Karşılıksız Kaskoya Dikkat!

Ankara’da geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay, kasko sigortasında sigorta şirketi seçiminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Ankara’da bir vatandaş, geçirdiği trafik kazası sonrasında 1 yıllık yaptırdığı kasko sigortasının, birinci ayın sonunda kendisine haber verilmeden iptal edildiğini öğrendi. Müşterisine iptal hakkında bilgi vermeyen acentenin 11 aylık poliçe ücretini ise kendi hesabına aktardığı anlaşıldı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araç Sahipleri Dikkat!

Son günlerde vatandaşlar tarafından artan şikayetler sonrası konu ile ilgili açıklama gereği duyan Tüketici Sorunları Derneği Başkanı Aydın Ağaoğlu, acenteleri bu konuda uyararak, poliçenin haksız bir şekilde müşteriye haber verilmeden iptal edilmesi durumunda, ortaya çıkacak tüm maddi ve manevi tazminatlardan yasal faiziyle birlikte acentelerin sorumlu olduğunu belirtti. Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nün faaliyetlerini Hazine Müsteşarlığı bünyesinde yürüttüğünü hatırlatan Ağaoğlu, böyle bir durumun yaşanması halinde Hazine’nin, ilgili acenta hakkında idari yaptırımlar uygulayacağını söyledi. Araç sahiplerine de çağrıda bulunan Ağaoğlu, vatandaşları poliçelerini her ay düzenli olarak kontrol etmeleri konusunda uyardı.

İşte Kötü Niyetli Acentelerin İzledikleri Yol

Son dönemlerde kasko ile ilgili müşteri şikayetlerinin artış gösterdiğine dikkat çeken Başkent Güven Sigorta Yöneticisi Hasan Nazikoğlu ise kaskoda poliçe iptali ile acentlerin nasıl haksız kazanç sağladıklarını özetledi.

Acentelerin düzenledikleri poliçeleri 2-3 gün veya 1 hafta kadar sonra beyan esasına dayanarak iptal edebildiklerini belirten Nazikoğlu, kötü niyetli acente tarafından yapılan bu işlemin bir kazaya karışılmadığı sürece fark edilmediğini söyledi. Nazikoğlu verdiği örnekte, 1000 TL’ye yapılan bir kasko sigortasından, işlemde kaldığı 3 gün içerisinde 100 TL gibi bir ücretin tahsil edildiğini, acentenin gerçekleştirdiği iptal işlemi sonrasında ise ücret iadesinin müşterinin hesabına değil, kendi hesabına aktardığını belirterek yapılan hileyi böyle özetledi. Kötü niyetli acente bu işlemi ile 900 TL’lik bir haksız kazanç elde edebiliyor.

Kasko Yaptırırken Teminatlara Dikkat Edin

Kasko sigortasını daha uygun fiyatlara yaptırılabilmesi konusunda da vatandaşlara birtakım önerilerde bulunan Nazikoğlu, araçların sel veya depremden dolayı hasar görme olasılığının %1 olduğunu vurgulayarak, poliçe alımı sırasında teminatların dikkatle gözden geçirilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Sigorta Şirketi Seçimi Kaskoda Daha Önemli

Kaskoda sigorta şirketi seçiminin zorunlu trafik sigortasına göre daha önemli olduğunu belirten Nazikoğlu, trafik sigortası yaptırılan şirketin batması durumunda, sigortanın devlet garantisinde olması nedeniyle ücretin her halükülarda vatandaş tarafından tahsil edilebileceğini, ancak kaskoda böyle bir durumun olmaması nedeniyle mağdur olma ihtimalinin trafik sigortasına göre daha fazla olduğunu söyledi.

Poliçeniz Sigortam.net Güvencesi Altında

14 yıllık tecrübesi ve 2.5 milyonu aşkın mutlu müşterisi ile Türkiye’deki online sigortacılığın lider kuruluşu Sigortam.net, müşterilerine sadece poliçe alım öncesinde değil, sonrasında da sağladığı güvencelerle de adından söz ettiriyor.  Siz de aracınız için en iyi fiyat garantisi ile kasko sigortası sahibi olmak istiyorsanız hemen online olarak araç kasko sorgulama yapın veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintsiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Otomatik Vites Kullanımı Püf Noktaları Nelerdir? Otomatik vites kullanımıOtomatik...vites kullanımı nasıl olmalıdır? Otomatik vites kullanımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?...sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Otomatik vites kullanmanın püf noktaları hakkında merak edilen...detayları yazımızda sizler için bir araya getirdik. Otomatik vites için basit bir tanım yapmamız...gerekirse, otomobil devrini sizin yerinize elektronik beyinin ayarladığı, kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir vites...çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Farklı teknolojik özellikleri yansıtsa da temelde çalışma prensibi manuel vitesle...aynıdır. Yeni otomatik araba alacak sürücüler için otomatik vites kullanımı hakkındaki...detaylar oldukça önemlidir. Özellikle otomatik viteste yakıt tasarrufu nasıl yapılır? sorusu araç sahiplerinin...önemsediği konulardan biridir. Bu konuda "
Otomatik...Vitesli Araçlarda Yakıt Tasarrufu Yapmanın Yolları" makalemizi okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda...yakıt tasarrufu konusunda da aklınıza takılan sorular olabilir. ‘’Hangi...Yakıt Daha Ekonomik? Dizel mi LPG mi Benzin mi?’ yazımıza göz atarak, yakıt seçimi için de fikir sahibi...olabilirsiniz.

Otomatik Vites Kullanımı

Otomatik vitesli araba kullanımında ilk yapmanız gereken şey,...çalıştırmadan önce ayağınızın muhakkak frende olmasıdır. Ayağınız frendeyken el frenini indirerek aracı çalıştırmalı,...motorun sesini duyduktan sonra vitesi D konumuna getirmelisiniz. Bu hamleden sonrası, gitmek istediğiniz hıza göre frene basmaktan...ibaret. [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

Otomatik Vites Kullanmanın İncelikleri

Manuel vites kullanımında dikkat...edilecekler hususlar kadar; otomatik vites kullanımı için de dikkat edilecek hususlar hassasiyet gerektirir.
    ...
  • ​Hareket halindeyken vites P konumuna getirilmemeye özen gösterilmelidir. Aksi durumda ciddi sıkıntılara sebebiyet...verebilir.
  • Vites R ve P konumlarına getirilmeden önce aracın hareket halinin durdurulması gerekir.
  • N zorunlu...kalmadıkça kullanılmaması gereken bir konumdur. Bilhassa yokuş aşağı inişlerde N konumuna getirmek ciddi sorunlara sebebiyet...verebilir.
  • Otomatik vitesli araçlarda motor yağı kullanımı konusu da hassastır. Aracınızın yağı muhakkak zamanında...ve yetkili servisin önerdiği doğrultuda değiştirilmelidir.
Otomatik vites trafikte büyük kolaylık sağlarken;...zorunlu trafik sigortası da özellikle trafiğin yoğun olduğu anlarda olası kazalara karşı sizi güvence altına...alıyor. Otomatik vites rahatlığını yaşarken, güvenli yolculuğun ilk adımı için zorunlu trafik sigortası yaptırmayı...unutmayın. Sigortam.net üzerinden trafik sigortası sorgulama...yapın, en uygun trafik sigortası...fiyatları ile ilgili kolayca bilgi sahibi olun. Araç sigortası sorgulama ile tek bir ekrandan teklifleri...karşılaştırabilir, bütçenize en uygun trafik sigortası poliçesini kolaylıkla bulabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan arayarak trafik sigortası teminatları ve fiyatları hakkında sigorta uzmanlarımıza...danışın, sigortanızı telefondan satın alın.