İkinci Elde Test Hilesine Dikkat!

İkinci el oto satışlarında dolandırıcıların yeni taktiği plaka sahteciliği oldu. Dolandırıcılar, teste giren yeni bir aracın plakasını sökerek, kötü durumdaki araca takıyor. Böylelikle hasarlı araç iyi durumdaymış gibi gösteriliyor.

Sözü edilen sahteciliğin en çok araçların yıkandığı sırada yapıldığı belirtilirken, uzmanlar özellikle ikinci el araç alacak vatandaşları sadece aracın Km’sine kanmamaları konusunda uyarıyor. İkinci el araç satışlarında artık Km’nin hiçbir anlam ifade etmediği belirtilirken, beyin dahil araçlardaki görünen veya gizli tüm Km göstergelerinin değiştirilebildiği ifade ediliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

İkinci El Araç Alırken Bu Maddelere Dikkat Edin

  • Alacağınız aracın bir önceki muayene belgesini de isteyin. Böylelikle aracın kilometresinde bir değişiklik yapılmışsa anlayabilirsiniz. Eğer ki araç 2 yıl önceki muayenedeki değerlerine göre şimdiye kadar 2000 km yapmışsa, bu durum bir gariplik olduğunun göstergesidir.
  • Almayı düşündüğünüz aracın daha önce hangi amaçla kullanıldığını mutlaka öğrenin. Mal dağıtımı veya pazarlama gibi işler için kullanılan otomobillerde kilometre düşürülmesi sık rastlanan bir durumdur.
  • İkinci el araçlarda problemler genellikle araç motorunun ısınması sonrasında ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle mümkünse aracı 1 – 2 gün kullandıktan sonra satın almaya karar verin.
  • Aracın perçinlerine dikkat edilmeli. Orjinal olmadığı fark edilen vidalar, aracın tamir gördüğüne işaret etmektedir.
  • Sadece ekspertiz yeterli görülmemeli, araç en az iki farklı serviste daha kontrol ettirilmelidir.

Kasko Sigortası ile Aracınızı Güvence Altına Alın

Aracınız için karşılaşabileceğiniz kaza veya arıza risklerine karşı ise mutlaka kaskoile hem aracınızı hem de bütçenizi koruma altına alın. En iyi fiyat garantili kaskoya ulaşmak içinse hemen araç kasko sorgulama yapın veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL