En Uygun Araç Fiyatlarına Ne Zaman Ulaşılır?

Araç alımlarında en doğru zamanı belirlemek için sürekli ilanları kollamanız gerektiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz!

Araç alımlarında en doğru zaman kişilere göre değişiyor. Çünkü; en doğru zamanı kişilerin ihtiyaçları ve içinde bulunduğu koşulları belirliyor. Peki, nasıl?

Örneğin; aracınızın oldukça pahalıya mal olacak bir hasar geçirdiğini varsayarsak, yapabileceğiniz 2 seçenek var: aracınızı tamir ettireceksiniz veya tamir ücretinin üzerine biraz daha ekleyip yeni bir araba arayışına gireceksiniz. Bu durumda çok fazla zaman kaybetme lüksünüz olmayacağı için acele etmeniz gerekebilir.

Ancak sıkıldığınız için araç değişimi yapacaksanız, zaman kısıtlamanız yok demektir. Eğer tercihiniz 2.el araçlardan yanaysa, ikinci el araçların en çabuk satıldığı Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarını takip etmenizde fayda var. Alacağınız 2.eli belirlediyseniz “İkinci El Oto Alımında 5 Püf Noktaya Dikkat!” yazımızı incelemeden satın alma kararına varmayın!

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araç fiyatlarını satıcının ve alıcının beraber belirlediği ikinci el araç piyasasında en iyi sonuca ulaşmak için bazı basit kuralları bilmek de fayda var. Örneğin; bazı araçlar da mevsimin önemi de büyüktür. Bu yüzden mevsiminde çok da rağmet görmeyen bir araca yönelebilirsiniz. Yine tatil dönemlerinde de ikinci el piyasası durgun olduğu için aracınızı değiştirmek için bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Sıfır Araç Alımlarında En Doğru Zaman

Peki, araç değişimini sıfır araçlardan yana kullanan sürücüler için en doğru zaman hangi dönemler? Sıfır araçları en uygun seçeneklerle almanızı kolaylaştıracak çeşitli dönemler var: otomobil kampanyalarının arttığı, düşük faiz fırsatlarının yükselişe geçtiği, ay sonu, yılsonu, gün sonu ve eski stokların elden çıkarıldığı zamanlar bu dönemlerden bazılarıdır.

Otomobil markalarının 2015 Şubat kampanyalarını görmek için; “Otomobil Markalarının Dikkat Çeken 2015 Şubat Ayı Kampanyaları” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yılsonuna doğru hedeflediği kotayı tamamlamaya çalışan markaların kar etmediği durumlar dahi olabilmektedir. Ayrıca enerjisini yeni modellere harcamak isteyen markalar birçok cazip kampanyayı da bu dönemde sunmaktadır.

Eğer ne istediğinizi ve kafanızdaki modeli biliyorsanız, ayın son zamanları hatta son saatleri galerileri ziyaret etmek zekice olacaktır. Bu ziyaretler esnasında ne gibi sorular sormanız gerektiğini bilmiyorsanız “Oto Galeri Ziyaretlerinde Sorulması Gereken Sorular” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Almak istediğiniz sıfır aracı uyguna getirmenize yardımcı olacak zamanlardan bir diğeri de pek çok kişinin evinden dışarı çıkmadığı; aşırı sıcak havalar, yağmur, fırtına veya hava sıcaklığının eksilere indiği zamanlar olabilir. Bu zamanlarda galeriler çok daha boş olacak, galeri ilgilileri müşteri bulamamanın can sıkıntısıyla ödeme seçeneklerinde kolaylıklar sunabilecektir.

Araç fiyatları ve modelleri sürekli değişiklik gösterse de araçların temel ihtiyaçları değişiklik göstermiyor. Bu ihtiyaçların başında ise araç kaskosu geliyor. Siz de aracınızın güvencesini riske atmamak için muhakkak kasko sigortanızı yaptırın. Araç kasko fiyatlarında en uygun seçenekler için Sigortam.net’e gelerek araç kasko hesaplaması yapın. Dilerseniz de 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

 

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL