444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Fren Sistemi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Fren sistemi, otomobillerde bakımının asla ihmal edilmemesi gereken sistemlerden biridir.

Trafik kazalarına neden olan problemlerin başında frenlerin bozulması sonucu aracın durmamasıdır. Bundan sonraki süreç maddi ve manevi sıkıntılara yol açar. Bu nedenle düzenli periyodlarla fren bakımı yapılmalıdır.

Fren sistemi ve bakımının yapılıp yapılmadığı her 10 bin kilometrede bir kontrol edilmelidir. Unutmayın ki bu kontrol hem kolay hem de sizin ve karşınızdaki kişilerin hayatını güvence altına alan bir kontroldür.

Fren bakımının dışında fren hidroliğinin de düzenli olarak değiştirilmesi büyük önem taşır. Frene bastığımızda uyguladığımız kuvveti katlayarak tekerleklere aktarmada önemli rol oynayan fren hidroliğinin nem oranı yüksek yerlerde özelliğini daha kısa sürede kaybedebilir. Fren hidroliğinin özelliğini kaybedip kaybetmediği servislerde bulunan cihazlarla kontrol edilebilir.

Bunların dışında kaliteli fren hidroloğinin tercih edilmesi gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

İyi Fren Hidroliğinde Bulunması Gerekenler:
 

 • Dayanıklı olması, basınç altında ezilmemesi gerekir.
   
 • Yüksek kaynama noktalarına (kuru ve yaş) sahip,
   
 • Fren sistemini oluşturan bileşenlerle uyumlu,
   
 • Sıcakta olduğu kadar soğukta da değişmez akışkanlıkta,
   
 • Hareketli parçaların aşınmaması için güçlü yağlama etkisi olmalıdır.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun araba kasko fiyatları listesine kolayca ulaşın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Kaskolu Araçlara Yapılan Tazminat Ödemesi Arttı!

2014'ün ilk 9 ayında kaskosu olan araçlara yapılan tazminat ödemesi arttı. Hangi araçlar için ne kadar tazminat ödemesi yapıldığını veriler açıklıyor.

Devamını Oku

Temmuz 2012 Kasko Değer Listesi

Temmuz ayı, motorlu taşıtlar vergisi ödemesinin 2. taksidinin ödenme ayıdır. Bu nedenle de güncel kasko değer listesi mutlaka kontrol edilmelidir.

Devamını Oku

Sigorta Risk Yönetimi

Sigortada risk yönetimi nasıl yapılır öğrenin. İhtiyacınız olan teminatlara zaman kaybetmeden, uygun kasko fiyatlarıyla sahip olun.

Devamını Oku