Anlaşmalı Araç Servisi Uygulaması | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Anlaşmalı Araç Servisi Uygulamasında En Çok Merak Edilenler

Kasko hizmeti veren sigorta şirketleri, kasko genel şartları içerisinde geçen teminatlar dışında da pek çok teminatı ve hizmeti kendi bünyesinde barındırmaktadır. Şirketlerin farklı hizmetler vermesinin temelinde hem müşteri memnuniyeti sağlamak, hem de diğer sigorta şirketlerine karşı fark yaratmak yatar.

Sigorta şirketlerinin bu amaçla kasko kapsamında verdikleri hizmetlerden biri de "anlaşmalı araç servisleri" uygulamasıdır. Ancak kaskodaki pek çok teminatta olduğu gibi bu hizmete dair de bilinmeyen çok fazla detay vardır. 

Anlaşmalı araç servisleri uygulamasının yeterince bilinmemesi; hem kaskonun avantajlarının yeterince değerlendirilememesine, hem de araç hasarlarının daha uzun süreleri bulmasına neden olur.

  

Bu sebeple hem ilk defa kasko alacak, hem de zaten kaskolu olan sürücülerin anlaşmalı araç servislerine dair bilgi sahibi olabilmesi adına anlaşmalı araç servislerine dair en çok merak edilenleri bir araya getirdik. 

Anlaşmalı Araç Servislerinin Merak Edilen Detayları

Anlaşmalı servis uygulaması nedir?

Sigorta şirketleri sigortalılarına daha hızlı ve kaliteli hasar hizmeti verebilmek için verdiği  anlaşmalı servis uygulaması, sigorta şirketleri tarafından yaygın yetkili otomotiv servisleri aracılığı ile belge ve bilgi iletişimini en aza indirerek hasarların kısa süre içerisinde sonuçlandırılması amacını taşımaktadır.

Anlaşmalı araç servisleri sayesinde sürücüler, hasarların en kısa sürede sonuçlanmasına yönelik her türlü bilgiyi doğrudan elde edebilmektedir.

Anlaşmalı ve anlaşmasız servis arasındaki fark nedir?

Kasko sigortası anlaşmasız araç servislerindeki tamir işlemlerini de kapsar ancak anlaşmalı araç servisleri ve anlaşmalı olunmayan servisler arasında önemli farklar bulunmaktadır.

Anlaşmalı servisler birçok hizmeti ücretsiz sunarken, anlaşmasız servislerde işlem yaptırırken masrafları sigortalı öder. Verilen ücretler, sonrasında sigorta şirketlerinden talep edilir. Anlaşmalı araç servisleri ile eksper çağırılması, dosyanın takibi gibi zaman alan süreçler servis tarafından gerçekleştirilir. Anlaşmalı servislerin sağladığı ayrıcalıklarla ilgili daha detaylı bilgi için "Sigorta Şirketlerinin Anlaşmalı Araç Servislerinin Avantajları" başlıklı yazımızı inceleyin.

Araç tamirini anlaşmalı araç servisinde yaptıran kişilerin herhangi bir ödeme yapmasına gerek kalmaz. Sadece aracınız tamir edildikten sonra teslim alma formunun sigortalı tarafından imzalanması yeterli olur. 

Anlaşmalı servisten nasıl yararlanılır?

Anlaşmalı araç servislerinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, kasko poliçenizin geçerli olduğu anlaşmalı servislere aracınızı götürüp hasar ihbarında bulunmaktır.

Hasarınızın sigorta şirketi tarafından onaylandıktan sonra anlaşmalı servis, aracınızın tamirini gerçekleştirir ve hasar ödemesini sizin yerinize sigorta şirketinizden tahsil eder. 

Anlaşmalı servislerde belge imzalama yetkilisi kimdir?

Kasko kapsamındaki aracın anlaşmalı servis tarafından tamiri için bir takım resmi belgelerin hazır olması gerekir. Hazırlanılan bu belgeler de yetkili servis tarafından hazırlanmaktadır. 

Aracın onarımının tamamlanması ve teslim alınması sırasında sigortalının kendisi veya vekalet verdiği kişiler tarafından bu belgeler imzalanabilir.

Sigortalı veya yasal temsilcisi tarafından imzalanan belgeler teslim alındıktan sonra sigorta yetkilisi tarafından belirtilen süre içinde sigorta şirketine iletilmesi gerekmektedir.

Kasko kapsamındaki hizmetleri değerlendirebilmek için Sigortam.net’in araç kasko sorgulama formunu doldurarak kasko teklifi alın, hasar sürecini kısa sürede atlatın, dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet veren Sigorta Destek Hattımızı arayın.


Benzer İçerikler

Kasko Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kasko motorlu araçlarda meydana gelecek hasarlara karşı sürücüler için maddi güvence sağlayan bir sigorta türüdür.

Devamını Oku

Soğuk Havalarda da Yakıt Tasarrufu Mümkün!

Sürüş öncesi ve anında bazı noktalara dikkat ederek yakıt tasarrufunuzu ciddi ölçüde etkileyebilirsiniz. İşte kışın yakıt tasarrufu için yapılacaklar!

Devamını Oku

Modifiyeli Araba Yasağı Meraklılarını Üzdü!

Modifiyeli arabalar, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün modifiyeli arabalarla ilgili aldığı kararlar ve bu araçların kasko sigortasındaki yeri hakkında bilgi alın

Devamını Oku