444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortasında Tedavi Gördükten Sonra Vefat Eden Kişiye Hem Tedavi Hem Ölüm Tazminatı Ödenebilir mi?

Trafik sigortası teminatları içinde tedavi masrafları ile vefat güvenceleri de bulunmaktadır. Bu iki güvence birbirinden ayrı olarak değerlendirilir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL
Kazada zarar gören kişi trafik sigortası teminatı ile tedavi görebilir. Tedavi sonrasında vefat durumunda ise diğer bir güvence olan vefat teminatı devreye girer ve tedavi sürecinden bağımsız olarak ölüm tazminatı ödenir. Ölüm tazminatı hesaplanırken, tedaviye ait masraflar düşülmez. 
 
Trafik sigortası poliçesinde her iki durum için de ayrı limitler belirlenmektedir.  Bu nedenle tedavi gördükten sonra vefat eden kişiye hem tedavi hem ölüm tazminatı ödenebilir.
 

Benzer İçerikler

Sigortamı Gününden Önce Yenilersem, Mevcut Poliçem Biter mi?

Sigorta bitmeden sigorta yenilenmesi durumunda ne olur, merak mı ediyorsunuz? O halde soru işaretlerinizi giderecek yazımızı okuyun.

Devamını Oku

Güvence Hesabının Faydaları Nelerdir?

Güvence hesabı kaza sonucu mağdur olanların haklarını korumak amacıyla kurulmuştur. Kişilerin zararlarını karşıladığı durumlar vardır.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Zorunlu trafik sigortası birçok riski teminat altına alır. Teminatlar Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için bütün sigorta şirketleri için aynıdır fakat fiyat ve ödeme koşulları şirketlere göre farklılık gösterir.

Devamını Oku