Otomobil Satın Alma Kararını Online Araştırmalar Belirliyor

Ev sahibi olmak gibi bir araç sahibi olmak da pek çok kişinin hayallerini süslüyor. Ancak araba alma kararına da, araç marka modeline de karar vermek hiç kolay olmuyor. Otomobil sahibi olmak, beraberinde birçok sorumluluğu ve maddi gideri getiriyor. 

Araba satın almanın yarattığı maliyet sadece araba bedeli değil; akaryakıtı, kasko sigortası, vergileri, araç bakım ücretlerini de yıllık otomobil giderleri arasında hesaba katmak gerekiyor.

Sayılan bütün bu giderlerden kaçmanın olanağı yok ancak uygun fiyatlı araç bulmanın yolu var: bol bol araştırma yapmak. Türk sürücülerin de bu kanıda olduğunu gösteren araştırmalar var.

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi Ernst & Young’ın Global Tüketici Araştırması, Türk internet kullanıcılarıyla ilgili ilginç sonuçlar ortaya koydu. Şirketin Türk kullanıcılar üzerinde yaptıkları araştırmaya göre Türkler en çok otomobil araştırması yapıyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

1000 Türk kullanıcı üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre; otomobil fiyatları ve kalitesi tüketicilerin satın alma kararını etkileyen faktörlerin başında geliyor. Araştırma katılımcılarının % 86’sı teslim şartları ve otomobil fiyatından etkilenirken, %88’i garanti ve kalite konusunda titizlik gösteriyor. 

Araştırmanın ortaya koyduğu bir diğer sonuç; son 2 yılda Türkiye otomobil pazarında mağaza tasarımının, kullanıcı yorumlarının da otomobil alım kararlarında bir hayli önem kazandığı.

Araştırma bilinen bir gerçeği de tekrar ortaya koydu: otomobil satın alma sürecinde ürün ve hizmetler hakkında araştırmalar yapan tüketiciler, çevrelerindeki kişilerin yorumlarından yüksek oranda etkileniyor.

İnternette En Fazla Araştırılan Konu Otomobiller

Türkiye’deki internet kullanıcılarının %38’inin araştırma yapmak için interneti kullandığını ortaya koyan sonuçlara göre; Türkler ortalama 3 ila 10 saat arası araştırma yaparak dünya ortalamasını geride bıraktı.

Türkiye’den araştırmaya katılan tüketicilerin bıraktığı izlenime göre; Türkler, internet araştırmalarında en uzun süreyi otomobil kategorisi için harcıyor. Katılımcıların %48’i otomobil satın alımlarından önce 3-10 saat, %22’si 10 saaten fazla, % 30’u ise 3 saatten az online araştırma yapıyor.

Otomobil alanındaki teknik yardımlar; satış sonrası destek, acil yardım hizmetleri, telefon destek hatları ve otomobil garanti koşulları da tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyen diğer unsurlar.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi araç sahibi olmak pek çok sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Bu sorumluluklardan ilki ve en önemlisi araç kasko sigortasını yaptırmak. 

Araç hasarlarının neden olabileceği masrafları güvence altına almak için kasko sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun kasko fiyatları için tek yapmanız gereken kasko hesaplaması formunu doldurmak veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramak.

 

Benzer İçerikler

Mapfre Sigorta’dan Kasko Sigortası Teklifi Alın!

Mapfre Sigorta fiyatlarını Sigortam.net'ten karşılaştırın, en uygun poliçeyi hemen...satın alın! 

Mapfre Sigorta’dan Kasko Sigortası Teklifi...Alın!

  • Kasko Sigortası teklif formunu kolayca...doldurun.
  • Sigortam.net ile anlaşmalı olan tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini inceleyin. 
  • Size...özel hazırlanan kasko tekliflerine 3 dakikada ulaşın.
  • Seçtiğiniz kasko teklifleri arasında karşılaştırma...yapın. 
  • Bütçnize ve ihtiyacınıza en uygun Mapfre Sigorta kasko sigortası paketinizi...belirleyin.
  • Araç kasko sigortanızı ister online ister 444 24 00’ı arayarak satın alın. 
  • Mapfre...Sigorta hakkında detaylı bilgi almak için Mapfre Sigorta sayfamızı ziyaret edin. 

Kasko sigortası fiyatları kişisel bilgileriniz, aracınızın özellikleri, hasar...geçmişiniz, poliçenizin limitleri ve teminatları gibi detaylara göre farklılık...gösterir. 

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun kasko fiyatlarına ulaşmak Sigortam.net ile son derece...kolay. Size sunulan güvenli karşılaştırma platformundan yararlanarak 3 dakikada aradığınız kaskoya ulaşmanın keyfine...varın.

444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak sigorta uzmanlarımıza ulaşıp, sigorta ile ilgili merak...ettiğiniz her konuda destek alabilir, kasko poliçenizi telefonda da satın alabilirsiniz.

Sigortam.net’ten hizmet...alabileceğiniz diğer sigorta şirketlerini görmek için sigorta...şirketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.