Küçük Aileler için Ekonomik Araç Seçimi

Hususi araç, kalabalık aileler için zaruri bir ihtiyaç olsa da yeni evlenen veya aileye yeni bir üye bekleyen çiftler için de gerekli. Kalabalık olmayan bu ailelerin tercihleri yakıt tasarrufu sağlayan, güvenli ve ekonomik araçlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Ekonomik sınıf araçlar, gençlere, yeni evlilere veya küçük ailelere hitap ediyor. Bu araçlarda yakıt tercihi çoğunlukla dizel olurken, şanzıman seçeneğinde ağır basan bir taraf yok. Manuel vites tercih eden kadar otomatik vitesli araba kullanmak isteyen de var. Bebek bekleyen ailelerde aracın güvenliği ve bagaj kapasitesi ön plana çıkarken, yalnızca kolay ulaşım sağlamak amacıyla araç alan çiftler araca ekonomik olup olmaması gözüyle bakıyor.

Gençler çoğunlukla hatchback araç kullanıyor; evliler ise sedan araçtan yana. Ekonomiyi ön planda tutan kişiler ise ikinci el araca yöneliyor. İşte farklı seçeneklerin bir araya gelmesi sonucu tercih edilebilecek en ekonomik küçük araçlar:

Ford Fiesta

Eski kasa tabir edilen 2007 öncesi Ford Fiesta 1.4 TDCi, şehir içi yakıt tüketimi 6 litrenin altında olan araç, şehir dışında da 100 kilometrede 4 litreden az yakıt tüketerek ortalama yakıt tüketiminde 4,3 gibi bir sayı yakalıyor. Dizel olmasının avantajıyla yakıt konusunda büyük tasarruf sağlayan araç, aynı zamanda fiyat olarak da ekonomik. İkinci elde 20 bin TL civarı değeri bulunan Ford Fiesta, küçük sınıf araçlar içerisinde fiyat/performans açısından önemli bir yerde bulunuyor. Sorunsuz olması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilen araç, çarpışma testinden 4 yıldız alarak güvenliğini de kanıtlamış durumda. Manuel veya otomatik şanzıman seçeneği bulunan hatchback araç ayrıca hem tek kapı hem çift kapı seçeneği ile sunuluyor. Böylece aracın geniş bagaj kapasitesine ek olarak geniş yolcu kapasitesi avantajı da bulunuyor. Yani araç; güvenlik, yakıt tüketiminde tasarruf, ikinci el değeri, yolcu ve bagaj kapasitesi, şanzıman seçeneği gibi konularda farklı seçenekler ile araç sahibi olmak isteyenlere hitap ediyor.

Benzin mi Dizel mi LPG mi

Kia Picanto

Picanto için hem ikinci el hem de sıfır araç seçeneği sunan Kia, güvenlik konusunda 4 yıldız ile öne çıkıyor. Araç, şehir içinde 5,9 lt, şehir dışında 3,9 lt ve ortalamada 4,7 lt yakıt tüketimi ile yakıt tasarrufu sağlarken yakıt olarak benzinli ve dizel, şanzımanda ise manuel ve otomatik vites seçenekleri de sunuyor. Mini sınıftaki bu araç özellikle yeni evliler için uygun. Sıfır almak isteyenler için 32 bin TL, ikinci el almak isteyenler içinse 20 bin TL altındaki fiyatı ile cazip bir seçenek olan Picanto; ekonomi, güvenlik, farklı yakıt ve şanzıman seçenekleri, yakıt tüketimi gibi adımlarda öne çıkıyor.

Yakıt Tasarrufu Önerileri

Renault Symbol

Aileler için geniş, güvenli, ekonomik araçlar üreten Renault, Broadway’den sonra Megane ve Symbol ile istikrarını sürdürdü. Sedan araç tercih edenlerin yöneldiği Symbol, hem sıfır hem ikinci el olarak satın alınabiliyor. Aracın ikinci el talebinin yüksek olması, sıfır araç alanlar için bir avantaj. Şehir içi 4,4 lt, şehir dışı 3,7 lt, ortalama 3,9 lt yakıt tüketimi bulunan Symbol, dizel seçeneği ile sunuluyor. Ayrıca araç, yalnızca otomatik vites kullanıcılarına hitap ediyor. Sıfır almak isteyenler için 30-40 bin aralığında fiyata sahip olan araç, ikinci elde 25-30 bin civarı değere sahip. Araç, geniş bagaj kapasitesi ve yolcu kapasitesi avantajı ile aileler için iyi bir seçim.

Hasar Hizmetleri için tıklayın

Aracınız ister ikinci el, ister sıfır olsun, kasko sigortası yaptırarak koruyun, trafiğe güvenle çıkın. En iyi kasko fiyatları için sigorta sorgulama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen araç kasko tekliflerine ulaşın, size en uygun kaskoyu 3 dakikada seçin, %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigorta ve hasar ile ilgili sorunlarınız için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL