Mobil Kaza Tespit Tutanağının Avantajları

1 Nisan 2008 tarihinden bu yana kağıt form ile düzenlenen kaza tespit tutanakları’nın artık mobilde de doldurulabileceğine; ‘’Kaza Tespit Tutanağı Artık Mobilde’’ başlıklı yazımızda değinmiştik.

Kaza tespit tutanağının çok daha işlevsel olması ve tutanaktaki bilgilerin sigorta şirketlerine kısa sürede ulaştırılabilmesi için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin geliştirdiği bu uygulama, pek çok avantajı da beraberinde getirdi. 

Sigorta şirketleri ve sigortalının hasar anında iletişimini de kolaylaştıracak bu uygulama, sigorta sektörünün en büyük sorunlarından biri olan suistimallerin azaltılması konusunda da avantaj sağlayıcı olacak.

Dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan mobil kaza tespit tutanağıyla, kazaların neden olduğu trafiğin ve mağduriyetin minimuma inmesi bekleniyor. 

Mobil Kaza Tespit Tutanağının Getirdiği Ayrıcalıklar 
 

Kağıt, Kalem Aramaya Son!

Mobil uygulamanın kazandırdığı en büyük kolaylık; kaza formu ve kalem taşımasına son vermesi. Kaza tespit tutanağının doldurulması için kaza yerinde akıllı telefon bulunması yeterli.

Tek Tek Poliçe Bilgisi Girme Devri Bitti!

Mobil kaza tespit tutanağı ile bilgilerinize tek tıkla tıkla ulaşmak da mümkün. Poliçenize, plaka ve ruhsat sahibinin kimlik numarasını sorgulayarak ulaşabilirsiniz. Sigorta poliçesi bilgilerini daha öncesinde profilinize kaydetmişseniz, profilden getirme özelliği ya da kare kodunu okutarak otomatik olarak bilgileriniz görülecektir.

Araç Bilgilerini Girmekle Zaman Kaybetmeyin!

Aracın; markası, araç muayene numarası, markası, modeli ve model yılı gibi araca özgü bilgileri girmek için zaman kaybetmeyin. Poliçe bilgileri ile birlikte araç bilgileri de otomatik şekilde ekranda olacak. 

Sigorta Şirketine Haber Verme Telaşına Düşmeyin!

Kaza sonrası, yapılması gerekenlerden biri de sigorta şirketine ulaşmak, hasar ihbarı yapmaktır. Bu mobil uygulama sayesinde otomatik olarak sigorta şirketinize ulaşabilirsiniz.

Kusur Oranları Anında Cebinizde!

Yaşanan kazalarda en çok merak edilen konulardan biri kusur oranıdır. Artık bu sorunun cevabı için uğraşmaya ve zaman kaybetmeye gerek yok. Kusur oranı belirlendiği anda mesaj yoluyla bilgilendirilir, kusur oranınızı uygulama üzerinden görebilirsiniz.

Sürücülere her yönden büyük kolaylık getiren “Mobil Kaza Tutanağı” uygulamasının avantajları bunlarla da sınırlı değil. Teknik olarak da büyük avantajları var.

•    Daha az bilgi ile tutanak oluşturulması,
•    Tutanak girişinin hızla sağlanması,
•    KTT (Kare Kodu) formunun taşınmasına gerek kalınmaması,
•    Yönlendirmeler sayesinde hata oranının azaltılması,
•    Kazaların sonuçlanma süresinde azalma,
•    Kare kodu sayesinde poliçe bilgilerine hızla ulaşım,

Uygulamanın kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için; ''Mobil Kaza Tespit Tutanağı Kullanım Kılavuzu''  başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Kaza tespit tutanağını doldurduktan sonra takibin sağlanması gerekir. Sigortam.net, bu takibi müşterileri adına yapar. Hasar sürecinin kısa sürede atlatılması için maksimum çaba sarfeder.

Sigortam.net’ten Araç Sigortasını Alanlar Hasar Yaşadığında;
 

 •  Sigorta Destek Hattı olan 444 24 00’ı arar,
   
 •  Hasar uzmanlarının doğru yönlendirmelerinden yararlanır,
   
 •  Hasar sorgulama işlemlerini kısa sürede gerçekleştirir,
   
 •  Hasarının limitler ve teminatlar kapsamında değerlendirildiğinden emin olur,
   
 •  Hasar sonrası, tazminatin ödenmesine kadar olan sürecinizi hızlı ve doğru bir şekilde sonuçlandırır.

Seyir halinde olan tüm araçlar ve sürücülerin güvenliği için büyük önem arz eden trafik sigortasını hala yaptırmadıysanız acele edin. Sigortam.net’e gelerek hem sigorta sektöründeki gelişmelerden haberdar olun, hem de en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın. Telefon desteği ile sigortalanmak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL