Kasko Sigortasını Trafik Sigortasından Ayıran Temel Noktalar

Kasko sigortası ve zorunlutrafik sigortasının farklı teminatları içeriğinde barındırdığından; kaskonun kendi aracınızı, trafik sigortanızın ise 3.kişileri koruduğundan birçok kere bahsetsek de hala araç sigortası ile ilgili gelgitler yaşayanlar yok değil.

Bu karışıklık; eksik bilgilenme, kulaktan dolma söylentiler gibi sebeplerle yaşanıyor ve sürücüler harekete geçseler dahi sorunlarla karşılaşabiliyor.

Bizler de bu karışıklığa son verebilmek, hem müşterilerimize hem sigorta sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlamak adına kaskoyu trafik sigortasından ayıran en önemli noktaları maddelemek istedik.

Basit ve net bir şekilde özetlenmiş bu maddeler ile araç sigortaları hakkındaki kafa karışıklığınızın gideceğinden eminiz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Sigortasını Trafik Sigortasından Ayıran Temel Noktalar

  • En önemli ayrım; kasko isteğe bağlıyken, trafik sigortası her aracın yasalar gereği sahip olmasu gereken sigorta çeşididir.
  • Kasko sigortasında amaç; araç sahibinin uğrayacağı zararı karşılamakken; trafik sigortasındaki amaç üçüncü kişilerin zararlarını tazmin etmektir.
  • Kasko sigortası limitleri ve çerçevesi sigorta şirketlerine göre değişirken; trafik sigortası hükümleri Karayolları Trafik Kanunu hükümleri dahilinde belirlenir.
  • Kasko ile korunan menfaatler ve limitler daha fazla ve kapsamlı olduğundan trafik sigortasına göre kasko sigortasının fiyatı daha yüksektir.
  • Kasko poliçesi, zorunlu trafik sigortasında da korunan zararları karşılayacak şekilde düzenlenmiş olsa da kaskoya sahip aracın trafik sigortası da yaptırmış olması zorunludur. Trafik sigortası yaptıran aracın kasko yaptırmak gibi bir mecburiyeti bulunmaz. Ancak unutmayalım; trafik sigortası karşı tarafa vermiş olduğunuz zararı karşılar.
  • Trafik sigortasının zorunluluğu devlet tarafından denetlenmeyi de gerekli kılmıştır ancak kaskoda sürücüler dilediği şartlarla, dilediği teminat oranlarıyla ve dilediği sigorta şirketinden kasko yaptırabilir.

Aracınızda oluşabilecek hasarlara karşı kasko sigortanızı yaptırmayı ertelemeyin. Kasko değer listesi hakkında merak ettiklerinizi öğrenin, en uygun kaskoya en doğru teminatlarla sahip olun.

Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 müşteri destek hattımızdan yardım alarak sigorta sorgulamanızı da yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL