444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sisli Havalarda Araç Kullanımı

21 Kasım 2014

Islak ve kaygan yollarda olduğu gibi sisli havalarda da araba kullanmak ve direksiyon hakimiyetini devam ettirmek zorlaşıyor. Sisli havalarla birlikte görüş mesafesi düşüyor, bu düşüşe bağlı yaşanan trafik kazalarında maddi-manevi kayıplar yaşanıyor. Trafik kazalarından korunmanın yollarını aramak da sürücülere kalıyor.

Kötü hava koşulları ve sisli havalarda yola çıktığımızda bizi nelerin beklediğini her zaman kestiremiyoruz. Bu yüzden kaza riskini 2 kat arttıran sisli havalara karşı hazırlıklı ve dikkatli olmakta fayda var. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Sisli havalarda araç kullanmanın inceliklerini bilmek, hem sürüş keyfini devam ettirmenizi hem de güvenli seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Sisli Havalarda Araç Kullanmanın İpuçları

 • Kaygan zeminin nedeni sadece yağmur değildir. Sis, hem görüş mesafesini azaltır hem de zemini kayganlaştırır. Sürücülerin bu bilinçle hareket etmesi gerekir.
   
 • Kötü hava şartlarında araç değil, yol işaretleri dikkate alınmalıdır. Sisli havalarda yoldaki diğer sürücülerin hareketlerini kestirmeye çalışmak riskli olacaktır.
   
 • Sürücüleri zorlayan şartlarda şerit değişimine gidilmemelidir. Şerit değiştirilecekse, muhakkak dikkatli olunmalıdır.
   
 • Sis kendi başına bir kaza nedeni değildir. Araç bakımının ve kontrollerinin aksatılmasıyla birlikte kaza riski artar. Bu yüzden araç kontrolü yapılmadan yola çıkılmamalıdır.
   
 • Olması gereken trafik mesafesine ''Güvenli Sürüş için Takip Mesafenizi Koruyun '' yazımızda değinmiştik. Ancak sisli havalar gibi kötü koşullarda bu mesafe değişir. Sisli havalarda bu mesafeyi daha fazla açmak gerekir. Çünkü bu havalarda kayganlık artacak, araç durma mesafesi zorlanacaktır. Islak ve kaygan zeminde de güvenli yolculuklar için ıslak zeminde güvenli sürüşün önerilerini verdiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.
   
 • Sisli havalarda kayganlık artacak ve görüş mesafesi düşeceğinden sollama yapmamaya özen göstermelisiniz. Sollama yapmanız gerekiyorsa, sollama yaparken dikkat edilmesi gerekenleri, bilmek gerekiyor.

Siz de kontrolünüz dışında gelişebilecek hasarlara karşı önlem almak için kasko sigortanızı yaptırın, telafisi olmayacak durumları riske atmayın.

Risklerinizi en uygun kasko fiyatlarıyla güvence altına almak için Sigortam.net'e gelin, bütçenizde tasarrufu yakalayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!


Okumaya Devam Edin

Kötü Hava Şartlarında Araç Kullanma Tüyoları

17 Ekim 2014 Cuma

Direksiyon hakimiyetini kaybetmemek, maddi kayıplar yaşamamak daha da önemlisi can güvenliğinizi korumak için kötü hava şartlarında araç kullanmayı öğrenin.

Araba Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Nokta

31 Ekim 2014 Cuma

Araba kullanırken uyulması gereken kuralları öğrenin, Sigortam.net'ten teklif alarak en uygun fiyatla kasko sigortası da yaptırın yollarda güvencede olun.

Araba Kullanılırken Karşılaşılabilecek Riskler

10 Kasım 2014 Pazartesi

Araba kullanırken karşınıza çıkabilecek riskler vardır. Bu risklerin neler olduğunu öğrenerek, olası olumsuzlukları engellemeniz daha kolay olacaktır.