Kasko Tekliflerindeki Fiyat Farklılıklarının Nedenleri Neler?

Kasko sigortası tekliflerinin belirlenmesi aşamasında hem sigortalının yani araç sahibinin hem de sigortalanacak aracın özellikleri baz alınır. Araca ve ruhsat sahibine dair verilen her bir bilgi, kasko teklifi üzerinde etkileyici unsurdur.

Verilen bilgilerin doğru olması, en iyi kasko teklifi için olmazsa olmazdır.

Araç sahibi adına düzenlenen kasko poliçeleri kişilere özeldir, bu nedenle aracın özellikleri tamamiyle aynı olsa dahi kasko teklifleri değişebilir. Aracın markası ve modeli gibi özelliklerinin yanı sıra sigortalının cinsiyeti, yaşı, eğitim durumu hatta mesleği gibi unsurlar da kasko fiyat hesaplamasını doğrudan etkileyebilir.  

Kasko tekliflerinin oluşumunda sadece sigortalının vermiş olduğu bilgiler değil, sigorta şirketinin kendi bünyesinde belirlediği kriterler de etkili olabilmektedir. Sonuçta her sigorta şirketinin risk değerlendirmesi farklı kriterleri içerir. Örneğin; bir sigorta şirketine göre Tokat yüksek risk grubundaki iller arasında bulunmazken, başka bir sigorta şirketinde yüksek risk grubuna girdiği için kasko fiyat tekliflerinde ciddi farklılıklar oluşabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Her bir sigorta şirketinin risk analizi farklı olacağından, kasko teklifi alırken yapılabilecek en doğru şey değişik sigorta şirketlerinin tekliflerini değerlendirmek, karşılaştırmak olacaktır. 

Karşılaştırmalı Kasko Teklifinin Avantajları

Karşılaştırmalı kasko poliçeleri, sürücülere pek çok açıdan avantaj sağlar:

  • Çeşitli sigorta şirketlerinin fiyatları ve içerikleri yönünden karşılaştırmalar yapabilirsiniz,
  • En doğru kasko sigortasını en uygun fiyat seçenekleriyle görebilirsiniz,
  • Parada ve zamandan tasarruf ederek kaskonuza sahip olabilirsiniz,
  • Teminat seçimlerinizin, indirimlerinizin ve muafiyetli poliçelerin avantajlarını daha net görebilirsiniz.

Kasko Tekliflerini Düşürmenin Püf Noktaları
 

Sadece İhtiyacınız Olan Teminatları Seçebilirsiniz!

Poliçenize eklediğiniz her bir teminat kasko fiyatını da yükseltir. Sadece ihtiyacınız olan teminatları seçmeniz kasko primlerinizin artmasını önler. Bu nedenle hangi kasko teminatına gerçekten ihtiyacınız olduğunu sorgulamalı, asla kullanma ihtimaliniz olmayan kasko teminatlarını poliçenize dahil etmemelisiniz. Kasko teminatlarından bazılarını eleyerek priminizden önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Hak Ettiğiniz İndirimleri Mutlaka Belirtmelisiniz!

Sizin veya aracınızın özellikleri poliçenizde bir takım indirimler uygulanmasını sağlayabilir. Hak ettiğiniz tüm indirimleri alarak kasko priminizi düşürebilirsiniz. Kasko sigortası indirimleriyle ilgili detaylı bilgiyi "Kasko İndirimi Tüyoları" başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Muafiyetli Poliçe İndirimini Tercih Edebilirsiniz!

Sigorta bedeli üzerinden %1 veya %2 oranında muafiyetli poliçe tercih ederek hasar durumunda muafiyet oranındaki ödemeyi kendiniz yapmayı tercih ederseniz primlerinizde ciddi oranlarda indirimler elde edebilirsiniz.

En doğru kasko teklifine ulaşma ihtimalini şansa bırakmayın. Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin kasko tekliflerine ulaşmak için tek yapmanız gereken Sigortam.net'e gelerek araç kasko hesaplaması formunu doldurmak veya 7/24 kesintisizi hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramak!

Benzer İçerikler

Gaziantep Plaka Kasko Fiyatları

Gaziantep Plaka Araç Kaskosu için En Uygun...Fiyatlar Sigortam.net'te!        

Kasko...fiyatları illere göre değişiklik gösterir. Yaşadığınız yerdeki araç sayısı ve kaza sıklığı...araç kasko fiyatını etkiler.

27 plaka araç kasko için en uygun fiyatlar Sigortam.net’te!...Sigortam.net’ten araç kasko hesaplama yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta şirketlerinin tekliflerini...görün, teminatları karşılaştırın.

Gaziantep'te;

  • 2013 Mart itibarıyle 380 bin araç...bulunuyor, bunların 155 bini otomobil.
  • Her beş kişiden biri araç sahibi.
  • Sadece il ve ilçe...merkezlerinde her yıl 6 binin üzerinde kaza meydana geliyor.

Türkiye’de bir yılda trafik kazalarında...meydana gelen maddi hasar 1 milyar 200 milyon TL. Bütçenize en uygun kasko ile kendinizi ve aracınızı maddi zarardan koruyun.

 

Plakaya...Göre Kasko Fiyatları

 

Kocaeli Plaka...KaskoEskişehir Plaka...Kaskoİstanbul Plaka...Kasko
İzmir Plaka KaskoAnkara Plaka Kasko
Antalya Plaka Kasko
Konya Plaka KaskoBursa Plaka...Kasko
Kayseri Plaka KaskoMersin Plaka Kasko
Adana Plaka Kasko
Samsun Plaka Kasko

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL