444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Aksesuarları, Kasko ile Güvende

Trafikteki araç sayısının her geçen gün artış gösterdiği, trafik karmaşasının günün her saatinde hissedildiği şehirlerde araçları ve sürücüleri bekleyen pek çok sorun var. Aracınızın başına gelebilecekler sadece hareket anıyla sınırlı değil günümüzde pek çok araç park halinde dahi hasar görebiliyor. Park halindeyken zarar gören aracınız için yapabileceklerinizi ''Aracınıza Park Halindeyken Çarpılırsa Ne Yaparsınız?'' başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kalabalık ve suç oranı yüksek olan yerlerde hasar kaçınılmazdır. Bütün kurallara uymanıza rağmen aracınıza biri çarpabilir, ani bir sel baskını arabanızı alıp götürebilir veya aracınızın aksesuarları çalınabilir.

Bu tür risklere karşı bireysel önlem almak, tek başına yeterli olmayacaktır. Bu yüzden sürücüler kasko sigortasını geciktirmeden yaptırmalıdır. Peki, çalınan veya çalınmaya teşebbüs sırasında zarar gören araç aksesuarları için kasko ne kadar güvence sağlıyor?

  

Hangi Kasko Ürünleri Aksesuar Güvencesi Sağlar?

Aracın orjinalinde bulunan aksesuarlar, kasko sigortası teminatlarının kapsamı içindedir ama araca sonradan eklenen aksesuarlar kasko teminatlarının dışında kalır. Örneğin; standart donanım olarak monte edilmiş her türlü ses, iletişim ve görüntü cihazları kasko ile güvence altına alınabilir.

 Kasko çeşitlerine göre de aksesuarların güvencesi farklılaşmaktadır.  

Kasko ve dar kasko poliçelerinde, aracın standart donanımları güvence altına alınmaktadır. İlave edilen diğer donanımlar için ek güvencelerin alınması gerekir. 

Tam kasko sigortası tüm güvenceleri kapsamasına rağmen, araç aksesuarları güvencesini içerisinde barındırmaz. Hem genişletilmiş hem de dar kasko poliçeleri, standart donanımlar için güvence vermektedir. 

Araca sonradan eklenen müzik sistemleri, telefon, telsiz, alarm ve uyarı sistemleri, çelik jant ve özel lastikler gibi aksesuarlar korunmak istenirse, ek güvence talebinde bulunulmalıdır. Eklenen her bir güvence, ekstra prim anlamına gelir. Bunun için araca sonradan eklenecek aksesuarlar için poliçe imzalanmadan talep bulunulmalı, bu aksesuarlar aracın orjinalinde varsa özellikle belirtilmelidir. 

Siz de hem aracınızı hem de aracınızdaki aksesuarları güvence altına alabilmek için araç kasko sigortanızı yaptırın. Bütçenizi zorlayabilecek her duruma karşı kasko güvencesini hissedin. Bu güvenceyi en iyi sigorta şirketlerinden almak için Sigortam.net'e gelerek kasko hesaplaması yapın, dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!


Benzer İçerikler

Türkiye Sigorta Birliği Ne Yapar?

Sigorta Birliği, sigortacılık mesleğinin geliştirilmesi ve sigortada haksız rekabetin önlenmesi amacıyla kurulan meslek kuruluşudur. 

Devamını Oku

Kış Lastiğinizi Hazırlamayı Unutmayın!

Havalar soğumuş kış mevsimi yaklaşmışken, ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulamasına az kalmışken, kış lastiğinizi nasıl seçeceğinizi öğrenin

Devamını Oku

Arabanızla Tatile Çıkarken Dikkat!

Sigortam.net kaskonuzu en uygun fiyatlarla yaptırın hem bütçenizden hem de zamanınızdan tasarruf sağlayın. Hasar anında da 7/24 yanınızda olalım.

Devamını Oku