Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler

Trafiğe çıkılan ilk andan itibaren tüm araç sahipleri ve araçlar risk altındadır. Özel işler veya ticari faaliyetler için kullanılan bu araçların güvenliğini sağlamak için yapılabilecek en doğru ve güven verici hareket araç sigortası yaptırmaktır. Araç sigortası çeşitlerinden ülkemizde yaygın olan trafik sigortasıdır. Oysa; kasko sigortası da en az zorunlu trafik sigortası kadar önemlidir. 

Kasko sigortasının öneminin yeterince anlaşılamamasının sebebi; toplum tarafından genel kabul gören ve alınan her üründe etkili olan ‘’fiyat odaklı’’ anlayıştır. Can ve seyir güvenliğini sağlayan araç sigortasında, bu yaklaşım doğru değildir. Çünkü; ödeyeceğiniz ufak miktarlar olası kaza sırasında size büyük miktarda fayda sağlayacağı gibi can güvenliğinizi koruyacaktır.

Kasko sorgulamasının önemi ile ilgili açıklayıcı olacak; ''Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?'' başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Olası kazalardan sonraki aşamada sorun yaşamamak için kasko yaptırılması büyük önem arz eder. 

Maddi veya manevi kayıpları teminata alan kasko sigortasını yaptırmak, trafikte güvenle yolculuk etmenizi sağlar. Üstelik birçok sigorta şirketi de her bütçeye uygun kasko fiyatları ve seçenekleriyle kasko sahibi olmanızı kolaylaştırır.

Bu farklı uygulamaları değerlendirmek ve kasko fiyatlarında avantaj yakalamak için ufak detaylara dikkat etmekte fayda var.

Kasko Fiyatlarını Düşürmenize Yardımcı Olacak Basit Öneriler

Öncelikle karşılaşabileceğiniz riskleri iyi değerlendirin. Kasko seçereken fiyata değil, teminatlara önem vermeniz daha doğru olacaktır. Bu yüzden kasko fiyatlarını düşürmek adına ihtiyacınız olan kasko teminatlarından vazgeçmeyin.

Poliçenizin eklerini ve özel şartlarını titizlikle okuyun.

Kasko ürünün ihtiyacınıza uygun riskleri içerip içermediğinden iyice emin olun. En doğru kasko teminatlarını seçmeniz, hem işlevsel bir sigortaya sahip olmanızı hem de gereksiz yere prim ödemeye engel olmanızı sağlayacaktır.

Sigorta şirketinize, sigorta konusu ve beklentinizle ilgili doğru ve eksiksiz bilgi verin. Böylece sigorta şirketi sizin için en doğru kasko tekliflerini sunacaktır.

Sigorta şirketlerinin yeni ürünleri ve paketlerini inceleyin. Tahmininizden çok daha uyguna kasko sahibi olabilirsiniz.

İyi sürücülerin ödüllendirildiği pek çok uygulama söz konusu. Bunlardan biri de araç sigortası sahiplerine verilen hasarsızlık indirimi. Hasarsızlık indirimi; hasarsız geçirilen her yılın katlanarak ödüllendirildiği bir sistem. 

Kasko ürünlerini değerlendirirken bulunduğunuz konum ve şartları da göz önünde bulundurun. Örneğin; muafiyetli kasko ürünü sizin için uygun bir seçenek olabilir. Çok sık trafiğe çıkmıyorsanız veya trafiğin sakin olduğu bir yerde araç kullanıyorsanız bu ürün sizin için uygun olabilir. Karşılaşabileceğiniz hasarın bir kısmını cebinizden ödeyerek kaskonuzda indirim sağlayabilirsiniz, böylece hasarsızlık indiriminizi de kaybetmezsiniz.

Artık online sigortacılık işlemleri sayesinde farklı şirketlere ve bu şirketlerin kasko fiyatlarına ulaşmak çok daha kolay. Kurulduğu yıldan bu yana büyük bir özveri ile çalışan Sigortam.net, hem uygun kasko sigortasına hem de doğru teminatlara ulaşmanız için imkan sunar. Sigortam.net’in sunduğu en kolay kasko hesaplama sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan şeffaf bir şekilde karşılaştırma yapmak ve kasko sahibi olmak mümkündür.

Online işlemler yerine telefonla sigorta sahibi olmak için 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL