444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında Merak Edilenler

15 Nisan 2014

Kanunlar gereği tüm araç sahipleri, sürücülerin mutlaka yaptırması gereken zorunlu trafik sigortası son derece önemli. Yaptırmayan araçlar ani durumlarla karşılaştıklarında çok zahmetli ve masraflı bir işle karşı karşıya gelir.

Karayolları Trafik Kanunu hükümleri ile belirlenen zorunlu trafik sigortası teminatları bazı kıstaslar ile çerçevelidir. Çeşitli limitlerinin olması kasko sigortasından ayıran temel özelliklerindendir. 

Trafik sigortası karşı tarafın hasarlarını telafi etmek ve masraflarını karşılamak için mevcuttur. Trafik sigortası fiyatları her yıl güncellenerek yeniden belirlenir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Sigortam.net ile online olarak aracınızın markasını, modelini, yaşını belirterek fiyatlar hakkında sağlıklı bilgiler alabilirsiniz. Ancak bazı bilgileri gözden kaçırmamalısınız. Aracınızın kullanım şekli ve diğer bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısınız.
 

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

''Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız'' sorusunun, zorunluluğu dışındaki sebepleri de var elbette. Zorunlu trafik sigortası kazalarda hem karşı tarafın hem üçüncü kişilerin araçlarını ayrıca kendilerini güvence altına alır.

 

Zorunlu Trafik Sigortası Primleri Neye Yarar?

Zorunlu trafik sigortası primleri, kazaya karışmayan tarafı güvence altına alır ve onların daha az prim ödemesini sağlar.


Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırılmazssa Ne Olur?

Zorunlu trafik sigortası yapılmaması halinde aracınız trafik şube otoparkına çekilerek yasal ve ekonomik anlamda zorunlu aynı zamanda zorlu bir süreç yaşanır.

Herhangi bir hasarda maddi olarak güvence altında olmak için zorunlu trafik sigortanızı yaptırın veya süresi dolmuş poliçenizi yenileyin. Sigortam.net üzerinden  trafik sigortası sorgulama ve trafik sigorta hesaplama yaparak sigorta şirketlerinin sunduğu en uygun tekliflere 3 dakikada ulaşabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.