2015 Yılının En Güvenli Otomobili | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 Yılının En Güvenli Otomobili Belli Oldu!

Otomobil satın alırken birçok özelliğe bakılır. Bunlardan en önemlisi ise güvenliktir. Çünkü güvenli olmayan araçlar hem sizin hem trafikteki diğer sürücülerin mal ve can kayıpları yaşamasına neden olur. Dolayısı ile araç satın alırken bu özelliği incelemek ilk sırada olmalıdır. Araç alırken dikkat edilmesi gereken kriteleri “Yeni Araç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) araçları kaza ve güvenlik testinden geçirdi. Sonuç olarak 71 araç tam puan alarak testi geçti. Geçen sene ise 39 araç tam puan almıştı. 2015 yılının en güvenli otomobili ise “Toyota Prius v” oldu. Toyota model aracınız için “Toyota kasko sigortası” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

IIHS Başkanı Adrian Lundise artık otomobillerin çok güvenilir şekilde üretildiklerini vurguladı. Günümüz otomobillerinin 15 yıl, hatta 5 yıl öncesine göre oldukça fazla güvenli olduğuna dikkat çekti.

 ,

Yapılan güvenlik ve çarpışma testlerinin sonucunda Avrupa ve Asyalı otomobil üreticilerinin, 2015’in en güvenli araçlarını üretmeleri bakımında dikkat çekti. Tam puan alan 71 araçtan Toyota ve Subaru en üstlerde görüldü. Teste alınan araçlar; küçük ve orta büyüklükteki, lüks ve SUV model olarak belirlendi. Yapılan bu çalışmada BMW, Honda, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Subaru, Toyata ve Volvo markaları da üst sıralarda görüldü. 

Sürücüler Güvenli Yolculuklara Çıkıyor

Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS)’nin yaptığı değerlendirmeye göre; bu testten başarılı geçen araçların geçen yıla göre 32 adet arttığını, bu durumun da oldukça iyi olduğunu belirtti. Lundise, gelişen teknoloji ile birlikte artık sürücülerin kaza durumunda büyük hasar alma riskinin daha az olduğunu çünkü otomobil üreticilerinin artık son teknoloji ile araç ürettiklerini söyledi. Yapılan bu testlerin araç sahibi olmak isteyenler için oldukça faydalı olduğuna dikkat çeken Lundise, bu testin sonuçlarına göre araç sahiplerinin de araç satın alırken doğru tercih yaptıklarını söyledi. 

Yukarıdaki araba markaları ve daha birçok marka için en uygun kasko fiyatlarına Sigortam.net’tin araç kasko sorgulama sayfasından online olarak ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 ulaşın.


Benzer İçerikler

2014 Ocak Ayı Otomobil Satış Rakamları Açıklandı!

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) 2014 yılının Ocak ayı otomobil satış rakamlarını açıkladı. Açıklamaya göre, Otomobil Pazarı %5,68, Hafif Ticari Araç Pazarı %14,31 oranında azaldı.

Devamını Oku

Kaskolu Araçlara Yapılan Tazminat Ödemesi Arttı!

2014'ün ilk 9 ayında kaskosu olan araçlara yapılan tazminat ödemesi arttı. Hangi araçlar için ne kadar tazminat ödemesi yapıldığını veriler açıklıyor.

Devamını Oku

MTV’ye Yeni Yılda Zam Geliyor!

MTV'nin 2015 yılında ne kadar zamlanacağı belli oldu. Yeni yıla girmeden hangi özellikteki araçların ne kadar vergi ödeyeceği ile ilgili bilgi sahibi olun.

Devamını Oku