapsamda, sigorta primlerinde kademeli düşüş için çalışma başlatıldı. 

Primler Kademeli Olarak Düşecek

İncelemeye göre, her yıl yaklaşık 10 milyon araç sahibinin yenilediği trafik sigortasında %100, kasko sigortasında ise %250’ye ulaşan fiyat artışının yaşandığı görüldü. Yetkili kişiler, 2013’te yapılan yüksek oranlı artışların zararlarını karşılamak amacıyla adım attıklarını belirtti. 2012’de 1.1 milyar lira olan zararı karşılamak için geçen yıl fiyatların arttığına dikkat çeken yetkililer, artık bu zararın telafi edildiğini 2014’ten itibaren kademeli bir düşüş başlayacağını söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Tamirci ve Yetkili Servislere Yönelik Düzenleme

Zorunlu trafik sigortasında fiyatı yükselten “karşılık ayrılması” konusunda yeni bir düzenleme yapılması planlanıyor. Bu planlamayla şirketlerin dönemsel olarak fiyatlarında aşırı değişime gitmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Tamirci ve yetkili servislere yönelik de yeni bir düzenleme düşünülüyor. Zararı artıran yetkili servis yerine küçük tamircilerin teşvik edilmesinin faydalı olacağı düşünülüyor.

Araç Sayısı 18 Milyonu Geçti

Trafik sigortası primlerini yaklaşık 6 yıldır sigorta şirketleri belirliyor. 5 yıl önce 200 liranın altında bulunan binek araç sigortası bugün 500 lirayı geçmiş durumda. TÜİK’in verilerine göre Ocak ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı araç sayısı 18 milyon 52 bine yükseldi.Ocak’ta 124 bin 291 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı.

Sigortam.net üzerinden araba sigorta sorgulama yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşarak, ayrıntılı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010 Cumartesi
Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.