Gece Araç Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ülkemizde meydana gelen gece trafik kazalarının oranı, gündüz saatlerine oranla neredeyse üç kat daha fazla. Trafik kazalarının sayısının gece saatlerinde artmasının elbet de bazı nedenleri var. Bu nedenlerden başlıcaları ise şöyle:

Gece araç kullanımının daha zor olmasının ve kaza sayısının daha fazla olmasının ilk nedeni  ”karanlık”. Yetersiz ışık, sürücülerin görüş alanlarını olumsuz olarak etkileleyerek, sürüş esnasında yanlış kararların verilmesinde etkili oluyor. Gece saatlerinde araç kullanımının zor olmasının bir diğer nedeni de yorgunluk. Özellikle gün batımının ardından ortaya çıkan konsantrasyon eksikliği, sürüş sırasında verilen kararların yanlış verilmesine veya gecikmesine neden olabiliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Gece Güvenli Sürüş İçin Neler Yapılmalı?

 • Aracınızı yola çıkmadan önce gece sürüşü için hazır hale getirin. Aracınızın farlarını ve sinyal lambalarını kontrol edin, çalıştıklarına ve temiz olduklarına emin oldun.
 • Aracınızın ön farları doğru açıda ve doğru parlaklıkta olmalı. Gece sürüşü esnasında yoldaki en önemli araç aksamlarından birisinin aracınızın farları olduğunu unutmayın.
 • Alkollü olarak kesinlikle direksiyon koltuğuna geçmeyin. Dünya’daki trafik kazalarının neredeyse %50’ye yakınında alkol faktörünün olduğunu unutmayın.
 • Sürüş esnasında kesinlikle sigara kullanmayın. Sigara dumanı ve sigarının içeriğinde bulunan nikotin, görüş sağlığınızı bozabilir.
 • Aracınızın farlarını gün batımın başlaması ile birlikte yakın. Unutmayın, trafikte görmek kadar önemli olan bir diğer faktör de görülmektir.
 • Gece sürüşü sırasında hızınızı azaltın ve takip mesafesini arrtırın. Gece mesafe ölçümü yapmak, gündüz saatlerine oranla çok daha zordur.
 • Diğer sürücülerim görüş problemi yaşamaması için sürüşünüz esnasında uzun farlarınızın açık olmadığına emin olun.
 • Yolculuğunuzda sık sık dinlenme molası verin ve hafif yiyecekler tüketin. Eğer kendinizi yorgun hissediyorsanız ise durun ve dinlenin.
 • Yol sırasında aracınızda bir arızanın ortaya çıkması halinde, yoldan olabildiğince uzaklaşın ve uygun alanlara reflektör yerleştirin.

Aracınızın yolculuğunuz sırasında başına gelebilecek bütün tehlikelere karşı hiç vakit kaybetmeden siz de kasko sigortası başvurunuzu gerçekleştirin. Aracınız için en uygun kaskoya Sigortam.net üzerinden online olarak veya  444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Aracı aracılığıyla sahip olun.

Benzer İçerikler

Kocaeli Plaka Kasko Fiyatları

Kocaeli Plaka Araç Kaskosu için En Uygun...Fiyatlar Sigortam.net'te!        

Kasko...fiyatları illere göre değişiklik gösterir. Yaşadığınız yerdeki araç sayısı ve kaza sıklığı...araç kasko fiyatını etkiler.

41 plaka araç kasko için en uygun fiyatlar Sigortam.net’te!...Sigortam.net’ten araç kasko hesaplama yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta şirketlerinin tekliflerini...görün, teminatları karşılaştırın.

Kocaeli'nde;

 • 2013 Mart itibarıyle 280 bin araç...bulunuyor, bunların 155 bini otomobil.
 • Her altı kişiden biri araç sahibi.
 • Sadece il ve ilçe...merkezlerinde her yıl 7 binin üzerinde kaza meydana geliyor.

Türkiye’de bir yılda trafik kazalarında...meydana gelen maddi hasar 1 milyar 200 milyon TL. Bütçenize en uygun kasko sigortası ile kendinizi ve aracınızı maddi...zarardan koruyun.

 

Plakaya Göre Kasko Fiyatları

 

Ankara Plaka...KaskoKayseri Plaka...KaskoGaziantep Plaka...Kasko
İzmir Plaka Kasko
Adana Plaka KaskoAntalya Plaka...Kasko
Konya Plaka KaskoBursa Plaka Kasko
Mersin Plaka Kasko
Eskişehir Plaka Kasko
Samsun Plaka Kaskoİstanbul Plaka...Kasko

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL