Riski Yüksek Olan Sektörlere Sigorta Sürprizi!

Hazine Müsteşarlığı’nın yaptığı bir değişiklik sayesinde artık riskle karşılaşma olasılığı yüksek olan sektörlerde faaliyet gösteren şirketler de kendilerini sigortalatabilecek.

Ülkemizde yangınların fazla yaşanıyor olması özellikle kimyasal, plastik, ambalaj gibi sektörlerde hizmet veren şirketleri tedirgin ediyordu. Bu sektörlere yönelik sigorta teminatı da olmadığı için büyük sıkıntı yaşıyorlardı. Hazine Müsteşarlığı bu sıkıntıyı gidermek amacıyla Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi’ni kurdu.

Bu kurum idaresi ise 5 yıl süreyle GRC Howden Reasürans Brokerliği’nda olacak. Bu sayede şirketler sigorta yaptırabilecek. Teminatlar ise 25 milyon doları geçemeyecek. Eğer geçiyorsa Swiss Re’nin onayı alınacak.

 

Alınmayan Önleme Yüksek Prim

Konuyla ilgili açıklama yapan Zurich Sigorta Genel Müdürü Yılmaz Yıldız, sigorta şirketlerinin bünyesinde risk mühendislerinin bulunduğunu ve bu kişilerin yangının çıkma sebeplerini araştırdığını söyledi. Genellikle yangınların kalitesiz kablo kullanımından meydana geldiğini sözlerine ekleyen Yıldız, bu nedenle işletmelerin de belli önlemler alması gerektiğini eğer alınmazsa teminat verilmeyeceğini ya da yüksek primlerle sigorta sunulacağının altını çizdi. Ayrıca Yıldız, gerekli önlemler alındığında az primle yüksek kazançlar sağlanacağını, güvenli bir tesisle hizmet verileceğini vurguladı.

Sigorta Sektöründe %12 Büyüme Bekleniyor

Yıldız sigorta sektörüyle ilgili de yorumlarda bulundu. Sektörün ve ülke ekonomisinin doğru oranda ilerlediğini söyleyen Yıldız, 2014 sonunda ülke ekonomisinin %3, sigorta sektörünün ise %12 oranında büyümesinin beklendiğinin altını çizdi.

Bireysel Krediler Sigorta Satışını Etkiliyor

Bireysel kredilerin artmasının poliçe satışını da olumlu yönde etkilediğini aktaran Yılmaz, bireysel krediler azaldığında ise, otomobil kredileri %40, otomobil satışları %30 ve hayat sigortası %15 oranında düşüş gösterdiğini sözlerine ekledi. Kasko satışında da %3 azalma olduğunu belirten Yılmaz, poliçe yenilemelerinin yapılmasından dolayı poliçe adetlerinin %5 oranında yükseldiğini söyledi.

Zurich Sigorta Büyümeye Devam Ediyor

Türkiye’de büyümelerini hızla sürdürdüklerini söyleyen Yıldız, var olan 500 acentesine 2014 yılında yeni 100 tane daha ekleyeceklerini belirtti ve 2016-2017 yıllarında ki hedeflerinin bin acenteye ulaşmak olduğunu vurguladı. Zurich Sigorta, 2013’te World Finance dergisi tarafından “Türkiye’nin en iyi sigorta şirketi” seçilmişti.

Sigortam.net üzerinden Zurich Sigorta’nın en uygun sigorta tekliflerine kolayca ulaşmanız mümkün. Bunun için sigorta sorgulama yapmanız yeterli. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL