444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracınızın Müzik Sistemi Çalınırsa Ne Yapmanız Gerektiğini Biliyor musunuz?

05 Ağustos 2010
En çok gerçekleşen risklerden biri olan otomobillerdeki müzik sistemi hırsızlığına karşı güvenlik önlemleri almanızın yanı sıra kasko sigortası yaptırmanız da en önemli çözümlerden biridir. Yaşanacak bir müzik sistemi hırsızlığı sonucunda yapmanız gerekenleri bilmeniz hem hasar anında problem yaşamamanızı hem de kasko sigortanızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. 
 
Müzik sistemi hasarlarında yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibidir;
 
Otomobilinizin müzik sisteminin çalındığını fark eder etmez hemen en yakın polis karakoluna müracaat ederek müracaat tutanağı ve görgü tespit tutanağı tutturmalısınız.
Sigorta şirketine otomobilinizin müzik sisteminin çalındığını bildirmelisiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
 
Müzik sistemi çalınmalarında yasal bekleme süresi olan 30 gün sonunda müzik sistemi bulunamazsa sigorta şirketinin ilgili karakola hitaben yazacağı ve müzik sistemin bulunup bulunamadığını soran bir yazıyı müracat ettiğiniz karakola götürmeli, daha sonra karakoldan alacağınız cevabı içeren yazıyı da sigorta şirketine iletmelisiniz. Bu yazı ile birlikte ayrıca aşağıda belirtilen belgeleri de hazırlayarak sigorta şirketine teslim etmelisiniz.
Kasko sigorta poliçe kopyası (varsa ek belgesi)
İlk müracaat ve görgü tespit tutanağı asılları,
Kayıp yazısı,
Ruhsat fotokopisi,
Müzik sistemin dışında otomobilde başka hasar varsa (cam kırılması vb.) hasar resimleri ve tamir faturaları. 
 
Çalınan müzik sistemi ile ilgili tazminat ödemesinden sonra artık poliçenizde müzik sistemi teminatınız sona ermiştir. Yeni bir müzik sistemi satın alıp aracınıza taktırdığınızda ek prim ödeyerek yaptıracağınız zeyil ile yeni müzik sistemin kasko poliçenize dahil edilmesini sağlamalısınız. Aksi takdirde olası ikinci bir müzik sistemi çalınması ile ilgili yapacağınız hasar ihbarınız poliçenizde müzik sistemi teminatı ilk olayda sona erdiği için sigorta şirketiniz tarafından reddedilecektir.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.