En Uygun Kasko Fiyatlarına Ulaşmak için 4 Basit Yol

Araç sahiplerinin araçlarına gösterdiği özen kadar, çevresine, trafikteki diğer sürücülere karşı da özen göstermesi gerekir. Trafik araç sayısının artması ve buna bağlı olarak artan kazalarda oluşan maddi-manevi kayıpların onarılması tüm araç sahiplerinin sorumluluğundadır.

Bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirilebilmek için sürücülerin ilk yapması gereken araç sigortası içerisinde yer alan kasko sigortasını yaptırmak.

Araç kasko sigortası sahibi olacakların ilk ve en önemli isteği, doğru teminatları içeren en uygun sigorta bilgisine ulaşmak. Günümüz şartlarında en uygun kasko poliçesine sahip olmak, oldukça zaman alan ve yönlendirmelere açık bir süreci içeriyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araç sahipleri en uygun kasko sigortası için zaman harcarken fiyatı doğrudan etkileyecek teminatları ve limitleri seçme konusunda titizlik göstermelidir.

Her uygun fiyatlı kaskonun doğru kasko sigortası olamayacağı gibi; her pahalı kasko sigortası da aradığınız kasko değildir. Bu konuda mutlaka sektörde deneyimli kurum-kuruluşlarından destek alınmalıdır ve gerçekten araç sahiplerinin ihtiyaçları, aracın kullanım şekli, sıklığı, kullanılan bölge gibi araç kaskosunu etkileyecek pek çok faktör göz önünde bulundurulmalıdır.

Hangi sigorta türü olursa olsun, alınacak teminatlar önemlidir ama kasko fiyatlarını düşürmek adına her zaman teminatlardan feragat edilmelidir. Yetersiz veya eksik teminatlar, eksik korumaya neden olacaktır.

Teminatlardan feragat etmek yerine kasko fiyatlarını düşürecek önerilerimize göz atmak işinizi kolaylaştıracaktır.

En Uygun Kasko Fiyatları için 4 Basit Yol

1 Hasarsızlık İndirimi

Hasarsızlık indirimi, daha önce hasar yaşamamış veya hasar talebinde bulunmamış araç sahipleri için geçerlidir. Hasarsızlık indirimi sayesinde, araba kasko fiyatlarını daha uyguna getirebilirsiniz. Üstelik bu indirim şekli her yıl kademeli olarak artacaktır.

2 Muafiyet İndirimi

Kasko muafiyet, olası hasar esnasında oluşan maddi tutarın belirli bir kısmının sigorta sahibi tarafından karşılanması anlamına geliyor. Sigorta bedelinin %10 veya %20 gibi oranlarda değerlendirilerek muafiyet belirlenebiliyor. Ufak tefek hasarlardan dolayı hasarsızlık indirimini kaybetmek istemiyorsanız; muafiyet indirimi hem hasarsızlık indiriminizi koruyacaktır. Dolayısıyla muafiyet indirimi sayesinde araç kasko primlerini çok daha uyguna karşılayabilirsiniz.

3 Meslek

Kişilerin mesleği araç kasko fiyatlarına etki eden bir diğer faktördür. Bunun nedeni şudur; işi gereği çok fazla seyahate çıkan kişiler daha fazla risk altındadır. Sigorta şirketleri, çok nadir trafiğe çıkanlar için daha uygun kasko teklifleri sunabiliyor.

4 Kasko Karşılaştırması

Kasko sigortası kişilere ve araçlara özeldir. Kasko ürünü sunan sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikalarındaki farklar, kasko tekliflerinde de farklılıkların yaşanmasına sebep olabiliyor.

Farklı şirketlerinin farklı teklifleri dışında; bir sigorta şirketinin de aynı araç ve kişi için farklı kasko ürünleri ve farklı fiyat teklifleri vermesi de söz konusu olabiliyor. Bu farklılıklar arasında karşılaştırma yapmak, uygun kasko fiyatlarına ulaşmada da büyük kolaylık sağlıyor.

Kasko sigortasındaki amaç, bir zarar söz konusu olduğunda oluşabilecek yüksek maliyetlerin önüne geçerek, önlem almaktır. Bu amacın en iyi şekilde gerçekleşmesi için fırsatları değerlendirmek de fayda var.

En Uygun Kasko Teklifi için Sigortam.net’i Arayın

Üstelik artık kaskoda uygun fiyatları yakalamak çok daha kolay. Nasıl mı?

Kurulduğu yıldan bu yana büyük bir özveri ile çalışan Sigortam.net, hem uygun kasko sigortasına hem de doğru teminatlara ulaşmanız için imkan sunar. Sigortam.net’in sunduğu en kolay kasko hesaplama sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan, risk taşımadan, şeffaf bir şekilde karşılaştırma yapmak ve kasko sahibi olmak mümkündür.

Online işlemler yerine telefonla sigorta sahibi olmak için 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL