444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Suda Kızaklama Nasıl Önlenir?

Yağmurlu havada çok hızlı araç kullanmak, kızaklama olarak bilinen durumla sonuçlanabilir. Lastiklerinizin yolu tutuşu, yolun kuru olduğu zamana göre daha da azalır, bu nedenle hızınızı azaltın. Kızaklama yol yüzeyi ile lastikleriniz arasında bir su katmanı oluştuğunda olur. Fiilen, lastikleriniz yola temas etmez, direksiyon ve fren hâkimiyetini kaybedersiniz.
 
Suda kızaklama, lastiklerin önündeki su birikmesi arabanın ağırlığının yolu açmasından daha hızlı olduğunda meydana gelir. Bu durumu önlemek için lastiklerin hava basıncını uygun düzeyde muhafaza edin, lastiklerde yeterli diş derinliğini koruyun ve gerektiğinde değiştirin, yollar ıslakken yavaşlayın, su birikintilerinden uzak durun.
 
Güvenli sürüş için doğru sürüş tekniklerine dikkat edin, kasko ve trafik sigortası yaptırmadan yola çıkmayın. Sigorta sorgulama ile karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan sigortaya size özel, en uygun fiyata sahip olmak için internet sitemizden ya da Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı'ndan 7/24 bize ulaşın.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

#%sskasko%#

 

 


Benzer İçerikler

Yola Çıkmadan Önce Araçta Yapılması Gereken Kontroller

Her ne kadar genellikle uzun mesafeler için araç bakımı ve kontrolünün üstünde duruluyor olsa da her yolculuk öncesinde araç kontrolü yapmalısınız.

Devamını Oku

Lastiğinizin Uzun Ömürlü Olması için Öneriler

Araç lastiklerinin uzun ömürlü olması sürücüler için güvenliği artırdığı ve maddi anlamda avantajlı olduğu gibi, lastik atıklarının çevreye verdiği zararı da azaltmaktadır.

Devamını Oku

Lada Vesta 2015 Fiyatı ve Özellikleri

Lada'nın merakla beklenen Vesta modeli hakkında son haberler netleşmeye başladı. Türkiye'de 2016 yılının başlarında satışa çıkması beklenen aracın fiyatı ve özellikleri nasıl olacak?

Devamını Oku