444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Radar Artık Her Yerde

16 Mart 2013
Aşırı hız sonucu meydana gelen kazaların sebep olduğu kayıpların önüne geçilmek amacıyla uygulanmaya başlanan radar sistemi, sürücülerin hız sınırlarına uyması konusunda büyük ölçüde etkili. Radar levhası bulunan bölgelerde ölümlü ve yaralanmalı kazalara sık rastlanmazken, hız denetleme sistemlerinin bulunmadığı bölgelerde pek çok kural ihlali yapılıyor. 
 
Emniyet Genel Müdürlüğü, radar uygulamasının bulunmadığı yerlerde başta hız sınırı olmak üzere trafik kuralı ihlallerinin önüne geçmek için uygulamada değişikliğe gitme kararı aldı. Sürücülere kurallara uyma alışkanlığı kazandırmanın amaçlandığı düzenlemeye göre radar ikaz levhaları artık kullanılmayacak. Böylece sürücüde her an denetim olabileceği algısı oluşturulacak.
 
Mevcut uygulamada 5 saat gündüz 3 saat gece şeklinde, günde toplam 8 saat yapılan radar denetimi, yeni düzenlemeden sonra yerini 24 saat hız kontrolüne bırakacak. Kontrollerin bir yarısı sabit çevirme ekipleri ile, diğer bir yarısı ise çevirme ekibi olmaksızın gece ve gündüz seyir halinde yapılacak. Otoyollarda yapılacak kontrollerde de çevirme ekibi bulunmayacak. Çevirme yapacak ekiplerin akaryakıt sınırı bulunmayacak.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

2012 yılında gerçekleşen 195.086 maddi hasarlı kazadan 45.099’unun sebebi hız sınırı ihlali. Bu kazaların bir yılda sebep olduğu maddi hasar ise 1.213.110.393 TL. Trafik kazalarının sebep olduğu maddi hasarları en aza indirmek için sigorta yaptırmayı unutmayın. Sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı üzerinden 7/24 sigorta sorgulama hizmeti alın, sağlık sigortası, trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırın, trafiğe sigortasız çıkmayın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

 


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.