ÖTV Zammı Kasko Sigortası Fiyatlarına Etki Eder mi?

28 Ekim 2011
13 Ekim 2011 tarih ve 28083 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 2011/2304 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile motorlu araçların ÖTV oranlarında artış yapılmıştır. 1.6 litre ve üstü motor hacmine sahip araçları etkileyen bu artışla, motor hacmi 1.6 ile 2.0 litre arasında olan araçların anahtar teslim fiyatlarında %12,5,  motor hacmi 2.0 litrenin üzerinde olan araçların anahtar teslim fiyatlarında ise %25 artışa neden olacaktır.

ÖTV zammı nedeniyle, kasko poliçelerinin düzenlenmesi sırasında sigorta şirketlerinin fiyat belirleme sistemleri ile piyasadaki araç satış değerleri arasında farklılıklar oluşabilecektir. Bu durum özellikle sıfır km. araçlar için düzenlenecek poliçeleri etkileyecektir. Sigorta şirketleri, kasko fiyatı hesaplarken, her ay TSRŞB tarafından oluşturulan kasko araç değer listesini baz alırlar. Kasko araç değeri sadece sıfır araçları değil, her türlü 2. el araçın değerini de içerir. 2. el araçlar için oluşturulan kasko poliçeleri de bu araç değer listesine göre oluşturulur.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Fiyatı Nasıl Oluşturulmalı?

Yukarıda belirtilen ÖTV artışı henüz araç değer listesine yansıtılmamış olduğu için bu dönemde kasko poliçeniz oluşturulurken aracınızın gerçek değerinin poliçenize yansıtılması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Sıfır veya 2. el araçlarını kasko sigortası yaptırmak isteyen kişilerin, kasko hesaplamasının araçlarının anahtar teslim fatura değerine göre yapıldığından emin olması gerekmektedir. Hasar durumunda, hasarın tam olarak karşılanabilmesi için, kasko sigortasının aracın bedeli altında bir değerde yapılmamış olması önem taşıyacaktır.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %50'ye varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

ÖTV Zammı Kasko Sigortası Fiyatlarına Etki Eder mi?

13 Ekim 2011 tarih ve 28083 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 2011/2304 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile motorlu araçların ÖTV oranlarında artış yapılmıştır.