Dijital Radyo Nedir? Sürücüler İçin Çok Önemli Uyarı

Son günlerde yazılı ve görsel medyada geniş yer bulan “otomobillerde dijital radyo devri başlıyor” temalı haberlerin ardından herkesin aklında aynı soru oluştu. “Dijital radyo nedir?” Yapılan açıklamaya göre Türkiye 2016 yılında analog yayınları bırakarak dijital radyo yayınına geçecek. Bu durumdan en çok etkilenecek olanlar ise sayısı 20 milyona yaklaşan araç sahipleri olacak. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Eski Radyolar Çöp Olacak

Dijital Radyo Nedir? Sürücüler İçin Çok Önemli UyarıRadyo yayınlarında dijital döneme geçilmesiyle birlikte araç ve evlerde kullanılan radyo alıcıları da tarihe karışmış olacak. Dijital yayınları almak isteyen kişiler fiyatı 40 dolar’dan başlayan yeni cihazları edinmek zorunda.

CD + Radyo özelliği bulunan cihaların fiyatları ise 60 dolar’dan başlayacak. Hali hazırada ülkemizde bulunan 24 bin 750 radyo verici de tamamen elden geçirilerek, dijital radyo yayınlarına uygun hale getirilecek. Dijital radyo ile birlikte 6000 verici yeterli olacak.

CD Kalitesinde Radyo Yayını Geliyor

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Uydu Elektronik İletişim İş İnsanları Derneği (TUYAD) Başkanı Hayrettin Özaydın, dijital radyo devri ile birlikte, özellikle şehirlerarası yolculuklarda çok sık karşılaşılan frekans kaynaklı yayın problemlerinin yeni sistemle birlikte tarihe karışacağını belirterek, “ İstanbul’dan yola çıkan kişi, Türkiye’nin neresine giderse gitsin radyo yayınlarını artık CD kalitesinde dinleyebilecek.” dedi. Yeni sistemin toplamda 100 civarında radyo kanalını kapsayacağını ifade eden Ayaydın, bu nedenle bölgesel bir yayın politikasının izleneceğini vurgulayarak, bölgelerdeki en fazla dinlenen iki radyo kanalının bu pakete dahil edileceğini söyledi.

Ankara’da Test Yayınları Yapılıyor

Dijital radyo için test çalışmalarının ise bir süredir Ankara’da gerçekleştirildiği belirtilirken, herhangi bir aksiliğin çıkmaması halinde dijital radyonun 2016’nın sonlarına doğru hayatımıza girmesi bekleniyor.

Araç Aksesuarları Kasko Teminatına Dahil mi?

Sigorta şirketleri sağladıkları teminatlarında araç aksesuarlarını da teminat kapsamına alabilmektedirler. Ancak bu teminatlar ve fiyatlar sigorta şirketine göre önemli farklar göstermektedir. Bu nedele istediğiniz kapsamdaki kasko sigortasına online araç kasko sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ulaşın, ihtiyacınız olan poliçeye en iyi fiyat garantisi ile sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL