Aracınızın Müzik Sistemi Çalınırsa Ne Yapmanız Gerektiğini Biliyor musunuz?

Aracınızın Müzik Sistemi Çalınırsa Ne Yapmanız Gerektiğini Biliyor musunuz?En çok gerçekleşen risklerden biri olan otomobillerdeki müzik sistemi hırsızlığına karşı güvenlik önlemleri almanızın yanı sıra kasko sigortası yaptırmanız da en önemli çözümlerden biridir. Yaşanacak bir müzik sistemi hırsızlığı sonucunda yapmanız gerekenleri bilmeniz hem hasar anında problem yaşamamanızı hem de kasko sigortanızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.
Müzik sistemi hasarlarında yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibidir;
• Otomobilinizin müzik sisteminin çalındığını fark eder etmez hemen en yakın polis karakoluna müracaat ederek müracaat tutanağı ve görgü tespit tutanağı tutturmalısınız.

Sigorta şirketine otomobilinizin müzik sisteminin çalındığını bildirmelisiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Müzik sistemi çalınmalarında yasal bekleme süresi olan 30 gün sonunda müzik sistemi bulunamazsa sigorta şirketinin ilgili karakola hitaben yazacağı ve müzik sistemin bulunup bulunamadığını soran bir yazıyı müracat ettiğiniz karakola götürmeli, daha sonra karakoldan alacağınız cevabı içeren yazıyı da sigorta şirketine iletmelisiniz. Bu yazı ile birlikte ayrıca aşağıda belirtilen belgeleri de hazırlayarak sigorta şirketine teslim etmelisiniz.
• Kasko sigorta poliçe kopyası (varsa ek belgesi)
• İlk müracaat ve görgü tespit tutanağı asılları,
• Kayıp yazısı,
• Ruhsat fotokopisi,
• Müzik sistemin dışında otomobilde başka hasar varsa (cam kırılması vb.) hasar resimleri ve tamir faturaları.
Çalınan müzik sistemi ile ilgili tazminat ödemesinden sonra artık poliçenizde müzik sistemi teminatınız sona ermiştir. Yeni bir müzik sistemi satın alıp aracınıza taktırdığınızda ek prim ödeyerek yaptıracağınız zeyil ile yeni müzik sistemin kasko poliçenize dahil edilmesini sağlamalısınız. Aksi takdirde olası ikinci bir müzik sistemi çalınması ile ilgili yapacağınız hasar ihbarınız poliçenizde müzik sistemi teminatı ilk olayda sona erdiği için sigorta şirketiniz tarafından reddedilecektir.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL