Sıfır Araç | Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sıfır Araç için Trafik Sigortası Fiyatları

Resmi Gazete yayınlanan tebliğe göre model yılı geçişleri artık Ağustos ayında değil, yılbaşlarında gerçekleştirilecek. 2012 yılı itibariyle gerçekleşen bu uygulama ile 01 Ocak 2013 ve 31 Aralık 2013 tarihleri arasında üretilen araçlar veya ithal edilen araçların tamamı 2013 model olarak kabul ediliyor. 

 
2013 model sıfır araç alımı bu yıl, Ocak ayı itibariyle gerçekleşecek  ve yeni düzenleme trafiğe kaydı yapılan tüm motorlu araçlar için geçeli olacak.
 
 
Trafik sigortası, her araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigorta türüdür. Bu sigorta ile hasar anında karşı tarafa verilen maddi zararlar güvence altına alınır. Yani zorunlu trafik sigortası kişinin kendi aracının değil, 3. kişilerin zararlarını telafi etmek için yaptırılmaktadır. 
 
Karayolları Trafik Kanunu’na göre trafik sigortası olmayan bir aracın trafiğe çıkması yasaktır. Trafik sigortası bir yıllık yapılır ve her yıl yenilenmesi gerekir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sıfır Araçlar İçin Trafik Sigortası Nasıl Düzenlenir?

 
Sıfır araç alındığında trafiğe çıkmadan önce araç ruhsatının düzenlenmesi gerekmektedir.  2013 model sıfır araçlar için araç ruhsatının düzenlenebilmesi için ise, zorunlu trafik sigortası poliçesi düzenlenmiş olmalıdır.  Sıfır araçlar için düzenlenecek olan yeni poliçelerde EGM kontrolüne ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sayede aracın ruhsatı olmadan trafik sigortası poliçesi hazırlanabilmektedir.
 

Sıfır Araçlar için Gerekli Bilgiler

 
Trafik sigortası için gerekli olan bilgiler içinde tescil belge seri no alanı boş bırakılarak aşağıdaki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girildiği takdirde poliçe düzenlenebilmektedir. 
 
• Aracın motor numarası
• Şasi numarası 
• Model yılı 
 
Yeni alacağınız aracı seçtiğinizde aracınızın trafik sigortasını yaptırmayı sakın ihmal etmeyin. Ayrıca trafikte daha güvenli sürüş için kasko sigortasını da mutlaka yaptırın. İhtiyaçlarınıza özel, en uygun fiyatlı araç sigortası için Sigortam.net internet adresinden veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Araç Trafik Sigortası Neleri Karşılar?

Araç trafik sigortası kapsamındaki durumları öğrenerek sigortanızı yaptırın. Sigortam.net'ten teklif alın en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın.

Devamını Oku

2015 Yılında Online Trafik Sigortası Almanın Avantajları Neler?

Yapılan Değişiklikler 2015 yılında online trafik sigortası satın almayı oldukça avantajlı hale getirdi. Zaman kaybetmeyin güvencenizi bir an önce edinin.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Hakkında Önemli Bilgiler

Trafik sigortası hakkındaki önemli bilgiler neler? Aklınıza takılan tüm soruların cevabını yazımızda derledik. 

Devamını Oku
57.061 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X