Trafik Sigortasında Son Veriler Neyi Gösteriyor?

Trafik sigortası konusunda geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan tartışmalar, fiyatların bir türlü istenilen seviyeye gerilememesinden dolayı halen devam ediyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL
Resmi kurumların primlerde iyileşme sağlanması için gerçekleştirdiği yenilikler ilk aşamada ortalama primlerde %10 civarında bir indirimi beraberinde getirse de, bu indirimin araç sahiplerini memnun ettiğimiz söylemek zor. Ancak bu noktada sigorta şirketleri yöneticilerive sektör temsilcilerine de kulak vermek gerekiyor. Daha önceki yıllarda şirketlerin trafik sigortası nedeniyle sürekli zarar ettiklerini belirten sektör temsilcileri, bu zarar boyutunun yakın dönemde çok ciddi boyutlara ulaştığını ifade ederek mevcut primlerin şu andaki seviyesinin normal, aslında geçmişteki primlerin gereğinden fazla ucuz olduğunu söylüyor.

Trafilkte Fiyatlar 2017’de Yükseldi mi, Düştü mü?

Şubat ayının son günleri itibari ile ortalama trafik sigortası primlerinin geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse aynı, fiyatların en yüksek seviyelere ulaştığı Mayıs 2016’ya göre ise %10 daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Kimi çevrelere göre ise aslında trafik sigortasındaki indirimin boyutu çok daha yüksek boyutlarda. Bu görüşü savunanlarda ise enflasyon oranı ve döviz kurundaki artış göz önünde bulundurulduğunda zorunlu trafik sigortası fiyatlarının oldukça makul seviyelerde olduğu fikri hakim.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan uzmanlarsa trafik sigortası fiyatlarının artık ideal seviyelerde bulunduğunu ifade ederek, önümüzdeki haftalarda herhangi bir zam gelmesinin beklenilmediği gibi ciddi boyutlarda indirim yaşanacağını da düşünmediklerini dile getiriyorlar.

Şirketler Arasında Karşılaştırma Yapanlar Karlı Çıkıyor

Trafik sigortası poliçesi için teklif alan araç sahipleri karşılaştıkları yüksek fiyatlar nedeniyle poliçelerini daha uyguna yaptırabilmelerinin alternatif yollarını ararken bu süreçteki en işe yarar yöntem olaraksa sigorta şirketlerinin vermiş oldukları trafik sigortası tekliflerini karşılaştırmak öne çıkıyor. Sigorta şirketlerinin her araç ve sürücü için farklı risk değerlendirmelerinde bulunmaları nedeniyle primler arasında çok ciddi farklar olabiliyor. Bu nedenle araç sahibi ne kadar fazla şirketten sorgulama yaparsa poliçesini uygun fiyata yaptırabilme ihtimalini de bir o kadar yükseltmiş oluyor. Ancak, günlük hayat koşuşturması içerisinde her şirketten teklif almak ilk aşamada araç sahiplerinin gözlerini korkutabilir. İşte bu noktada Türkiye’nin ilk ve en iyi sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net’in müşterilerine sunduğu hizmetler ön plana çıkıyor. Sigortam.net ile aracınızın zorunlu trafik sigortası poliçesini ister online olarak, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintsiz Sigorta Destek Hattı’nı ararak sorgulayabilir, böylelikle Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerine beklemeden ulaşabilirsiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmenizin ardından yapmanız gereken tek şeyse fiyatları karşılaştırıp, bütçeniz ve aracınız için en uygun poliçeyi seçmek. 

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mart Sonuçları

Kasko sigortası primleri Mart ayında 2 puan düşüş yaşadı.

Sigortam.netKasko
ve Trafik Sigortası Endeksi Mart ayı verilerine göre, bir...önceki aya göre kasko primlerinde 2 puan düşüş kaydedilirken trafik sigortası primlerinde ise 1 puanlık artış...yaşandı. Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya...koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin...ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Mart ayı kasko sigortası endeksi Şubat ayına göre 2 puanlık düşüş yaşayarak...91 oldu. Trafik sigortasında ise Şubat ayında 62 olan endeks, Mart atında bir puanlık artış kaydederek 63 oldu. 2018’in ilk ayında...2.014 TL olan ortalama kasko primleri 1962 TL olurken, 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 841 TL’ye...çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk...olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç...sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Böylelikle araç sahipleri için büyük önem...taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz. Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart...sonuçları, primlerin yatay seyrini sürdürdüğünü gösteriyor. Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan düşüş...yaşadı ve Mart ayında 91 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko sigortası prim ortalaması, Mart ayında 1962 TL’ye düştü....Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler görmüyoruz. Şubat ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mart ayında ise bir...puanlık artış kaydederek 63 oldu.Trafik sigortası endeksinde geçen yıl aynı dönemle kıyaslama yapıldığında, 2017’nin Mart...ayında 1360 TL olan trafik sigortası primlerinin, bu yılın aynı döneminde 841 TL olarak gerçekleştiği görülüyor. Geçen yıl...Mart ayında 2074 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Mart ayında oldu. Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta...yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi hizmetlerine sunmayı...sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman müşterilerimizin yanındayız” diye...konuştu. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"] Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak...ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:*   * Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi, Sigortam.net’in müşterilerine sunduğu kasko ve trafik sigortaları tekliflerine ait fiyatların değişimin genel eğilimini...göstermektedir. Fiyatlar araç yaşı ve hasar kademesi bazında farklılık gösterebilir.  

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL