Aracınıza Tatil Öncesi Bakımı

Yaz tatiline otomobili ile çıkacak olanlar için yolculuk öncesinde ve esnasında alınacak bazı önlemler, güvenlik açısından önem arz ediyor. Araç bakımı ve güvenli bir yolculuk için şunları yapın:
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araç Güvenliği için Önlemler

  • Yola çıkmadan önce aracın rutin bakımlarını yaptırın, lastikleri ve stepneyi kontrol edin.
  • Kasko sigortası yaptırın. Böylece tatilde yaşayacağınız ufak kazalar yüzünden tatil bütçenizden harcama yapmak zorunda kalmazsınız; daha büyük hasarlar içinse hem maddi zararınız kasko tarafından karşılanır, hem de aracınızın yerine size başka bir araç temin edilir.
  • Yaz lastiği kullanın. Kış lastikleri değiştirilmediği takdirde sürüş performansınızı düşürecektir.
  • Araç farlarını sadece gece sürüşlerinde değil, şehirlerarası yollarda, yağmurlu ve sisli havalarda da yakın.
  • Araç içi ısısının yükselmesi kaza riskini de beraberinde getirir. Özellikle sıcak havalarda uzun yolda araç kullanırken araç içi ısısının normal seviyede olduğundan emin olun.
  • Araç kullanırken telefon, bilgisayar gibi dikkatinizi dağıtacak şeyler ile ilgilenmeyin.

 

Yolcuların Güvenliği için Önlemler

  • Çocuklarınızın emniyet kemerinin doğru bir şekilde takıldığından emin olun. Ayrıca çocukların kemer ile oynayıp açabileceklerini de göz önünde bulundurarak onlara kemer açıp kapatmayı erken yaşlarda öğretmeyin. Küçük çocuklarınız için aracınızda bebek koltuğu bulunsun.
  • Sürüş esnasında konsantrasyonunuzun bozulmaması açısından, yola çıkmak için en uygun zaman çocuklarınızın uyuyacağı saatlerdir. Sıcak havalarda özellikle gündüz yapılan yolculuklarda çocuklar sıcaklıktan rahatsız olabilirler. Eğer gündüz seyahat edecekseniz bu durumu göz önünde bulundurarak molalar verin.
  • Tatile çıkarken olduğu gibi tatilden dönerken de aracınızın bakım ve kontrollerini yaptırın.

 

Kasko Sigortanızı Yaptırdınız mı? 

Kasko sigortası yaptırarak tatil öncesinde, esnasında ve sonrasında sigorta güvencesi ile seyahat edin. Yolda meydana gelebilecek aksilikler tatil bütçenizi sarsmasın.
 
Kasko fiyatları için en iyi seçeneklere www.sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak tek bir formla 3 dakikada ulaşın. Sigorta sorgulama aracı ile bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun sigortayı seçin. 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden her türlü soru ve sorununuz için destek alın.

Benzer İçerikler

En Uygun Araç Fiyatlarına Ne Zaman Ulaşılır?
Araç alımlarında en doğru zamanı belirlemek için sürekli ilanları kollamanız gerektiğini düşünüyorsanız,...yanılıyorsunuz!
Araç alımlarında en doğru zaman kişilere göre değişiyor. Çünkü; en doğru zamanı kişilerin...ihtiyaçları ve içinde bulunduğu koşulları belirliyor. Peki, nasıl? Örneğin; aracınızın oldukça pahalıya mal olacak bir...hasar geçirdiğini varsayarsak, yapabileceğiniz 2 seçenek var: aracınızı tamir ettireceksiniz veya tamir ücretinin üzerine biraz...daha ekleyip yeni bir araba arayışına gireceksiniz. Bu durumda çok fazla zaman kaybetme lüksünüz olmayacağı için acele etmeniz...gerekebilir. Ancak sıkıldığınız için araç değişimi yapacaksanız, zaman kısıtlamanız yok demektir. Eğer tercihiniz...2.el araçlardan yanaysa, ikinci el araçların en çabuk satıldığı Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarını takip...etmenizde fayda var. Alacağınız 2.eli belirlediyseniz "
İkinci El Oto Alımında 5 Püf Noktaya...Dikkat!" yazımızı incelemeden satın alma kararına varmayın!

[widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Araç...fiyatlarını satıcının ve alıcının beraber belirlediği ikinci el araç piyasasında en iyi sonuca ulaşmak...için bazı basit kuralları bilmek de fayda var. Örneğin; bazı araçlar da mevsimin önemi de büyüktür. Bu yüzden mevsiminde çok da...rağmet görmeyen bir araca yönelebilirsiniz. Yine tatil dönemlerinde de ikinci el piyasası durgun olduğu için aracınızı...değiştirmek için bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Sıfır Araç Alımlarında En Doğru Zaman

Peki, araç değişimini...sıfır araçlardan yana kullanan sürücüler için en doğru zaman hangi dönemler? Sıfır araçları en uygun...seçeneklerle almanızı kolaylaştıracak çeşitli dönemler var: otomobil kampanyalarının arttığı, düşük faiz...fırsatlarının yükselişe geçtiği, ay sonu, yılsonu, gün sonu ve eski stokların elden çıkarıldığı zamanlar bu dönemlerden...bazılarıdır. Otomobil markalarının 2015 Şubat kampanyalarını görmek için; "Otomobil Markalarının Dikkat Çeken 2015 Şubat Ayı...Kampanyaları" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yılsonuna doğru hedeflediği kotayı tamamlamaya çalışan markaların kar...etmediği durumlar dahi olabilmektedir. Ayrıca enerjisini yeni modellere harcamak isteyen markalar birçok cazip kampanyayı da bu dönemde...sunmaktadır. Eğer ne istediğinizi ve kafanızdaki modeli biliyorsanız, ayın son zamanları hatta son saatleri galerileri ziyaret...etmek zekice olacaktır. Bu ziyaretler esnasında ne gibi sorular sormanız gerektiğini bilmiyorsanız "Oto Galeri Ziyaretlerinde Sorulması Gereken Sorular" başlıklı yazımızı...inceleyebilirsiniz. Almak istediğiniz sıfır aracı uyguna getirmenize yardımcı olacak zamanlardan bir diğeri de pek çok kişinin...evinden dışarı çıkmadığı; aşırı sıcak havalar, yağmur, fırtına veya hava sıcaklığının eksilere indiği zamanlar...olabilir. Bu zamanlarda galeriler çok daha boş olacak, galeri ilgilileri müşteri bulamamanın can sıkıntısıyla ödeme...seçeneklerinde kolaylıklar sunabilecektir. Araç fiyatları ve modelleri sürekli değişiklik gösterse de araçların temel...ihtiyaçları değişiklik göstermiyor. Bu ihtiyaçların başında ise araç kaskosu geliyor. Siz de aracınızın...güvencesini riske atmamak için muhakkak kasko sigortanızı yaptırın. Araç kasko fiyatlarında en uygun seçenekler...için Sigortam.net’e gelerek araç kasko hesaplaması yapın. Dilerseniz de 7/24 kesintisiz hizmet...veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.  

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL