444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kar Paleti Nasıl Takılır?

Kar paleti lastiklerdeki jantın üzerine takılır. Bir bakıma kar zincirinin işlevini görse de aslında daha gelişmiş bir üründür. Çok kolay takılabilir olması araç sahipleri için oldukça avantajlıdır.

Kar Paleti Takma Yöntemi
 

İlk Aşama

Kar paletinin plastik olan kancalarını lastiğinizin dış yanaklarına takın. Bu işlemi yaparken paletin üzerinde bulunan çivilerin lastikle temas etmemesine, zemine değecek şekilde olmasına dikkat edin. Aksi durumda sivri çiviler lastiğinize zarar verecektir. 

İkinci Aşama

Paleti lastiğinize geçirdikten sonra aracınızı yaklaşık 25 cm düz bir şekilde geriye alarak kar paletinin doğru ve düzgün bir şekilde tekerleğin altına girmesi sağlayın. Daha sonra aracınızın direksiyonunu sağ veya sol tarafa döndürerek paletin iç kısımlarındaki kelepçeleri de lastiğinize geçirin.

 ,

Üçüncü Aşama

Araç direksiyonundan arabayı tekrar düz konuma getirerek bu kez kar paletinin dış yüzey kancasını lastiğe takın.

Görüldüğü gibi oldukça kolay takılan kar paletini istenilen zamanda çıkarıp bagaja koyabilir istediğinizde de tekrar takabilirisiniz. Ayrıca kar paleti zincir kadar lastikleri sarmadığı için de lastiklere zarar vermeyerek daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Lastiklerinizi uzun yıllar kullanmak için aşağıdaki önerilerimizi de dikkate alabilirsiniz.

Araba Lastiklerini Korumak için Öneriler

•    Lastiklerde basınç oldukça önemlidir. Lastikler ne çok inik ne de çok şişmiş halde olmamalıdır. Bunu anlamak için de düzenli olarak basınç kontrolünün yapılması gerekir.

•    Lastiğinizin rot ve balans ayarlarını zamanında yaptırmanız gerekir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye “Rot-Balans Ayarı Nasıl Yapılır?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

•    Aracın fren ayarı da oldukça önemlidir. Bu konudan yola çıkarak ani frenleme yapmak, sürekli gaz-fren yapmak ya da yüksek hızda araç kullanmak lastiğinizin ömrünü kısaltacaktır.

•    Lastikleriniz yıprandığında kullanmaya devam etmeyin ve mutlaka yenisi ile değiştirin.

•    Aracınıza ağır birçok eşya yüklemek de lastiklerinize zarar verir. Dolayısı ile gerçekten ihtiyaç duyacağınız eşyaları yanınıza alın ve fazla yüklerinizden kurtulun.

Lastiklerinizi koruduğunuz gibi olası risklere karşı kasko sigortanızı da yaptırın, çıkacak masrafları cebinizden ödemek durumunda kalmayın. En uygun kasko fiyatları için ister online kasko teklifi alın isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigortanızı yaptırın.


Benzer İçerikler

Akü Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Akü bittiğinde araç çalışmaz. Aracınızla yola çıkacağınız zaman böyle bir kötü sürprizle karşılaşma olasılığınız yüksektir.

Devamını Oku

Anlaşmalı Araç Servisi Uygulamasında En Çok Merak Edilenler

Hem ilk defa kasko alacak, hem de zaten kaskolu olan sürücülerin anlaşmalı araç servislerine dair bilgi sahibi olabilmesi adına anlaşmalı araç servislerine dair en çok merak edilenleri bir araya getirdik.

Devamını Oku

Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Sigorta yaptırırken yapılan yanlışlardan hasar anında haberdar olduğumuzda hasar sigorta şirketi tarafından ya tazmin edilmiyor ya da eksik tazminat ödemesi ile karşılaşabiliyoruz.

Devamını Oku