Bakımsız Arabaya Sigorta Teminatı

1 Nisan 2013 tarihinden itibaren kasko genel şartları değişiyor. Bu değişikliklerin bir kısmı 01 Temmuz 2012’de yürürlüğe giren Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılması gereken değişikliklerden oluşuyor. Ayrıca bu değişikliklere göre  full kasko ve süper kasko dönemi artık bitiyor.

Hazine, kaskoya konu olacak ana teminatların da çerçevesini çizdi. Buna göre; çarpışma, çarpma, yanma, hırsızlık ve üçüncü kişilerin vereceği zararlar olmak üzere 5 ana risk belirlendi. Bu teminatların bir kısmını kapsayan poliçeler, dar kasko, hepsini birden kapsayan poliçeler ise kasko adı altında satılacak. Ayrıca Hazine, kasko sigortasının kapsamı içine girecek; doğal afetler, terör gibi 15 ek teminat daha belirledi. Bu teminatların bir kısmını kapsayan poliçelere, genişletilmiş kasko denecek. Tüm riskleri kapsayan poliçeler ise tam kasko adı altında satılacak.

  Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Recep Koçak, “Fiyatlar, seçilecek kaskoya göre farklı olacak, prim azalabileceği gibi artabilir de” dedi.

  Ayrıca tam kaskoda yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle meydana gelen zarara da teminat verilecek. Artık araca bir kemirgen tarafından zarar verilmesi gibi durumlar da hasar talep edilebilecek. Kısaca “Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları” ile artık kemirgen hayvanlara karşı da teminat sağlanmış olacak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

  Sigorta Tahkim Komisyonu Metin Karacan, araca giren kedi veya farenin verdiği zararın karşılanması için başvuru aldıklarını ifade ederek “Hakem incelemesi sonucunda, olayda sigortalının ne kastı ne de ağır kusurunun olduğu, gerek sigortalıya ve gerekse sigortacıya atfı mümkün olan bir sebeple meydana gelmediği, hasarın da sigorta teminatı kapsamında kabul edilmesi sonucu sigorta şirketinin hasara ilişkin tazminatı ödemesine karar verilmişti” dedi.

 

Kasko Nedir? Hangi Riskleri Kapsar?

Araç kasko sigortası mal sigortalarının türlerinden biridir.  Herhangi bir motorlu kara taşıtının  sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması v.b. durumlarda, sigortalıya tazminat ödenmesini sağlamak için yapılır.

Kasko sigortası sadece araçları değil, içinde bulunan sürücü ve yolcuları da korumasına alır. Sürücünün başına gelen bir trafik kazası sonucu bir insanın hayatını kaybetmesi, yaralanması ya da vücudunda kalıcı sakatlık oluşması hallerinde de, tedavi masrafları ya da vefat eden kişinin ailesince açılan davalarda da yine araç sigortasından faydalanılabilir.

Kasko isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Aracın yanması, çalınması gibi standart teminatlar dışında sigortalının talebi doğrultusunda ek teminatlar ile sigorta kapsamı genişletilebilir. Poliçede aksi belirtilmediği sürece kasko sadece Türkiye sınırları içinde geçerlidir.

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir. Kasko sigortası teminatları arasında çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma yer alır. Diğer pek çok risk de ek teminatlarla güvence altına alabilirsiniz.

 Bir kaç adımda sizin için en uygun kasko fiyatlarına ulaşmak için tıklayın.

Benzer İçerikler

Tamamlayıcı Trafik Sigortası

Kaskoya Alternatif Güvence: Tamamlayıcı Trafik Sigortası!

Zorunlu trafik sigortası, kaza sırasında sadece karşı tarafın ve üçüncü kişilerin hasar...masraflarını karşılar. Kendi aracınızın başına gelebilecek zararları ise kasko sigortanız öder. Eğer kasko sigortasına yüksek primler ödemeden aracınızı...güvenceye almak istiyorsanız tamamlayıcı trafik sigortası ürünü tam size göre! Peki tamamlayıcı...trafik sigortası nedir? Tamamlayıcı trafik sigortası fiyatları nasıl belirlenir, avantajları nelerdir?...Tamamlayıcı trafik ürününün detayları hakkında merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik. Tamamlayıcı trafik...sigortası tekliflerini değerlendirmek için 444 24 00 Sigortam.net Destek Hattını aramanız yeterli.

Tamamlayıcı Trafik...Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı trafik sigortası, kendi aracınızı güvence altına almanızı sağlayan ve trafik...sigortası poliçenizi tamamlayan dar kapsamlı bir kasko üründür. Genişletilmiş kasko ürünlerine göre oldukça uygun fiyatlara...yaptırılabilen tamamlayıcı trafik, kasko sigortasının yüksek primlerine karşı uygun bir alternatif olarak görülebilir....Tamamlayıcı trafik fiyatlarının uygun olmasının nedeni de teminatlarının daha kısıtlı olmasıdır. Peki...dar kasko olarak adlandırılan tamamlayıcı trafik, kasko sigortasından hangi noktalarda ayrılır?

Tamamlayıcı...Trafik Sigortası Kasko Farkı Nedir?

Kasko sigortası temel olarak; çarpma, çarpılma, çarpışma, üçüncü...kişilerin kötü niyetli hareketleri, aracın yanması ve çalınması durumlarının tamamı için teminat sağlar. Bu ana teminatlara ek...sözleşme ile teminat eklenmesi durumunda genişletilmiş kasko ortaya çıkar. Dar kasko ise yukarıda sayılan ana...teminatlardan en az birinin eksik olma durumunu ifade eder. Tamamlayıcı trafik sigortası, kasko ve genişletilmiş...kasko ürünlerinden ilk olarak teminatlar açısından ayrılır. Tamamlayıcı trafik sigortasının kapsamı, diğer kasko ürünlerine...göre oldukça azdır. Bu sebeple de ücreti, kaskonun diğer ürünlerine göre oldukça düşüktür. Tamamlayıcı trafik, aracınızı...tamamen güvencesiz bırakmanızı önler fakat risklere karşı daha kapsamlı koruma istiyorsanız genişletilmiş kasko gibi ürünleri...tercih etmeniz gerekir. Bir diğer fark ise; poliçenin yaptırılma şeklinden kaynaklanır. Kasko sigortası, trafik sigortası...poliçesinden bağımsız bir poliçe olarak yaptırılır. Tamamlayıcı trafik sigortası ise ayrı bir poliçe olarak...yaptırılabildiği gibi, bazı sigorta şirketleri tarafından trafik sigortası poliçenize zeyil olarak da eklenebilir. Yani trafik...sigortası poliçesine eklenen ek bir sözleşme şeklinde de oluşturulabilir.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Teminatları...Nelerdir?

Ucuz kasko arayanların tercih edebileceği tamamlayıcı trafik, teminatları açısından sigorta...şirketlerine ve onların ürün paketlerine göre değişiklik gösterir. Daha anlaşılır olması açısından bir örnekle devam...edelim. Ak Sigorta tamamlayıcı trafik sigortası, Ak Tamamlayıcı Trafik ürünü ile araç sahiplerine sunuluyor....Çarpışma ve Doğal Afet Paketlerini birlikte satın alarak kullanabilirsiniz. Peki tamamlayıcı trafik sigortası Ak...Sigorta teminatları nelerdir? Çapışma Paketi teminatları: • Çarpışma...(Tek taraflı hasarlar ödenmez) • Yangın ve hırsızlık • GLKHHT (Grev Lokavt Kargaşalık ve Halk Hareketleri Teminatı) •...Koltuk Ferdi Kaza • Hukuksal koruma • Mini onarım • İkame araç • Servis (Seçimli olarak Yetkili servis...eklenebilir.) Doğal Afet Paketi teminatları: • Deprem • Sel su baskını •...Doğal afet ( Toprak kayması, Dolu, Fırtına, Yıldırım) • Yetkli Servis Çarpışma ve Doğal Afet paketlerini birlikte almanız...gerekiyor. Teminatlara baktığımızda, karşılıklı kazalarda araç değeriniz ödenirken, doğal afetlerden de aracınızı...koruyabilirsiniz. Yukarıdaki teminat detayları değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı teminatlara sahip dar kasko paketleri de...mevcuttur. Önemli olan detaylarını araştırarak ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan poliçeyi bulabilmektir. Tamamlayıcı trafik...sigortasının teminat açısından sınırlı olduğundan bahsetmiştik. Bu durumda tamamlayıcı trafik ürünlerinin neleri...kapsadığını, hangi teminatlara daha çok ihtiyacınız olduğu belirleyerek doğru tercihte bulunabilirsiniz. Sigorta şirketine ve...ürün paketlerine göre değişiklik gösteren fiyat ve teminatları, 444 24 00 Sigortam.net Destek Hattımızı arayarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Üstelik...bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun kasko poliçesini bulabilmeniz için sigorta uzmanlarımız size yardımcı olur! Hemen arayın...aracınız güvencesiz kalmasın!

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL