Kasko ve Trafik Sigortası Primleri Düşüyor! | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko ve Trafik Sigortası Primleri Düşüyor!

Kasko sigortası ve trafik sigortası primlerinin son dönemde yükseltilmesi sigortalıların şikayetlerine neden oldu. Bu nedenle, Hazine Müsteşarlığı ile Rekabet Kurumu, kasko ve zorunlu trafik sigortasını incelemeye aldı. İncelemede sigorta şirketlerinin, hem teminat hem de hasarların artmasını gerekçe göstererek primleri yükselttiği görüldü. Bu kapsamda, sigorta primlerinde kademeli düşüş için çalışma başlatıldı. 

Primler Kademeli Olarak Düşecek

İncelemeye göre, her yıl yaklaşık 10 milyon araç sahibinin yenilediği trafik sigortasında %100, kasko sigortasında ise %250’ye ulaşan fiyat artışının yaşandığı görüldü. Yetkili kişiler, 2013’te yapılan yüksek oranlı artışların zararlarını karşılamak amacıyla adım attıklarını belirtti. 2012’de 1.1 milyar lira olan zararı karşılamak için geçen yıl fiyatların arttığına dikkat çeken yetkililer, artık bu zararın telafi edildiğini 2014’ten itibaren kademeli bir düşüş başlayacağını söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Tamirci ve Yetkili Servislere Yönelik Düzenleme

Zorunlu trafik sigortasında fiyatı yükselten “karşılık ayrılması” konusunda yeni bir düzenleme yapılması planlanıyor. Bu planlamayla şirketlerin dönemsel olarak fiyatlarında aşırı değişime gitmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Tamirci ve yetkili servislere yönelik de yeni bir düzenleme düşünülüyor. Zararı artıran yetkili servis yerine küçük tamircilerin teşvik edilmesinin faydalı olacağı düşünülüyor.

Araç Sayısı 18 Milyonu Geçti

Trafik sigortası primlerini yaklaşık 6 yıldır sigorta şirketleri belirliyor. 5 yıl önce 200 liranın altında bulunan binek araç sigortası bugün 500 lirayı geçmiş durumda. TÜİK’in verilerine göre Ocak ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı araç sayısı 18 milyon 52 bine yükseldi.Ocak’ta 124 bin 291 taşıtın trafiğe kaydı yapıldı.

Sigortam.net üzerinden araba sigorta sorgulama yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza 7/24 ulaşarak, ayrıntılı bilgi alın.


Benzer İçerikler

2014 Ocak Ayı Otomobil Satış Rakamları Açıklandı!

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) 2014 yılının Ocak ayı otomobil satış rakamlarını açıkladı. Açıklamaya göre, Otomobil Pazarı %5,68, Hafif Ticari Araç Pazarı %14,31 oranında azaldı.

Devamını Oku

2015 Yılında Otomobil Fiyatları Nasıl Olacak?

Kur hareketliliği otomobil fiyatları üzerinde değişikliğe neden olmaktadır. Euro'da yaşanan düşüşün 2015 otomobil fiyatlarını nasıl etkilediği öğrenin.

Devamını Oku

Kasko Sigortası Tazminatı Arttı!

Türkiye Sigorta Birliği’nin verilerine göre 406 bin 254 otomobil hasar dosyası 600 milyon 916 bin sigorta tazminat ödemesi yapıldı.

Devamını Oku