Gece Araç Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ülkemizde meydana gelen gece trafik kazalarının oranı, gündüz saatlerine oranla neredeyse üç kat daha fazla. Trafik kazalarının sayısının gece saatlerinde artmasının elbet de bazı nedenleri var. Bu nedenlerden başlıcaları ise şöyle:

Gece araç kullanımının daha zor olmasının ve kaza sayısının daha fazla olmasının ilk nedeni  ”karanlık”. Yetersiz ışık, sürücülerin görüş alanlarını olumsuz olarak etkileleyerek, sürüş esnasında yanlış kararların verilmesinde etkili oluyor. Gece saatlerinde araç kullanımının zor olmasının bir diğer nedeni de yorgunluk. Özellikle gün batımının ardından ortaya çıkan konsantrasyon eksikliği, sürüş sırasında verilen kararların yanlış verilmesine veya gecikmesine neden olabiliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Gece Güvenli Sürüş İçin Neler Yapılmalı?

  • Aracınızı yola çıkmadan önce gece sürüşü için hazır hale getirin. Aracınızın farlarını ve sinyal lambalarını kontrol edin, çalıştıklarına ve temiz olduklarına emin oldun.
  • Aracınızın ön farları doğru açıda ve doğru parlaklıkta olmalı. Gece sürüşü esnasında yoldaki en önemli araç aksamlarından birisinin aracınızın farları olduğunu unutmayın.
  • Alkollü olarak kesinlikle direksiyon koltuğuna geçmeyin. Dünya’daki trafik kazalarının neredeyse %50’ye yakınında alkol faktörünün olduğunu unutmayın.
  • Sürüş esnasında kesinlikle sigara kullanmayın. Sigara dumanı ve sigarının içeriğinde bulunan nikotin, görüş sağlığınızı bozabilir.
  • Aracınızın farlarını gün batımın başlaması ile birlikte yakın. Unutmayın, trafikte görmek kadar önemli olan bir diğer faktör de görülmektir.
  • Gece sürüşü sırasında hızınızı azaltın ve takip mesafesini arrtırın. Gece mesafe ölçümü yapmak, gündüz saatlerine oranla çok daha zordur.
  • Diğer sürücülerim görüş problemi yaşamaması için sürüşünüz esnasında uzun farlarınızın açık olmadığına emin olun.
  • Yolculuğunuzda sık sık dinlenme molası verin ve hafif yiyecekler tüketin. Eğer kendinizi yorgun hissediyorsanız ise durun ve dinlenin.
  • Yol sırasında aracınızda bir arızanın ortaya çıkması halinde, yoldan olabildiğince uzaklaşın ve uygun alanlara reflektör yerleştirin.

Aracınızın yolculuğunuz sırasında başına gelebilecek bütün tehlikelere karşı hiç vakit kaybetmeden siz de kasko sigortası başvurunuzu gerçekleştirin. Aracınız için en uygun kaskoya Sigortam.net üzerinden online olarak veya  444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Aracı aracılığıyla sahip olun.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Temmuz 2018 Sonuçları

Kasko Sigortası Primleri Temmuz Ayında 1 Puan Yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Temmuz ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 1...puanlık artış yaşandı. Trafik sigortası primlerinde ise 66 olan Mayıs ve Haziran ayı puanı değişmedi.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki...değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Temmuz ayı verilerini açıkladı. Ağırlıklı olarak...büyük il merkezlerindeki bireysel otomobil kullanıcılarına Sigortam.net’in sunduğu tekliflerin ağırlıklı ortalamasını...gösteren endekse göre, Temmuz ayı kasko sigortası endeksi Haziran ayına göre 1 puanlık artış kaydederek 100 puan oldu. Trafik...sigortasında ise iki aydır bir değişim kaydedilmedi. Mayıs ve Haziran ayında 66 puan olan endeks, Temmuz ayında da seviyesini korudu....Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.141 TL’ye; 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 888...TL’ye çıktı.

Sigortam.net, müşterilerinin en doğru ürünü, en iyi fiyata, kolay ve hızlı bir...şekilde satın almalarını sağlamak amacıyla sektördeki en büyük 20 sigorta şirketinin tekliflerini sunuyor; ayrıca internet...sitesinden gerçekleştirilen poliçe alımlarında müşterilerine özel indirimler sağlıyor. Geçen yılın Ağustos ayından itibaren...her ay düzenli olarak Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ni açıklayan ve sahip olduğu büyük veriyi hizmete sunan Sigortam.net,...böylece araç sahiplerinin otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi edinmelerini sağlıyor. Son olarak Temmuz ayı...verilerini açıklayan Sigortam.net, otomobil sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendleri sundu....Verilere göre kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 1 puan artış yaşadı. Böylece 2017 Ocak ayındaki 2.148 TL seviyesine...yeniden yaklaştı. Trafik sigortası primlerinde ise Ocak ayından beri sert değişimler yaşanmadı. Yılın ilk ayından itibaren 4...puan artan endeks, Temmuz ayında da seviyesini koruyarak 66 puanda kaldı. 2017 yılının Ocak ayında 1.337 TL ile Sigortam.net...tarafından 100 puan kabul edilen Sigortam.net Trafik Sigortası Endeksi, Temmuz ayında 888 TL seviyesinde kaldı.

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko...ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:

 

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL