Aksigorta’dan Cinsiyete Göre Sürücü Davranışları Araştırması

Yöntem Araştırma’nın Aksigortaiçin 13 büyükşehirde gerçekleştirdiği araştırma, kadın ve erkekler arasındaki otomobil algısının ne kadar farklı olduğunu ortaya koydu. Aracı bulunan kişiler arasında yapılan araştırmada kadınların %60’ı araçlarını eşleriyle paylaşabileceklerini belirtirken, bu oran erkeklerde ise sadece %13’te kaldı. İşte o araştırmanın dikkat çeken sonuçları.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Erkek Sürücüler, Araçlarını Eşleriyle Paylaşmaktan Kaçınıyor

Araştırmada erkeklerin otomobilleri için gösterdikleri sahiplenme duygusu da resmen tescillenmiş oldu. Kadınların %60’ı aracını eşinin kullanmasına izin vereceğini söylerken, erkeklerde ise bu oran %13’te kaldı.

Araştırmaya göre kaza sonrasında ilk arananların başını ise acenteler ve aile çekiyor. Kaza sonrasında kadınların %45’i ilk olarak eşini aradığını belirtirken, kaza sonrasında ilk olarak eşini aradığını söyleyen erkeklerin oranı ise sadece %6.

Kadınların %27’si Park Sırasında Aracın Tamponunu Çarpıyor

Kaza türleri açısından da oldukça enteresan veriler ortaya koyan araştırmaya göre her 3 sürücünden 1’i sürüş sırasında çarpma, sürtme, tampon çarpması ve kaldırıma vurma gibi ufak kazalarla karşılaşıyor. Araştırmada kadınların park ederken %27’sinin aracın tamponunu vurduğu belirtilirken, araç giriş – çıkış noktalarında kapıyan çarpan kadınların oranı ise %14. Bu oran erkeklerde ise %3’te.

Araba Yıkama Alışkanlığı Yaş İlerledikçe Azalıyor

Araştırmaya göre araç yıkama alışkanlıklarını ise büyük ölçüde yaş belirliyor. Araştırmada 18 – 34 yaş aralığındaki sürücülerin, araçlarını haftada 1 kez yıkadıkları belirtilirken, yaşın ilerlemesiyle beraber araç yıkama sıklığının da düştüğü görülüyor. Araştırmanın sonuçlarına göre 65 yaş üzeri sürücüler araçlarını ayda 1 defa yıkıyor.

Sürüş Sırasında Telefonla Konuşma Alışkanlığından Vazgeçemiyoruz

Ağır yaptırımlara rağmen sürüş sırasında telefonla ilgilenme alışkanlığının düşmediğini gösteren araştırmaya göre 18 – 34 yaş aralığındaki sürücülerin %55’i herhangi bir araç kiti kullanmandan sürüş sırasında telefon görüşmesi yapıyor. Trafikte sürücülerin yaptıkları en önemli ihlallerin başında ise yine telefonla yol durumu kontrolü yapmak geliyor.

Ufak Kazalar, Büyük Masraflara Neden Olabilir

Trafikte seyir halindeyken gün içerisinde ufak ya da büyük çaplı kaza tehlikeleri cinsiyet farketmeksizin tüm sürücüleri tehdit ediyor. Söz konusu kazalar ufak çapta olsa dahi, ortaya çıkardığı masraflar bütçe planlamalarına büyük darbe vurabiliyor. Bu gibi olumsuz senaryolarla karşılaşmamak istiyorsanız kaskoavantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. İş işten geçmeden hemen kasko hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, aracınız ve bütçeniz için en uygun poliçeye, en iyi fiyat garantisi ile sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL