Otomobillerde En Fazla Tercih Edilen Renk Beyaz Oldu

TUİK’in ( Türkiye İstatistik Kurumu ) açıkladığı verilere göre Haziran 2015’te trafiğe kaydı yapılan araç sayısı geçen yılın aynı ayına göre % %20.7 oranında artarak 90 bin 173 oldu. Trafiğe kaydı yaptırılan araç sayısı bir önceki ay Mayıs’a göre ise %18.1 oranında azaldı.

Haziran ayı sonu itibari ile Türkiye’de trafiğe kayıtlı araç sayısı toplamda 19 milyon 407 bin 326 olurken, bu araçların %57.7’sini otomobiller, %16.3’ünü kamyonetler, %14.9’unu motosikletler, %8.5’ini traktörler, %4.1’ini kamyonlar, %2.2’sini minibüsler, %1.1’ini otobüsler, %0.2’sini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

Haziran Ayında Trafiğe Kayıt Ettirilen Araçların Oranı

Haziran ayında trafiğe kaydı gerçekleştirilen 90 bin 173 aracın ise %53.7’si otomobil, %21’i motosiklet, %12.2’si kamyonet, %7’si traktör olurken, minübüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtların toplam oranı ise %6.1 oldu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Yılın ilk altı ayında ise trafiğe kaydı yapılan araç sayısı 630 bin 160 olurken, bu dönemde 51 bin 555 aracın ise kaydı silindi. Böylelikle ilk altı ayda toplam araç artış sayısı 578 bin 605 oldu.

Otomobillerde En Çok Tercih Edilen Yakıt LPG

Türkiye’de trafiğe kayıtlı 10 milyon 218 bin 338 adet otomobilin %40.9’unun ise LPG’li olduğu belirtilirken, bu oran Mayıs ayına göre bir farklılık göstermedi. Otomobillerin %30.4’ü dizel, %28.3’ü ise benzin yakıtlılardan oluştu.

Volkswagen Yine İlk Sırada

Haziran ayında trafiğe kaydı yapılan otomobillerde Volkwagen yine ilk sırada yer aldı. Otomobillerin %15.8’ini Volkswagen, %10.9’unu Renault, %7.92’unu Ford, %7.1’ini Fiat, %6.9’unu Hyundai, %6.2’sini Toyota, %5.1’ini aynı oranda BMW, Mercedes – Benz ve Opel, %4.3’ünü Dacia, %25.7’sini ise diğer markalar oluşturdu.  

Haziran 2015’te tıpkı diğer aylarda olduğu gibi trafiğe kaydı yapılan otomobillerde en fazla tercih edilen renk büyük farkla beyaz oldu. 366 bin 756 otomobilin %62.8’i beyaz, %15.6’sı gri, %9.2’si siyah, %5.3’ü kırmızı, %7.1’i ise diğer renklerden oluştu.

Yeni aldığınız aracınız için en önemli ihtiyaçların başında gelen kasko ve trafik sigortası içinse geç kalmayın. Hemen Sigortam.net’i ziyaret ederek online olarak veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak, kasko sigortası ya da zorunlu trafik sigortası başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirin. 

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortalarının Arasındaki Fark Nedir?
Araç kasko sigortası ile trafik sigortası arasında önemli farklar vardır....Öncelikle üzerinde durulması gereken nokta ise zorunlu trafik sigortası poliçesinin aracın ruhsatı ve ehliyeti kadar önemli...olduğudur.[widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"]
Trafik sigortası ile araç kasko sigortasının en önemli farklarını sıralarsak:
1....Trafik sigortası her araç sahibi için zorunludur ve her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Bu sigortayı yaptırmadığı tespit edilen araçlar trafiğe çıkamazlar. Trafik şubesinin garajında...bekletilen aracı almak için zorunlu trafik sigortasını yatırarak gerekli belgeleri beyan etmek gerekir. Sigortasız trafiğe çıkan...araç için ceza ödendikten sonra ancak tekrar trafiğe çıkabilir. Buna karşılık kasko sigortası zorunlu değil isteğe bağlıdır,...aracı kullanan ya da araç sahibi isterse bu sigortayı yaptırır.
2. Trafik sigortası herhangi bir hasar...durumunda karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına almaktadır. Zorunlu olmasının sebebi de budur....Zorunlu trafik sigortası herhangi bir hasar durumunda karşılıklı tarafların kusurlarına bakarak zararı karşılar ve karşılanacak...olan zararın limitleri her yıl resmen belirlenir. Kasko...sigortası ise aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları...güvence altına alır ve ancak sigortalı isterse bu sigortayı yaptırarak kendini güvence altına alır.
3. Zorunlu trafik...sigortası sadece belli başlı vefat, yaralanma gibi durumları teminat altına alırken, kasko sigortası ise sigorta şirketinin...belirlediği kapsam dahilinde pek çok farklı teminatı kapsar. Bu nedenle de trafik sigorta primleri daha ucuzken...kasko primleri daha pahalıdır.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL