Türkiye’de Yağmur Yağdığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Henüz soğuk kış günleri kendini göstermese de kötü hava şartları çok yakında kapımızı çalacak. Ne yazık ki kapımızı çalan sadece soğuk havalar olmayacak. 

Her ne kadar yağmur, mevsim şartlarının getirdiği doğal bir durum olsa da olumsuzlukları düşünmek ve önlem almak gerek. Bütün bu olumsuz durumlarda nasıl araba kullanacağınızın kaygısına düşerseniz; ''Kötü Hava Şartlarında Araç Kullanma Tüyoları'' başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

İnsanoğlu ve sahip oldukları varlıklar her zaman bir risk altında ancak bu riskler kış mevsiminde daha da artış gösteriyor. Trafik kazaları, insan yaşamını tehdit eden doğa olayları, beklenmedik kazalar gibi durumlar bu riskler arasında yer alıyor. Bu riskleri en aza indirmek ve mal varlıklarını güvence altına almak için en büyük görev kişilere düşüyor. Peki, yağmur yağdığında bizi bekleyen riskler neler? 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Yağmur Yağdığında Yaşanabilecek Olumsuz Durumlar
 

Ağaçlık Alanlar, Risk Unsuru Olabiliyor

Çok zor bir ihtimal gibi gelse de bakımı, budaması yapılmamış ağaçlar bir risk unsurudur. Bastıran bir yağmur, esen sert rüzgar zaten devrilmeye yatkın olan bir ağacı üzerinize yıkabilir. Bu yüzden, her ihtimale karşı ağaçlık alanlardan uzak durmakta fayda var.

Çatı Kiremitleri Tehlike Saçıyor

Medyada da çıkan haberlere bakarsanız bu maddenin ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız. Özellikle bastıran rüzgarında etkisiyle düşen kiremitler hem insan yaşamını, hem de araçları riske atabilir. Bu yüzden özellikle yağmurlu günlerde ev kenarlarından yürümemek gerek.

Denize Yakın Yerlerden Uzak Durmakta Fayda Var

Her ne kadar deniz seferleri, ani yağışlar nedeniyle iptal olsa da bazı zamanlarda öngörülemeyen şeyler yaşanabilir. 

Mümkün Olduğunca Araba Kullanmayın

Ne kadar dikkatli ve iyi bir sürücü olduğunuzu iddia etseniz de kötü hava şartlarında araba kullanmak, oldukça zorlayıcı oluyor. Gideceğiniz yer yürüme mesafesindeyse, araba kullanmamak daha doğru bir adım olur.

Köprüden Geçecekseniz 2 Kere Düşünün

Aşırı yağışlarda hafife alınmaması gereken şeylerden biri de köprülerdir. Ani bastıran bir yağış sonucu pek çok köprü yıkılabilir ya da hasar görebilir. Yol güzergehanızda bir köprü bulunuyor ve kötü hava şartları bastırdıysa, farklı bir yol aramakta fayda var.

Evlerin Çatısına Dikkat

Hem kendi evinizin zarar görmesine, hem de başkalarının canının yanmasına engel olabilmek adına senede bir kez evlerinizin çatısını gözden geçirmekte fayda var. Çürümüş ve yıpranmış kiremitler, başkalarının canını yakabilir.

Şehirler arası Yolculuğunuzu Erteleyin

Yağışlı havalarda araba kullanmak ve direksiyon hakimiyetini yakalamak, zorlaşıyor. Her yıl pek çok can, şehirler arası yolculuklarda gerçekleşen trafik kazalarında yok olup gidiyor. Çeşitli nedenlerle şehir dışına çıkmanız gerekiyorsa, hava şartlarına göre bir plan yapmakta fayda var. Her durumda bu yolculuğa çıkmak zorundaysanız; ''Yağışlı Havalarda Güvenli Sürüş İçin 5 Kolay Yöntem'' başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

Yazımızın başında kötü hava şartlarının hem insan canına, hem de maddi varlıklarımıza zarar verebileceğine değinmiştik. Mal varlıklarımızı korumanın en doğru yolu sigorta yaptırmaktır.

Yağan yağmurun, düşen yıldırımın, kaygan yolların zarar vereceği mal varlıklarımızdan biri de otomobillerdir. Bu yüzden kış bastırmadan kasko sigortanızı yaptırmakta fayda var. Siz de en uygun kasko fiyatları için Sigortam.net' gelin, işinizi şansa bırakmayın . Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
100 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL