Trafik Sigortası Fiyatlarının Düşmesi İçin Sistemin Değişmesi Gerekiyor

Trafik sigortası ile ilgili tartışmalara son olarak Mapfre Genel Sigorta Genel Müdürü Serdar Gül de dahil oldu. İşte Serdar Gül’e göre zorunlu trafik sigortasında yaşanan artışın nedenleri ve çözüm yolu. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik sigortasında daha fazla vakit kaybedilmeden yasal düzenleme yapılması gerektiğini ifade eden Gül, ürün ve hasar ödeme süreçlerinin fiyatların artmasında büyük etkisinin olduğunu belirtti. Yaşanan belirsizlik ortamı nedeniyle aslında trafik sigortası fiyatlarının yüksek değil, aksine düşük kaldığını vurgulayan Gül, poliçe ücretlerinin içinde gider vergisi, SGK kesintisi, eminyet payı, güvence payı gibi kamu yüklemelerinin olduğunu hatırlattı.

Trafik Sigortasında Düzen Değişmeli

Ürün ve hasar ödeme sisteminde yasal bir düzenlemeye gidilmesi halinde fiyatlarda önemli düşüşler olacağını savunan Gül, mevcut sistemden dolayı hem poliçe satan sigorta şirketlerinin, hem de vatandaşların şikayetçi olduğunu belirterek, “Öyleyse bu sistem değişmeli.” dedi. Son günlerde kasko ve trafik sigortasının birleştirilmesi ile ilgili haberler içinse, tamamen vakit kaybı ve gereksiz bir polemik olduğunu söyleyen Gül, böylesi tartışmaların mevcut problemler için hiçbir faydasının olmadığını vurguladı.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatlarının Düşmesinin Tek Yolu

Serdar GülMevcut şartlar altında trafik sigortası fiyatları için düşüş ihtimalinin çok zor olduğunu belirten Gül, fiyatların vatandaş için makul düzeye çekilmesinin tek yolunun yasal düzenlemeden geçtiğini söyledi.

Ürünler ve hasar ödemelerinde sistemin değiştirilmesi halinde fiyatlarda önemli düşüşler olacağını savunan Gül, böylelikle hem hizmet kalitesinin artacağını, hem de mahkemelerin rahatlayacağını ifade etti.

Trafik Sigortasındaki Artışı Sorgulamaya Gerek Yok

Türkiye’de araç sahipleri için 2015 yılının sonları ve 2016 yılının başından bu yana büyük bir sıkıntıya sebep olan zorunlu trafik sigortası fiyatlarındaki bu yükselişin beklenmedik bir durum olmadının altını çizen Gül, sorunun sigorta şirketleri açısından trajikomik bir hal aldığını belirterek, yapılması zorunlu olan ve hiçbir pazarlama faaliyetine ihtiyaç duyulmamasına rağmen bir sigorta ürününde milyarlarca TL’lik zararın oluşmasının dünyada başka bir örneğinin olmadığını söyledi. Gül ayrıca, trafik sigortası nedeniyle birçok sigorta şirketinin battığını, bir kısmının ise ülkeyi terk ettiğini belirtti.

Trafik Sigortası Hesaplama ile En Uygun Fiyatı Yakalayın

Trafik sigortasında yaşanan fiyat karmaşası karşısında hemen trafik sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak en uygun fiyata ulaşın, aracınızın zorunlu trafik sigortasını en iyi fiyat garantisi ile yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL