Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Nisan 2018 Sonuçları

Kasko Sigortası Primleri Nisan Ayında 4 Puan Yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Nisan ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 4 puan, trafik sigortası primlerinde ise 2 puanlık artış yaşandı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Nisan ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Nisan ayı kasko sigortası endeksi Mart ayına göre 4 puanlık artış kaydederek 95 oldu. Trafik sigortasında ise Mart ayında 63 olan endeks, Nisan ayında yaşanan 2 puanlık artışla 65 oldu. Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.037 TL’ye; 841 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 863 TL’ye çıktı.

Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz. Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 4 puan artış yaşadı ve Nisan ayında 95 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko sigortası prim ortalaması, Nisan ayında 2.037 TL oldu. Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler görmüyoruz. Yılın ilk ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mart ayında yaşadığı bir puanlık artışın ardından Nisan ayında 2 puanlık bir artış kaydederek 65 oldu. Böylece geçen ay 841 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 863 TL’ye çıktı. Trafik sigortası endeksi, geçen yıl aynı dönemde 1.066 TL olarak gerçekleşmişti. Geçen yıl Nisan ayında 2.121 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Nisan ayında 2.037 TL oldu. Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman müşterilerimizin yanındayız” diye konuştu.

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Ağustos 2017 Sonuçları

Sigortam.net, Otomobil Sigortalarındaki Değişimin Nabzını Tutacak Yeni Bir Endeksi Sektörün ve Araç...Sahiplerinin Hizmetine Sundu

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin ilk...sonuçlarına göre, trafik sigortasında Nisan ayında hayata geçirilen yeni tavan fiyat uygulamasının etkisiyle primler Ocak-Ağustos...döneminde 43 puan gerilerken, kasko primlerindeki düşüş 8 puan oldu.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu...Sigortam.net, otomobillere yönelik kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi yakından takip ederek, burada yaşanan değişimi...tüketicilerin ve sektörün bilgisine sunmak üzere bir endeks çalışması başlattı. İlk olarak Ocak 2017 – Ağustos 2017 dönemine...ilişkin sonuçları açıklanan Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi, bundan böyle her ay kamuoyu ile...paylaşılacak. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, 2017 başında baz 100 olan kasko...sigortası endeksi 8 puan kaybederek 92’ye geriledi. Trafik sigortasında ise yılbaşında 100 olan endeks 43 puan gerileyerek 57...oldu. “Endeksin, tüketicilere daha bilinçli karar verme imkanı sunacağına inanıyoruz”Sigortam.net...CEO’su Tahsin Gürdoğan, yeni endeks uygulamasına ve ilk sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde şunları...kaydetti: “Sigortam.net olarak sunduğumuz en uygun ve avantajlı fiyatlarla müşterilerimizin her zaman yanında olduğumuz gibi,...sektörde değişimlerin nabzını yakından tutmaya da büyük önem veriyoruz. Bu nedenle hem araç sahiplerinin hem de sektör...profesyonellerinin gelişmeleri yakından takip etmelerini sağlayacak Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ni hayata...geçirdik. Endeksin, tüketicilere sigorta fiyatlarındaki değişimi yakından görme ve böylece poliçe satın alma sürecinde daha...bilinçli karar verme imkanı sağlayacağına inanıyoruz. Primlerde hem kısa hem de uzun vadeli değişimlerin izini sürmemizi...sağlayacak bu endeksin ilk sonuçları, trafik sigortasında Nisan ayında hayata geçirilen yeni tavan fiyat uygulamasının etkisini...açık şekilde ortaya koyuyor. Ocak ayının ardından yukarı yönlü hafif bir hareket içerisindeki trafik sigortası primleri, Nisan...ayıyla birlikte önce 20 puanlık, Mayıs ayında ise ilave bir 25 puanlık hızlı düşüş gösteriyor. Ocak-Aralık dönemindeki toplam...düşüşe baktığımızda 43 puanlık bir gerileme söz konusu. Bunun yanında kasko primlerinde de tüketici lehine olmak üzere daha...ılımlı bir düşüş trendi gözleniyor. 8 aylık dönemde toplam gerileme 8 puan seviyesinde kalıyor. Sigortam.net olarak önümüzdeki...dönemde araç segmentleri bazında farklılıkları da ortaya koyacağımız endeks çalışması ile tüketicilere düzenli bir trend...raporu sunmayı sürdüreceğiz.” Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre bu yılın Ocak ayından bu yana...otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:      

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL