36.747 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sıfır Araç için Trafik Sigortası Fiyatları

09 Ocak 2013
Resmi Gazete yayınlanan tebliğe göre model yılı geçişleri artık Ağustos ayında değil, yılbaşlarında gerçekleştirilecek. 2012 yılı itibariyle gerçekleşen bu uygulama ile 01 Ocak 2013 ve 31 Aralık 2013 tarihleri arasında üretilen araçlar veya ithal edilen araçların tamamı 2013 model olarak kabul ediliyor. 
 
2013 model sıfır araç alımı bu yıl, Ocak ayı itibariyle gerçekleşecek  ve yeni düzenleme trafiğe kaydı yapılan tüm motorlu araçlar için geçeli olacak.
 
 
Trafik sigortası, her araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigorta türüdür. Bu sigorta ile hasar anında karşı tarafa verilen maddi zararlar güvence altına alınır. Yani zorunlu trafik sigortası kişinin kendi aracının değil, 3. kişilerin zararlarını telafi etmek için yaptırılmaktadır. 
 
Karayolları Trafik Kanunu’na göre trafik sigortası olmayan bir aracın trafiğe çıkması yasaktır. Trafik sigortası bir yıllık yapılır ve her yıl yenilenmesi gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sıfır Araçlar İçin Trafik Sigortası Nasıl Düzenlenir?

 
Sıfır araç alındığında trafiğe çıkmadan önce araç ruhsatının düzenlenmesi gerekmektedir.  2013 model sıfır araçlar için araç ruhsatının düzenlenebilmesi için ise, zorunlu trafik sigortası poliçesi düzenlenmiş olmalıdır.  Sıfır araçlar için düzenlenecek olan yeni poliçelerde EGM kontrolüne ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sayede aracın ruhsatı olmadan trafik sigortası poliçesi hazırlanabilmektedir.
 

Sıfır Araçlar için Gerekli Bilgiler

 
Trafik sigortası için gerekli olan bilgiler içinde tescil belge seri no alanı boş bırakılarak aşağıdaki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girildiği takdirde poliçe düzenlenebilmektedir. 
 
• Aracın motor numarası
• Şasi numarası 
• Model yılı 
 
Yeni alacağınız aracı seçtiğinizde aracınızın trafik sigortasını yaptırmayı sakın ihmal etmeyin. Ayrıca trafikte daha güvenli sürüş için kasko sigortasını da mutlaka yaptırın. İhtiyaçlarınıza özel, en uygun fiyatlı araç sigortası için Sigortam.net internet adresinden veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.

Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.