Radar Artık Her Yerde

Aşırı hız sonucu meydana gelen kazaların sebep olduğu kayıpların önüne geçilmek amacıyla uygulanmaya başlanan radar sistemi, sürücülerin hız sınırlarına uyması konusunda büyük ölçüde etkili. Radar levhası bulunan bölgelerde ölümlü ve yaralanmalı kazalara sık rastlanmazken, hız denetleme sistemlerinin bulunmadığı bölgelerde pek çok kural ihlali yapılıyor. 
 
Emniyet Genel Müdürlüğü, radar uygulamasının bulunmadığı yerlerde başta hız sınırı olmak üzere trafik kuralı ihlallerinin önüne geçmek için uygulamada değişikliğe gitme kararı aldı. Sürücülere kurallara uyma alışkanlığı kazandırmanın amaçlandığı düzenlemeye göre radar ikaz levhaları artık kullanılmayacak. Böylece sürücüde her an denetim olabileceği algısı oluşturulacak.
 
Mevcut uygulamada 5 saat gündüz 3 saat gece şeklinde, günde toplam 8 saat yapılan radar denetimi, yeni düzenlemeden sonra yerini 24 saat hız kontrolüne bırakacak. Kontrollerin bir yarısı sabit çevirme ekipleri ile, diğer bir yarısı ise çevirme ekibi olmaksızın gece ve gündüz seyir halinde yapılacak. Otoyollarda yapılacak kontrollerde de çevirme ekibi bulunmayacak. Çevirme yapacak ekiplerin akaryakıt sınırı bulunmayacak.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL
2012 yılında gerçekleşen 195.086 maddi hasarlı kazadan 45.099’unun sebebi hız sınırı ihlali. Bu kazaların bir yılda sebep olduğu maddi hasar ise 1.213.110.393 TL. Trafik kazalarının sebep olduğu maddi hasarları en aza indirmek için sigorta yaptırmayı unutmayın. Sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı üzerinden 7/24sigorta sorgulama hizmeti alın, sağlık sigortası,trafik sigortasıve kasko sigortası yaptırın, trafiğe sigortasız çıkmayın.
 

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL