Çocuklarla Güvenli Seyahat için 7 Olmazsa Olmaz

Keyifli ve sorunsuz bir yolculuğun temelinde güvenli sürüş yatar ancak seyir esnasında aracınızda bir çocuk varsa güvenlik çok daha önemlidir. Çocuklarla yapılacak yolculuklar daha plan aşamasındayken bile pek çok şey düşünülür.

Araç güvenliğini sağlamak, yolculuğu keyifli ve konforlu bir deneyime dönüştürmek çoğunlukla sürücülerin elindedir. Bu yüzden yolculuk öncesinde kaza riskini azaltacak, stres yaratacak durumların önüne geçecek ve planlanan yolculuğu tamamlamanızı kolaylaştıracak önlemler almakta fayda var.

İşte çocuklu yolculukları stres olmaktan kurtaracak 7 altın öneri!

Çocuklu Güvenli Seyahatin İpuçları
 

Eşyalarınızı Önem Sırasına göre Yerleştirin

Çocuklu seyahatler yanınıza alacağınız eşyalar kadar eşyaların yeri de önemlidir. Acil ihtiyacınız olabilecek eşyaşarı en son yerleştirin ki ters bir durumda hemen elinizin altında bulunsunlar. Örneğin; yiyecek, içecek, mendil, çocuk bezi, ilaç, çocuk oyuncakları ve diğer temel eşyaları varış yerine kadar rahatça erişebilmeniz için aracınıza en son yerleştirin. 

Çocuğunuzu, Oto Koltuğuna Oturtun

Uzun veya kısa her seyahat öncesinde çocuğunuzun güvenli bir şekilde aracınıza konumlanmış olduğundan emin olun. Çocuklarınıza emniyet kemerini açmasını mümkün olduğunca geç öğretin. Unutmayın, çocuğunuzun araç içinde gezinmesi ciddi tehlike yaratır!

''Bebek Oto Koltuğu Alırken Dikkat Edilecekler'' başlıklı yazımıdan oto koltuğu seçimine dair pek çok şeyi de öğrenebilirsiniz.

Arkaya Bir Yetişkin Oturtun

Mümkünse çocuğunuzun her hareketiyle ilgilenecek bir yetişkinden de destek alın. Böylece aklınız sürekli çocuğunuzda, gözünüz dikiz aynasında olmaz. Böylece dikkatiniz dağılmaz.

Çocuğunuzun Uyku Saatinde Yola Çıkın

Yolculuk esnasında en sorunsuz çocuk, uyuyan çocuklardır. Eğer imkanınız varsa, çocuğunuzun uyku saatinde yolculuğa çıkmaya çalışın.

Çocuklarınızı Eğlendirin

Eğlenceli zamanlara ihtiyacı olan sadece çocuklar değildir. Eğlenceli etkinlikler yolculukların sakin geçmesini sağlar. Yolculuk öncesinde çocuklarınızın oyalanacağı oyuncakları yanınıza alarak bunu sağlayabilirsiniz. Çocuklara özel CD ve DVD'ler de çocukların sıkılmasını önleyecektir. 

Araç Dışında da Çocukların Güvenliğini Sağlayın

Aracın arızalanması stres yaratıcı bir durumdur ve her an, herkesin başına gelebilir. Böyle bir durumda çocuklarınızın güvende olduğundan emin olduktan sonra sorunlarınızı çözmeye çalışın.

Bütün bu önlemlerden önce yapılması gereken ilk şey kasko sigortanızı yaptırmaktır. Böylece kaskonuza dahil ettirdiğiniz teminatlar sayesinde çocuklu yolculuklarınız daha az stresli geçecektir. Çünkü; hasarınızın kısa sürede karşılanacağını bilirsiniz.

En uygun kasko fiyatları için diler Sigortam.net’e gelin, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL