2017’nin En Çok Satan 10 Otomobil Modeli

Otomotiv Distribütörleri Derneği , 2017’nin ilk 9 ayında en fazla satan otomobil modellerinin listesini açıkladı. Açıklanan verilere göre 2017’de şu ana kadar en fazla satan model Fiat Egea olurken, Egea’yı Renault modelleri Megane ve Clio takip etti. İşte 2017’nin en çok satan otomobil modelleri ve satış adetleri. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

İşte 2017’de En Çok Satan Modeller

Üretiminde %70 oranında yerli olduğu belirtilen Fiat Egea, 2017’de toplamda 29.951 adet satılarak, en çok satan modeller arasında ilk sırada yer aldı. Renault’un artık klasik modelleri arasında yer alan Megane 28.001, Clio ise 24.812 adet sattı. Bu modelleri sırası ile Volkswagen Passat, Toyota Corolla, Volkswagen Polo, Ford Focus, Hyundai İ20, Honda Civic ve Opel Astra takip etti.

2017'nin En Çok Satan 10 Otomobil Modeli

Otomobil Satışları Geçen Yıla Oranla Düşüş Gösterdi

Yılın ilk 9 ayında toplam otomobil satışı ise geçen yıla oranla %2.6 oranında azalarak 476.621 oldu. Satışlar Eylül ayında ise ilk 9 ayın aksine 53.423 satışla bir önceki yılın aynı dönemine göre %4.06 oranında artış gösterdi.

Aracınızın Kasko Sigortasını Yaptırmayı Unutmayın

Ciddi maddi sorumlulukları göze alarak sahibi olduğunuz aracınızın başına gelebilecek risklere karşı, kasko sigortası ile güvence sağlamayı unutmayın. Türkiye’nin online sigortacılıktaki ilk ve lider kurumu Sigortam.net’ten online olarak ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak kasko teklifi alın, ihtiyacınız olan poliçeye en uygun fiyatlarla, anında sahip olun.

Benzer İçerikler

Otomobilde Doğru Far Ayarı Nasıl Yapılır?

Hem trafikteki diğer sürücülerin hem de kendimizin güvenli sürüş gerçekleştirmesinde araç...aksamlarının önemi büyük. Özellikle sürücüleri zorlayan kötü hava koşullarında aracın...tüm aksamlarının temiz ve doğru ayarda olması gerekiyor.

Aksi takdirde...görüş açısı çok daha darlaşır, sürücülerin hakimiyet sağlaması giderek zor bir hal...alır. Görüş açısını etkileyen aksamların başında araç...farları geliyor. 

Her araçta bulunan, gece araba kullanımı için güvenli bir ortam sağlayan farların...yolculuğu tehlikeye düşürmemesi için temiz ve belli bir ayarda tutulması gerekiyor. Doğru şekilde kullanılan...farların kullanımI, çok daha uzun ömürlü oluyor. 

[widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Peki, farın doğru ayarda...olduğu nasıl anlaşılır?

Doğru bir farın her 10 cm de bir 1 cm aşağıya düşmesi, toprağa değmesi gerekir. Bu ayarı...yapmakta zorlanıyorsanız, far ayarlama cihazını kullanabilirsiniz. Böylece daha profeyonel bir ayar...gerçekleştirebilirsiniz. Far ayarını kullansanız da test etmeye çalışın ve farların doğru açıda ve parlaklıkta olup olmadığına dikkat...edin. 

Araçtan beklenen performansın alınmasında otomobil bakımının önemi...büyüktür. Sararıp kirlenen araba farları ve aracın diğer aksamları performans kaybına neden olur, bu...yüzden belli aralıklarla temizliğinin yapılması gerekir. Ne yazık ki bu temizliğin yapılmasının bir maliyeti ve elbette...zahmeti vardır ama far temizliği kendi kendimize de yapabileceğimiz bir işlemdir.

Sararmış Farlar Nasıl...Temizlenir?

Far temizliği için yapılacak ilk şey; far çevresini maskeleme bandı ile...kaplamaktır. Bu işlemi yaparken açıkta boyalı bir bölge kalmamasına dikkat gösteriyoruz. Aksi halde aracın boyalı...kısımları zarar görebilir.

Farımızın sararmış bölümüne uygun bir zampara keserek camın yüzeyini...zımpalıyoruz. Bu noktada zımparayı hafif ıslak tutmakta fayda var. Zımparalamaya devam ettikçe yüzeydeki tortu yok...olacaktır ama zımparayı hafif dokunuşlarla yapmalıyız. Zımparalamaya camın yüzeyi pürüzsüzlük kazanana...kadar devam edebilir, far yüzeyini dikkatlice silip kurulayabilirsiniz.

Zımparalama ve temizleme işleminde sonra pasta...işlemine geçebilirsiniz. Pastalama aşamasını uygulamak zorunda değilsiniz. Çünkü; pastalama genellikle camın...yüzeyini iyice temizlemek için kullanılıyor.

Yaptığınız far temizliğinin üzerinden geçmek için...cilalamaya geçebilirsiniz. Burada cila türü çok önemlidir, muhakkak plastik cila kullanmalısınız. Cilayı...temizlediğiniz yüzeyin üzerine sünger yardımıyla yedirebilir, camınızın hedeflediğiniz görüntüsüne...ulaşana kadar cilalamaya devam edebilirsiniz.

Araç temizliği ve bakımının tam olmasına rağmen...beklenmedik kazalar aracınıza zarar verebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek ve önlem almak için...yapılabilecek en doğru şey kasko sigortası yaptırmaktır.

Kontrolünüz...dışında gerçekleşebilecek her durumda yanınızda olacak bir güvence arıyorsanız Sigortam.net'e gelin, en...uygun kasko fiyatlarıyla sigortalanın. Dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet veren Sigorta...Destek Hattımızı arayın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL