En Uygun Kasko | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Uygun Kasko Hangi Sigorta Şirketinde Bulunur?

Arabanız büyük maddi birikimlerle sahip olduğunuz mal varlıklarınızdan biridir.  Aracınız sizden ya da başkalarından kaynaklı olarak hasar alabilir. Bu durumda yapacağınız masrafları cebinizden karşılamamak için bir aracınızı koruyan bir güvenceye sahip olmanız gerekir. En iyi güvence de kasko yaptırmaktır.

Cep telefonu, bilgisayar vs. alırken bile kasko yaptırıyorsunuz. Aracınıza ödediğiniz maliyeti ve hasarın boyutunu önceden bilemediğiniz için ödeyeceğiniz hasar maliyetini düşündüğünüzde kasko sigortası yaptırmamak isteyerek risklere açık olmanız demektir.

Kasko sigortasına sizi zorlamayacak derecede aylık ödeme yaparken aslında cebinizi ne kadar koruduğunuzun farkında olmanız gerekir. Hayatta karşılaşma sıklığı yüksek olan çarpışma, çalınma gibi durumlarda aracınız güvende olurken, ek teminatlar ile doğal afetlerin, 3. kişilerin,  halk hareketlerinin vs. daha birçok durumunda aracınıza vereceği zararlarda kasko güvencesinde olur. Kasko teminatlarıyla ilgili detaylı bilgiyi “Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?” yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 ,

Kasko satın almak kadar kasko alınacak olan sigorta şirketinin seçimi de oldukça önemli bir konudur. Kasko “al, kullan, at” gibi bir ürün olmadığı için bu seçimin oldukça dikkatli yapılması gerekir. Çünkü kasko poliçesi 1 yıl olarak düzenlenir ve bu süre zarfında aracınız hasar aldığında verilmesi gereken hizmeti en iyi şekilde sunan şirketin tercih edilmesi sizin de mağdur durumda kalmamanızı sağlar.

Kasko Şirketi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 

 • En önemli nokta sadece en ucuz fiyata odaklanmamanız gerektiğidir. En kaliteli hizmeti en uygun fiyata alma düşüncesi hakim olmalıdır.
   
 • Şirketin kaç yılında kurulduğu, prim üretimi, marka değeri, o şirketten hizmet alan diğer kişilerin görüşleri vs. bunlara dikkat edilmelidir.
   
 • Şirketin ucuz fiyat sunmasının ardında ihtiyacınıza uygun olmayan bir poliçe sunması, varlığını sürdüremeyecek durumda olduğu ve kapanacak olması ya da hasarınızı oldukça geç ödeyecek olması durumları olabilir.
   
 • Şirketin anlaşmalı servislerinin sayısı, çeşitliliği ve size yakın yerlerde olması önemlidir.
   
 • Şirketin hasarınızın ne kadarını karşılayacağı ve ne kadar sürede karşılayacağı öğrenilmelidir.

Kaskonuzu satın alırken uzun vadeli düşünün. Hasar durumunda masraflarınızı karşılamayan bir kaskonuzun olması bir işe yaramayacaktır. Sigortam.net Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir kasko şirketleriyle anlaşmalıdır. Araç kasko sorgulama sayfamızdan sadece 3 dakikada teklif alarak en uygun kasko fiyatlarına ulaşmanız mümkün. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayıp 7/24 sigorta satın alın.


Benzer İçerikler

Kasko Değer Listesi Ekim 2014

Araç kasko değer listesi 2014 Ekim ayı listesine yeni eklenen araçları görün, listedeki araçlar için kasko hesaplaması yapın, en uygun kaskoyu alın.

Devamını Oku

Araç Kasko Poliçesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Araç kasko poliçesini alırken ufak detaylara dikkat edin, kaskonuzun tüm avantajları ile aracınızı ve sevdiklerinizi uygun fiyata koruyun!

Devamını Oku

Kaza Sonrası Hasar Tespiti Nasıl Yapılır?

Kaza sonrası hasar tespitinin ilk adımı kaza anında araçların konumunu ve hata oranını gösteren “Kaza tespit tutanağı”nın düzenlenmesidir.

Devamını Oku