444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Suda Kızaklama Nasıl Önlenir?

Yağmurlu havada çok hızlı araç kullanmak, kızaklama olarak bilinen durumla sonuçlanabilir. Lastiklerinizin yolu tutuşu, yolun kuru olduğu zamana göre daha da azalır, bu nedenle hızınızı azaltın. Kızaklama yol yüzeyi ile lastikleriniz arasında bir su katmanı oluştuğunda olur. Fiilen, lastikleriniz yola temas etmez, direksiyon ve fren hâkimiyetini kaybedersiniz.
 
Suda kızaklama, lastiklerin önündeki su birikmesi arabanın ağırlığının yolu açmasından daha hızlı olduğunda meydana gelir. Bu durumu önlemek için lastiklerin hava basıncını uygun düzeyde muhafaza edin, lastiklerde yeterli diş derinliğini koruyun ve gerektiğinde değiştirin, yollar ıslakken yavaşlayın, su birikintilerinden uzak durun.
 
Güvenli sürüş için doğru sürüş tekniklerine dikkat edin, kasko ve trafik sigortası yaptırmadan yola çıkmayın. Sigorta sorgulama ile karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan sigortaya size özel, en uygun fiyata sahip olmak için internet sitemizden ya da Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı'ndan 7/24 bize ulaşın.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

#%sskasko%#

 

 


Benzer İçerikler

Kasko Hesaplama Yapın Risklere Karşı Güvencede Olun!

Online olarak kasko hesaplama işlemini 3 dakikada yaparak hem bütçenizi hem de arabanızı güvence altına alır, manevi olarak da rahat edersiniz.

Devamını Oku

Yeni Kasko Düzenlemeleri Neleri Koruma Altına Alıyor?

Avrupa Birliği (AB) kriterleri çerçevesinde hazırlanan yeni Karayolları Trafik Kanunu, sadece sürücü ve yayalarla ilgili değil, hayvanları da kapsayan düzenlemeler getiriyor.

Devamını Oku

Araç Periyodik Bakımı Yaptırdığınız Servise Dikkat!

Tüm sürücülerin yaptırması gereken periyodik bakımın yaptırılmaması yahut ertelenmesi, hem sürücüleri hem de trafiği riske atan bir durumdur. 

Devamını Oku